در قالب پروژه بزرگ گازرسانی به 150 روستا صورت گرفت

افتتاح گازرسانی به 6 روستای هزارجریب شرق مازندران/ وعده مسئولان برای گازرسانی به بیش از 150 روستای شرق مازندران تا پایان سال 97

شناسهٔ خبر: MTAwODg4 -
با حضور استاندار مازندران و با اعتبار نزدیک به هفت میلیارد تومان گازرسانی به 6 روستای منطقه هزارجریب از شهرستان های نکا و بهشهر در روستای خرم‌چماز نکا افتتاج شد که در این مراسم مسئولان از پایان گازرسانی به 150 روستای هزارجریب شرق مازندران تا پایان سال 97 خبر دادند.

به گزارش پیک نکا، مراسم افتتاح گازرسانی به 6 روستای منطقه هزارجریب از شهرستان‌های نکا و بهشهر با حضور استاندار مازندران، نماینده مردم شرق این استان در مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولان استانی و شهرستانی در روستای خرم‌چماز از بخش هزارجریب نکا آغاز شده است.

در ابتدای این مراسم جعفر احمدی فرماندار نکا با اشاره به انجام بیش از هشت هزار پروژه با بیش از هشت هزار و 500 تومان اعتبار در مازندران، اظهار کرد: با اعتباری بالغ بر 220 میلیارد تومان کلیه روستاهای منطقه گازرسانی می‌شود.

وی افزود: طرح‌های آبرسانی روستایی و بهداشت و درمان در این مدت با تلاش استاندار مازندران و با پیگیری‌های شاعری انجام شده و امروز در نتیجه این تلاش‌ها در حال شکوفایی در منطقه بوده است.

فرماندار نکا با بیان خدمات ارزشمند نظام در رأس محرومیت‌زدایی در روستاها، خاطرنشان کرد: آبرسانی، گازرسانی و رفع بسیاری از محرومیت‌ها از خدمات نظام است که توسط دولت‌مردان برای توسعه روستاها با انجام فعالیت‌های جهادی برای آسایش و رفاه مردم است.

این مسئول اضافه کرد: طرح گازرسانی انقلاب بزرگی در شرق مازندران است که از خدمات دولت در این راستا به خصوص گاز مازندران و شهرستان نکا جای تقدیر دارد که امروز شاهد به بار نشستن گازرسانی به روستاها هستیم.

وی با تقدیر از ادارات مختلف همراه در اجرای این طرح، گفت: از تمام دست‌اندرکاران از شوراها و دهیاری‌ها و ادارات مختلف نیز جای تقدیر و تشکر دارد.

احمدی در ادامه با اشاره به گازرسانی به 6 روستا در این مرحله از مناطق هزارجریب نکا و بهشهر، تصریح کرد: این پروژه برای گازرسانی به این 6 روستا با اعتباری معادل 6 میلیارد و 700 میلیون تومان بوده است که امروز به بهره‌برداری می‌رسد.

در پایان احمدی با تقدیر از همه مسئولان و ادارات همراه و همکار در به نتیجه رسیدن پروژه تا این مرحله، افزود: از دهیاری‌ها، شوراهای روستاها و ادارات مختلف تشکر می‌شود و انتظار می‌رود تا در ادامه نیز برای هرچه به نتیجه رسیدن این پروژه همکاری خود را ادامه دهند.

 

فعالیت شبانه روزی 12 پیمانکار با دو اکیپ

در ادامه این مراسم محمداسماعیل ابراهیم‌زاده با اشاره به خدمات نظام جمهوری اسلامی از سوی دولت، اظهار کرد: از ابتدای تیرماه سال 95 پروژه گازرسانی به هزارجریب شرق مازندران آغاز شد و باتوجه به تمام محدودیت‌های مالی و اعتباری به ضورت شبانه‌روزی کار صورت گرفت.

وی افزود: در مواردی به علت محدودیت‌های امکاناتی کار بزرگی صورت گرفته است که با تمام تلاش‌های انجام شده به نتیجه رسید و شرکت گاز طبق برنامه زمانبندی خود تا پایان سال 97 گازرسانی به بیش از 150 روستای منطقه روستا را با 220 میلیارد تومان به نتیجه می‌رساند.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران با بیان انتخاب 24 پیمانکار در قالب فعالیت 12 پیمانکار با دو تیم، خاطرنشان کرد: برخی از مواد اولیه از خارج وارد می‌شود و تنها هشت شرکت در کشور امکان تهیه مواد اولیه را دارند و بسیاری از مواد اولیه از این طریق به منطقه آورده شده است.

این مسئول کار را سخت و سنگین توصیف و اضافه کرد: شیب‌های تند و شرایط آب و هوایی، در کنار وجود معادن در مسیر و هماهنگی با مردم کار فراوانی را می‌طلبید که صورت گرفته و امروز با عزت و افتخار به نتیجه رسیده است.

وی گفت: مردم منطقه مسائل ایمنی را باید رعایت کنند و با هماهنگی با همکاران اداره گاز به سرعت امکان اهدای کنتور به روستائیان وجود دارد اما باید هماهنگی و نظارت برخی ادارات ازجمله نظام مهمندسی برای منازل روستایی نیز انجام شود.

در پایان ابراهیم زاده با اشاره به اهمیت تجهیزات گاز در منازل، تصریح کرد: در تأمین گاز و امکانات آن باتوجه به ارزان بودن باید بهترین و مناسب‌ترین تجهیزات برای مردم ارائه شود.

 

حل مشکلات مردم با وحدت و هم‌دلی 

به گزارش پیک نکا، باتوجه به عملیاتی شدن پروژه انتقال گاز دامغان به نکا و تزریق مستقیم گاز از منطقه عسلویه به شمال کشور که چندی پیش با حضور وزیر نفت انجام شد، انتظار تأمین گاز شمال کشور به خصوص مناطق محروم بخش هزارجریب شرق مازندران به رویایی دست یافتنی با تلاش ارائه شده از سوی مسئولان بدل شده است.

البته موضوع تأمین دائمی گاز از عسلویه به شمال کشور دغدغه مهم مردم این منطقه به شمار می‌رود چراکه برخی اخبار رسیده از عدم توانایی ارسال گاز مستقیم از عسلویه وجود دارد که پیش از این نماینده شرق مازندران با رد این موضوع از هماهنگی و اقدامات لازم برای تأمین گاز خبر داده بود.

به هرحال به نظر می‌رسد رفع مشکلات گاز شرق مازندران به خصوص در مناطق محروم روستایی درحال عملیاتی شدن بوده و ارزیابی نهایی عملکرد مسئولان در این زمینه باید به پایان سال 97 طبق قرار وعده داده شده از سوی دست‌اندرکاران امر گذاشته شود و امروز زمان کمک به مسئولان برای تحقق این امر هم از سوی مسئولان و هم‌ رسانه‌ها با وحدت و همدلی در راستای آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه