رویایی که بعد از 28 سال به حقیقت پیوست

شناسهٔ خبر: MTAwNDY0 -
تیم ملی مصر توانست با گل دقایق پایانی ستاره آنفیلدی خود صعودی دراماتیک به جام جهانی داشته باشد

به گزارش پیک نکا، یکشنبه شب در بازی های مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه از قاره آفریقا تیم های ملی مصر و کنگو از گروه E این رقابت ها به مصاف یکدیگر رفتند که تیم ملی مصر موفق شد با گل محمد صلاح در آخرین ثانیه های این دیدار 2 بر 1 به پیروزی برسد و بعد از 28 سال به جام جهانی صعود کند تا مصر و قاهره را غرق در شادی کند.

 

طرفداران تیم ملی مصر
طرفداران تیم ملی مصر

 

محمد صلاح مهاجم 25 ساله مصری که توانست در دقیقه 95 در مقابل کنگو برای تیم ملی کشورش گلزنی کند و مجوز حضور مصر در جام جهانی 2018 روسیه را بگیرد از سال 2012 پا به فوتبال اروپا گذاشت و در تیم بازل سوئیس کار خود را در فوتبال باشگاهی در اروپا آغاز کرد. صلاح توانست عملکرد خوبی در بازل داشته باشد و به همین خاطر در سال 2014 مورد توجه باشگاه چلسی قرار گرفت و به این تیم لندنی پیوست. صلاح که در تیم چلسی اغلب نیمکت نشین بود به تیم های ایتالیایی فیورنتینا و رم قرض داده شد تا جایی که این بازیکن در سال 2016 رسما بازیکن تیم رم ایتالیا شناخته شد و با درخششی که در این تیم داشت یکسال بعد باز هم به لیگ برتر انگلیس بازگشت ولی این بار دیگر خبری از چلسی نبود، صلاح آنفیلد را انتخاب کرد و به تیم لیورپول پیوست و توانست در فصل جدید لیگ برتر انگلیس در 7 دیدار 4 گل مهم برای این تیم به ثمر رساند و عنوان بهترین بازیکن ماه سپتامبر باشگاه لیورپول را به خود اختصاص داد.

 

محمد صلاح
محمد صلاح

 

تیم ملی مصر که موفق شد با درخشش محمد صلاح پا به رویداد جام جهانی 2018 بگذارد به عنوان دومین نماینده جهان عرب بعد از عربستان صعودی در این رقابت ها لقب گرفته است و امید وار است با توجه به در اختیار داشتن بازیکنان مستعد و کار آمد در رقابت های جام جهانی که سال آینده بر گزار می شود عملکرد خوبی داشته باشد. پیش از این مصر در جام ها جهانی 1934 ایتالیا و 1990 آلمان شرکت کرده بود و موفق شده بود 2 امتیاز در رقابت های جام جهانی 1990 آلمان با تساوی برابر تیم های هلند و ایرلند کسب کند که با وجود حذف زود هنگام آن ها از این تورنومنت، مصری ها بهترین نتیجه تاریخ فوتبال ملیشان در جام جهانی را در سال 1990 کسب کنند.

 

مصر - جام جهانی 1990
مصر - جام جهانی 1990

 

ورزش 11

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه