سکوت مطلق رسانه‌های غربی فارسی‌زبان در مورد پیاده‌روی اربعین

شناسهٔ خبر: MTAxNTk4 -
همزمان با برگزاری پیاده‌روی بزرگ اربعین بسیاری از رسانه‌های غربی فارسی زبان از بازتاب و پوشش دادن این رویداد عظیم سرباز زده‌اند.

به گزارش پیک نکا،به نقل ازبلاغ، همزمان با برگزاری پیاده‌روی بزرگ اربعین بسیاری از رسانه‌های غربی فارسی زبان از بازتاب و پوشش دادن این رویداد عظیم سرباز زده‌اند و با مشغول کردن خود به مسائل حاشیه‌ای در منطقه سعی در بی‌اهمیت جلوه دادن به این مراسم دارند.


این رسانه‌ها علی‌رغم ادعای بی طرفی در مورد موضوعات مختلف تلاش کردند تا هر چه که می‌توانند به مسائل حاشیه‌ای و انتقادی از کشور پرداخته و از پرداختن به این موضوع سر باز زنند.

برای نمونه شبکه بی‌بی‌سی که کوچکترین فعالیت‌های خبری در سطح منطقه را پوشش می‌دهد در برابر این حادثه عظیم سکوت پیشه کرده است. این در حالی است که تا پیش از این، این شبکه بسیاری از رخدادهای مذهبی، جشن‌های ملی و کنسرت‌های موسیقی را حتی پوشش زنده می‌داده و از آنها نیز حمایت هم می‌کرده است.

این شبکه در طی هفته اخیر سعی کرده وقایع عربستان سعودی را به عنوان خط اصلی خبری خود انتخاب کند و آن را پوشش می‌دهد. همچنین وقایع یمن و عدم انتخاب یکی از کاندیداهای شورای اسلامی شهر یزد از مهمترین اخبار این شبکه در این هفته بوده است.

برای نمونه به تیترهای این سایت یک روز قبل از اربعین را مشاهده کنید.

 

گویی که هیچ اتفاق مهمی در منطقه نیفتاده و کشمکش‌های ایران و عربستان مهمترین موضوع در این بین است.

سایت خبری دویچه‌وله فارسی نیز که وابسته به دولت آلمان است در این مورد سکوت کرده و بیشتر اخبار منطقه و کشور را پوشش داده است.

 

صدای آمریکا هم که سایت و شبکه‌ای وابسته به دولت امریکا است در این زمینه سکوت کرده و از پوشش دادن به این واقعه سر باز زده است.
                                             

بسیاری از دیگر رسانه‌های منطقه نیز در این مورد سکوت کرده‌اند. سایت خبری العربیه وابسته به دولت عربستان هم درباره این موضوع سکوت کرده است. نکته جالب در مورد این سایت سکوتش در مورد تحولات عربستان است و بیشتر به مسائل ایران پرداخته است

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه