توسط پژوهشگر مازندرانی

دستگاه تولید بخار بدون رسوب با سیستم مه‌پاش تولید شد

شناسهٔ خبر: MTAwNTc0 -
دستگاه تولید بخار بدون رسوب با سیستم مه‌پاش توسط پژوهشگر مازندرانی تولید شد که کاربرد این دستگاه در دیگ‌های بخار و قابل استفاده از در نیروگاه‌ها بزرگ است.

به گزارش پیک نکا،به نقل از بلاغ، ناصر فهیمی‌نیا طی گفت‌وگویی اظهار کرد: در این روش با استفاده از فیلتر نانو، سختی کربنات و بی‌کربنات آن گرفته شده و به صورت مه پاش قابل استفاده است.

وی افزود: در این روش هم‌زمان با تولید بخار رسوب آب گرفته می‌شود.

این پژوهشگر مازندران با اعلام اینکه دستگاه دیگ بخار زیادی در حال حاضر وجود دارد ولی وسیله‌ای که رسوب‌گیر باشد وجود ندارد، تصریح کرد: این محصول مشابه خارجی ندارد و در حال حاضر همه دستگاه‌های موجود با رسوب در حال کار هستند.

فهیمی‌نیا با اعلام اینکه به دلیل آزمون و خطایی که در ساخت این دستگاه داشتم، حدود 20 میلیون تومان هزینه کردم، خاطرنشان کرد: در حال حاضر با هزینه حدود 8 تا 9 میلیون تومان این دستگاه قابل ساخت است.

وی با اعلام اینکه دستگاهی که در حال حاضر در کشور ساخته می‌شود حدود 17 تا 18 میلیون تومان است، بیان کرد: دستگاه‌های موجود خاصیت رسوب‌گیری ندارد.

این پژوهشگر و طراح صنعتی در پایان گفت: ثبت اختراع این دستگاه در مراحل نهایی قرار دارد ولی میزان هزینه و کاغذ بازی برای ثبت بسیار روند طولانی را طی می‌کند.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه