امام جمعه نکا مطرح کرد

گسترش شجره بسیج از ایران تا منطقه و جهان/ کار فرهنگی بصیرت افزا، لازمه ادامه مبارزه با تفکر داعش است

شناسهٔ خبر: MTAyMDc2 -
امام جمعه نکا با اشاره به گسترش شجره بسیج از ایران تا منطقه و جهان، گفت: تاکنون تنها در ایران بسیج داشتیم اما دشمنان کاری کرده‌اند که در سرزمین‌های دیگر از عراق و سوریه گرفته تا لبنان، یمن، غزه و فلسطین نیز بسیج تشکیل شده است.

به گزارش پیک نکا به نقل از بلاغ، آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه شهرستان نکا با اشاره به قرار داشتن در هفته بسیج و سالروز تشکیل بسیج مستضعفین، اظهار کرد: تاکنون تنها در ایران بسیج داشتیم اما دشمنان کاری کرده‌اند که در سرزمین‌های دیگر از عراق و سوریه گرفته تا لبنان، یمن، غزه و فلسطین نیز بسیج تشکیل شده است. 

وی افزود: امروز شاهد هستیم که شاخ و برگ این شجره طیبه دارد تمام جهان را براساس رهنمود امام راحل در تشکیل بسیج مستضعفین جهان در بر می‌گیرد.

امام جمعه نکا در ادامه با تبریک پیروزی بر داعش در منطقه، گفت: اگر این‌ها به ایران به عنوان هدف اصلی خود می‌آمدند باید شاهد جنایت‌های آن‌ها در این کشور می‌بودیم.

محمدی لائینی با اشاره به نقش رهبر معظم انقلاب در ماندگاری رئیس جمهوری سوریه و جلوگیری از حکومت خود خوانده داعش به عنوان اسرائیل دوم در منطقه، اظهار کرد: با اراده رهبری، مردم، بسیجیان و رزمندگان مدافع حرم از کشورهای مختلف خواب دشمنان تعبیر نشده و از شکل‌گیری اسرائیل دوم در منطقه جلوگیری شد.

حمایت همیشگی از مستضعفان عالم
وی افزود: اگر انقلاب اسلامی ما 70 سال قبل یعنی پیش از تشکیل اسرائیل، شکل می‌گرفت و جمهوری اسلامی در آن زمان می‌بود قطعاً اسرائیل اول نیز بوجود نمی‌آمد و این همان اقتدار و قدرت ملت و عنایت خداوند است که منافع دنیای استکبار را به خطر انداخته است.

خطیب جمعه نکا خطاب به سردار قاسم سلیمانی و رهبر انقلاب، تأکید کرد: به دستور شما که منصوب مقام معظم رهبری هستید و به خواسته رهبر معظم انقلاب که ولی امر ما و فرماندهی کل قوا هستند، همه ما برای همیشه در حمایت از انقلاب اسلامی و مستضعفان جهان و برای مبارزه با مستکبران جهان بهتر از گذشته آماده هستیم.

این مسئول اضافه کرد: بنابر رهنمود‌های رهبر انقلاب در پاسخ به نامه سردار سلیمانی باید توجه کرد که فکر نکنیم حال که سرزمین از دست آن‌ها گرفته شده دیگر مشکلی وجود ندارد بلکه دشمن همچنان در فکر ادامه شیطنت‌ها بوده و باید هوشیاری خود را ادامه دهیم.

وی نسبت به انجام کار فرهنگی بصیرت‌افزا پس از نابودی حکومت داعش تأکید کرد و گفت: مبارزه با داعش به طور کامل به پایان نرسیده بلکه مبارزه با فکر داعش مهم‌تر از خود داعش است که کار فرهنگی را طلب می‌کند.

هشدار نفوذ اتحادیه اروپا
محمدی لائینی تصریح کرد: باید دولت جمهوری اسلامی در کنار دولت‌های سوریه و عراق همکاری خود را ادامه دهد و تصور نکنیم که کار تمام نشده، نباید فضا را خالی کرد که در این صورت افراد و دولت‌های دیگر جای ما را خواهند گرفت.

وی با هشدار نسبت به خطر نفوذ از سوی دشمن، بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا در ایران را به صلاح ندانست و افزود: باید بدانیم که دشمن در مقام نفوذ است و خطر نفوذ همواره وجود دارد که یک نمونه آن بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا در ایران است درحالی که تمام کشورهای اروپایی در ایران دفتر دارند و این جز انجام شیطنت‌های خود در قالب این دفتر نیست.

خطیب جمعه نکا بیان کرد: همان کارهایی که در سال‌های 88 و پیش از آن انجام دادند قطعاً انجام می‌دهند و در قالب این دفتر عوامل فتنه را ساماندهی کرده و به فتنه انگیزی می‌پردازند.

توجه هرچه بیشتر به امر وقف
محمد لائینی همچنین با اشاره به مناسبت‌های هفته پیش رو ضمن تسلیت سالروز شهادت امام حسن عسکری، این روز را سرآغاز امامت منجی عالم بشریت خواند و اظهار کرد: دوران طلایی امامت امام دوازدهم به عنوان ذخیره الهی و کسی است که باید دنیا را پر از عدل و داد کند.

وی در ادامه به موضوع وقف در جامعه پرداخت و با تذکر نسبت به اهمیت وقف، اضافه کرد: امروزه بسیاری از خیرات و امورات را با استفاده از موقوفات گذشتگان خود به عنوان محصول شجره وقف اداره می‌کنیم.

امام جمعه نکا با بیان لزوم نگهداری و مصرف درست موقوفات، خاطرنشان کرد: باید بر رغبات موقوفه افزوده و هر کس بخشی از زندگی خود را وقف امورات خیر کند که امام راحل و رهبر معظم انقلاب و سایر علما محصول حوزه‌های علمیه بوده‌اند که بخشی از امورات آن‌ها با موقوفات اداره می‌شده و دنیایی از خیر و برکت را به همراه داشته است.

 این مسئول در پایان به سالروز نیروی دریایی نیز اشاره و اضافه کرد: نیروی دریایی جمهوری اسلامی در جنگ تحمیلی و دفاع هشت ساله خوش درخشید.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه