بهترین بازی استقلال در روز بدون گل؛

مکانیک آلمانی قلق‌گیری می‌کند!

شناسهٔ خبر: MTAyMDA1 -
استقلال با وینفرد شفر روند تغییرات و بهتر شدن را آغاز کرده و هواداران را به آینده امیدوار می کند.

به گزارش پیک نکا، شفر در اولین دیدار خارج از خانه خود برابر سیاه جامگان انتهای جدولی با تساوی بدون گل متوقف شد. تساوی برابر تیم انتهای جدولی که در 5 دیدار گذشته شکست خورده در کنار ادامه مشکلات استقلال در خط حمله و گلزنی این تیم نکاتی هستند که در نگاه اول شاید باعث نا امیدی هواداران استقلال شود اما بررسی روند آبی پوشان در هفته های گذشته در کنار تماشای دقیق این بازی اتفاقی است که پالس های امیدوار کننده ای برای هواداران تیم محبوب پایتخت ارسال می کند.

 

استقلال همچنان گل نمی خورد


آبی های تهرانی در دیدار برابر فولاد خوزستان، نفت تهران، پرسپولیس و سیاه جامگان در لیگ برتر به میدان رفتند و در 4 دیدار تنها یک گل برابر پرسپولیس و از روی نقطه پنالتی دریافت کرده است. استقلالی ها در دیدار برابر سیاه جامگان و فولاد خوزستان تقریبا موقعیتی به حریف خود ندادند و برابر پرسپولیس و نفت تهران نیز با صلابت در دفاع ظاهر شدند. اتفاقی که در دوران سرمربی قبلی کمتر شاهد آن بودیم و حتی تغییرات در زوج دفاعی استقلال نیز باعث نشد تا این تیم برابر سیاه جامگان با مشکل رو به رو باشد. این عملکرد دفاعی پیام مهمی برای هواداران دارد؛ استقلال در سازمان دفاعی به انسجام رسیده و بعد از یک فصل و نیم باز هم خط دفاعی آبی ها نقطه قوت این تیم است.

 

 

آبی ها گل نمی زنند اما...


استقلال با 6 گل زده در 12 بازی، بدترین خط حمله لیگ را دارد و روزهای سختی را برای گلزنی پشت سر می گذارند. بزرگترین تفاوت آبی های تهرانی بعد از حضور شفر در این تیم به خلق موقعیت بالای این تیم باز می گردد. آبی ها از دیدار با فولاد خوزستان روند خوب خود را شروع کردند در دیدار با نفت تهران توانستند دو گل به ثمر برسانند و البته موقعیت های زیادی داشتند. تیم تحت هدایت شفر در دیدار با سیاه جامگان نیز موفق شد موقعیت های گلزنی قابل قبولی را خلق کند و در دیدار خارج از خانه برابر تیم انتهای جدولی در خط حمله با صلابت ظاهر شد و تنها در ضربات آخر مشکل داشت. مشکلی که به نظر می رسد برای حل شدن خیلی دور از دسترس سرمربی آلمانی استقلال نیست و با کاهش استرس آبی ها، دستیابی به این هدف برای این مربی امری ممکن باشد.

 

 

گردش سریع توپ و ثبات در مرکز زمین


تغییر فرم بازی استقلال شاید مانند یک انقلاب کامل نباشد اما آبی ها نسبت به گذشته تفاوت های چشمگیری دارند. استفاده از 4 هافبک در مرکز زمین و آزادی عمل دو دفاع کناری باعث شده تا استقلال در خط حمله پر تعداد ظاهر شود و حملات این تیم فرم بهتری نسبت به گذشته دارد. استفاده از دو هافبک دفاعی با تغییر شرح وظایف کمک زیادی به تیم شفر برای دیکته کردن فوتبال خود کرده و آبی های تهرانی حتی در دیدار با تیم منسجم پرسپولیس نیز توانستند مالکیت بیشتر توپ را در اختیار داشته باشند و در دقایقی نیز تیم صدرنشین جدول را تحت تاثیر قرار دهند.

 

 

استقلال شاید در نتیجه گیری با وینفرد شفر هنوز نتایج قابل قبول هواداران را کسب نکرده باشد اما مطمئنا آنهایی که بازی های استقلال را طی یک سال و نیم اخیر دنبال کرده اند، به خوبی روند تغییرات را احساس کرده اند و البته امیدواری زیادی دارند تا این روند با شیب سریعتری اتفاق بیفتد تا آبی های تهرانی بتوانند در نیم فصل دوم خود را در جمع بالانشینان لیگ ببینند.

 

ورزش سه

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه