رئیس جهاد کشاورزی مازندران

ایجاد میدان میوه و تره‌بار محصولات مازندران در تهران

شناسهٔ خبر: MTAwNTcy -
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از ایجاد میدان میوه و تره‌بار محصولات مازندران در تهران خبر داد.

به گزارش پیک نکا،به نقل از بلاغ، دلاور حیدرپور در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در مازندران با بیان اینکه سازمان توسعه تجارت وظیفه صادرات کالاهای ایرانی را دارد، اظهار کرد: اگر وظیفه صادرات مرکبات را به جهاد کشاورزی بدهند، این مسئولیت به خوبی صورت می‌گیرد اما جهاد کشاورزی متولی تولید و مسئول صادرات نیز مشخص است.

وی با بیان اینکه بازار خارج از کشور ضوابط خاص خود را دارد، افزود: بازار تعیین‌کننده ورود کالا است بنابراین دولت باید سیاست‌گذاری‌های اعمالی را در نظر بگیرد تا کیفیت مرکبات مازندران ارتقا یابد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه نماینده شرق مازندران اعلام کرده که توانسته برای مرکبات استان مشوق صادراتی دریافت کند، تصریح کرد: دو روز گذشته وزارت جهاد کشاورزی نیز تسهیلات محصولات کشاورزی را با نرخ سود 14.5 درصد ابلاغ کرده است.

حیدرپور این تسهیلات را تلفیقی از منابع صندوق توسعه ملی و بانکی دانست و بیان کرد: 50 درصد از اعتبار در نظر گرفته شده از منابع بانکی است.

وی با بیان اینکه منابع بانکی سود 18 درصد و منابع مالی صندوق توسعه ملی سود 12 درصد دارند، خاطرنشان کرد: تلفیق این دو موجب شد تا نرخ سود تسهیلات صادراتی 14.5 درصد باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اضافه کرد: با درخواست از دولت مبنی بر اعمال تسهیلات صادراتی از محل صندوق توسعه ملی و کاهش سود این منابع به 8 درصد، می‌توان زمینه صادرات مرکبات استان را در قالب مشوق تسهیلات ایجاد کرد.

حیدرپور پیشنهاد این موضوع که صادرات مرکبات را به واردات برخی کالاها از کشورهای هدف گره زده شود، اظهار کرد: اگر مشوق پرداخت نمی‌شود می‌توان با اعطای امتیاز معافیت‌های وارداتی برای کشورهای هدف صادرات مرکبات به آن ها صورت پذیرد.

وی در پایان به پیگیری سازمان جهاد کشاورزی مازندران در ایجاد میدان میوه و تره‌بار محصولات مازندران در تهران اشاره کرد و گفت: سازمان تعاون روستایی یک میدان در شرق تهران دارد که پیگیر هستیم تا بخشی از آن را به مرکبات و مرغ مازندران اختصاص یابد.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه