شمارش معکوس برای قصاص 2 قاتل

شناسهٔ خبر: MTAwODE4 -
دو قاتل که به خاطر ارتکاب جنایت‌های جداگانه حکم قصاصشان در دیوان عالی کشور تائید شده است، برای رهایی از طناب دار به بخشش اولیای دم چشم دوخته‌اند.

به گزارش پیک نکا، نخستین پرونده مربوط به سرکرده باند سرقت مسلحانه از طلافروشی خانی‌آباد است که 20روز پس از این سرقت با رامین 24 ساله در کوچه‌شان درگیر شد و او را با ضربه چاقو کشت. متهم در شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه ایستاد و در مقابل درخواست قصاص اولیای دم گفت: «ظهر 29 تیر 94، در کوچه‌مان بودم که رامین و یکی از دوستانش با ماشین جلویم پیچیدند. رامین حالت عادی نداشت و من برای این‌که درگیر نشویم، صورتشان را بوسیدم اما فایده نداشت. دست به یقه شدیم. من اول با ضربه صندلی آنها را دور کردم اما وقتی رامین با چاقو به سمتم حمله ور شد، چاقوی یکی از میوه فروش های محله را گرفتم و با آن ضربه ای وارد کردم. من قصد قتل نداشتم و برای دفاع از خودم این کار را کردم.»

متهم درباره سرقت مسلحانه از طلافروشی خانی آباد نیز گفت: «20روز بعد از قتل برای این که پول دیه رامین را جور کنم با چند نفر از دوستانم یک باند سرقت تشکیل دادیم و با اسلحه کلاشینکف به یکی از طلافروشی‌های خانی‌آباد حمله کردیم و چهار کیلو طلا دزدیدیم. من برای این پرونده نیز محاکمه شده‌ام و 10 سال حبس گرفته‌ام.» در پایان دادگاه قضات وارد شور شدند و متهم را به جرم قتل عمد به قصاص محکوم کردند.

دومین پرونده نیز به درگیری مرگبار دو دوست قدیمی در یکی از محله‌های حاشیه پایتخت برمی‌گردد. خبر این حادثه، ظهر 25 مرداد 95 به پلیس اطلاع داده شد. کامران به دلیل اصابت چاقو مجروح و جان خود را از دست داده بود.

قاتل او، رحمان پس از دستگیری در شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران در مقابل درخواست قصاص اولیای دم گفت: «من و کامران مثل برادر بودیم، اما روز حادثه به خاطر مسائل شخصی با هم دست به یقه شدیم و من چاقو کشیدم. کامران فرار کرد، اما چند دقیقه بعد با یک میله آهنی برگشت و حمله‌ور شد. او با گاز اشک‌آور به صورتم زد. جایی را نمی‌دیدم و برای دفاع از خودم، چاقو را در هوا پرتاب کردم. نمی‌دانم چطور شد که چاقو به کامران خورد. من اصلا قصد قتل نداشتم.» در پایان دادگاه، قضات حکم قصاص رحمان را صادر کردند.

حکم قصاص متهمان این دو پرونده در دیوان عالی کشور تائید شده است و آنها برای نجات از طناب دار راهی جز جلب رضایت اولیای دم ندارند.

 

 

جام جم آنلاین

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه