"سه شنبه شب" ، سریالی با موضوع چهارشنبه سوری

شناسهٔ خبر: MTA5NDI0 -
بازیگر تلویزیون گفت: در حال بازی در سریال "سه شنبه شب" به کارگردانی سید صادق پروین آشتیانی و تهیه کنندگی مهدی عبادی هستم که 70 در صد آن در تهران فیلمبرداری شده و 30 درصد باقی مانده تا 8 اسفند به پایان می رسد.

به گزارش پیک نکا،سیروس کهوری نژاد بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون درباره آخرین فعالیت هایش گفت: در حال بازی در سریال "سه شنبه شب" به کارگردانی سید صادق پروین آشتیانی و تهیه کنندگی مهدی عبادی هستم که 70 در صد آن در تهران فیلمبرداری شده و 30 درصد باقی مانده تا 8 اسفند به پایان می رسد که قبل از نوروز به احتمال زیاد از شبکه یک پخش خواهد شد.

وی در همین راستا افزود: در این مجموعه بازیگرانی چون بهزاد فراهانی، علیرضا جلالی تبار، محمد فیلی، آشا محرابی، رز رضوی و ایمان صفا نقش آفرینی می کنند. موضوع این سریال به قلم حسن عطارها و درباره شب چهارشنبه سوری است. اتفاقی در این شب می افتد که زندگی شخصی دگرگون می شود و بعد از چندین سال افرادی که باعث آن اتفاق بوده اند از خارج از کشور می آیند و یکی از آن ها سعی می کند این اتفاق را کنار هم بچیند و به افراد دیگر بفهماند که حادثه ای که درچهارشنبه سوری رقم زدند چه تاثیراتی در زندگی اش داشته است.

بازیگر "مختارنامه" درباره نمایش "میرمحنا" که این روزها روی صحنه دارد اظهار کرد: نمایش میر محنا درباره شخصیت تاریخی به نام میر محنای بندر ریگی است. این شخصیت در دوران کریم خان زند در بندر ریگی بوشهر زندگی می کرده است. در آن زمان بوشهر تحت استعمار هلند بوده و پدر میر محنا میر ناصر بندر ریگی حاکم این بندر بوده است و تفکر استعمار ستیزی داشته است در مقابل بیگانگانی مثل هلندی ها می ایستد و کشتی های آنها را غارت کرده و با یک تفکر عیارگونه همه آن ها را برای مستمندان، رعیت و هم‌ولایتی هایش پس می داده است.

کهوری نژاد ادامه داد: در واقع در برابر برده داری که استعمار هلند در آن زمان در بوشهر و بندر ریگی ایجاد کرده بوده است ایستادگی می کند و در نهایت مجبور می شود به لحاظ تفکر بیگانه ستیزی با پدرش مقابله کند که در این بین پدرش کشته شده و خودش حاکم بندر ریگی می شود. پس از گذشت پروسه ای هلندی ها را از بوشهر بیرون رانده و به 100 سال استعمار هلند خاتمه می دهد.

وی درباره بازیگران نمایش "میرمحنا" و مکان اجرای آن بیان کرد: جلیل فرجاد، حمید ابراهیمی، حدیثه تهرانی، تینا رحمانی پور در کنار 18 بازیگر دیگر و 10 بازیگر فرم هستند که انجام یک سری از امور را برعهده دارند. این روزها در تماشاخانه سرو نمایش در ساعت 19:15 روی صحنه می رود و کارگردانی و نویسندگی آن را برعهده دارم. صحنه های موجود در نمایش میرمحنا براساس آیین های جنوب و در قالب طراحی در کنار ساحل دریا است،و اجرای این نمایش تا 10 اسفند ماه ادامه دارد.

این کارگردان خاطرنشان کرد: استقبال خوبی از این نمایش شده است و سالن ممللو از مخاطب است به نحوی که برخی از مخاطبان ایستاده نمایش را تماشا می کنند. همچنین هنرمندان متعددی در این مدت به دیدن میر محنا آمده اند. گوهر خیراندیش، قاسم زارع، مصطفی زمانی، مرجانه گلچین، ناصر آقایی، صادق صفایی، آرش میراحمدی، رضا بنفشه خواه و بسیاری از کارگردانان و مستندسازان برای دیدن نمایش "میر محنا" تا کنون به تماشاخانه سرو آمده اند.

 

 

 

 

افکار نیوز

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه