وقایع عاشورا با زبان تعزیه در کانون شهدای گل خیل نکا به نمایش گذاشته می شود

شناسهٔ خبر: MTAwMDIx -
وقایع عاشورا با زبان تعزیه در کانون فرهنگی و هنری شهدای گل خیل نکا برای اقشار و سنین مختلف به ویژه کودکان به نمایش گذاشته می شود.

به گزارش پیک نکا، مرتضی صدری، مدیر مسئول کانون فرهنگی و هنری شهدای گل خیل مسجد صاحب الزمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) نکا، گفت: اجرای تعزیه یکی از برنامه های این کانون در ماه محرم است که با جلوه و شکوه خاص برگزار می شود.

 

وی اظهار کرد: تعزیه، یکی از قالب های خوب هنری است که می توان با زبان هنر و نمایش، وقایع عاشورا را برای اقشار و سنین مختلف به ویژه کودکان، بازگو کرد.

 

صدری بیان کرد: ایستگاه صلواتی از 13- 1 محرم از ساعت 23- 17 برای عزاداران و علاقه مندان به سید و سالار شهیدان، اباعبدالله الحسین(علیه السلام)، برپا می شود تا تشنگان، دهان تشنه خود را با آب این ایستگاه، خنک سازند.

 

وی ابراز کرد: دسته روی شب تاسوعا و روز عاشورا به روستای دوراب و عصر تاسوعا به روستای میانگله در دهه اول محرم یکی دیگر از برنامه های کانون فرهنگی و هنری شهدای گل خیل مسجد صاحب الزمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) نکا است.

 

صدری گفت: کانون های فرهنگی و هنری مساجد در تبیین وقایع عاشورا، نقش مهمی بر عهده دارند و می طلبد با برنامه ریزی خوب و برنامه های متنوع، تشنگان به معارف حسینی را سیراب سازند.  

منبع:شبستان

 

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه