چند خبر فرهنگی هنری شهرستان نکا

شناسهٔ خبر: MTA4ODc3 -
از جمله فعالیتها و برنامه های متنوعی که اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان نکا به مناسبت ایام الله و گرامیداشت پیروزی انقلاب شکوهمندتدارک دیده بود می توان به دیدار با خانواده شهدا،همایش نمایش خوانی و تجلیل از برخی هنرمندان نام برد.

به گزارش پیک نکا، 

* نخستین همایش نمایشنامه خوانی نکا، برگزیدگان خود را شناخت

نخستین همایش نمایشنامه خوانی نکا روز پنجشنبه ١٩ بهمن همزمان با گرامیداشت ایام پیروزی انقلاب اسلامی در مجتمع فرهنگی هنری امیرالمومنین(ع) این شهرستان، با شرکت ٦ گروه هنری برگزار شد.. 

این همایش که با همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و همراهی انجمن هنرهای نمایشی این شهرستان برگزار شد با استقبال هنرمندان، هنردوستان و شهروندان نکایی مواجه گردید.

 

شایان ذکر است در مرحله نهایی نخستین همایش نمایشنامه خوانی نکا، سه نمایشنامه به کارگردانی کمیل سروری، فاطمه بامتی و مبین ذبیحی نژاد پس از اجرای نمایشنامه خوانی برای عموم مردم از سوی هیأت داوران به عنوان آثار برگزیده معرفی شدند.

 

* دیدار با خانواده شهید هنرمند، حسینعلی واودی

مهدی روحی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نکا، غلامرضا بامتی طوسی رییس انجمن هنرهای نمایشی و تنی چند از همکاران اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان، صبح روز ۱۹ بهمن  با خانواده شهید هنرمند، حسینعلی واودی دیدار کردند.


. 

مهدی روحی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نکا در این دیدار گفت: هنرمندانی که در زمان حیات، با هنرنمایی خود دل ها را به سمت معارف الهی راهنمایی می کردند، پس از شهادت نیز دل ها را هدایت می کنند و مایه افتخار ما هستند.


. 

این مقام مسئول ضمن گفتگو با خانواده این شهید، از ایجاد یک کمیته هنری برای تدوین یک کتاب در خصوص شهدای هنرمند شهرستان خبر داد و اذعان کرد: به زودی با مهیا ساختن بسترهای پژوهشی و متمرکز کردن اطلاعات لازم پیرامون شهدای هنرمند شهرستان نکا، کتابی تهیه و تدوین خواهیم کرد.

 

* تجلیل از هنرمندان نکا

همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، روز شنبه ٢١ بهمن، از هنرمندان خوشنویس شهرستان نکا که چندین سال متوالی در آیین های کتاب وحی و کتابت عاشورایی به هنرنمایی پرداخته بودند ، با حضور آیت الله محمدی لایینی امام جمعه، فرماندار و دیگر مسئولین شهرستان نکا با حضور مردم هنردوست این شهرستان تجلیل شد.

.

انجمن خوشنویسان نکا با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی همه ساله در ایام ماه مبارک رمضان و همچنین در عاشورای حسینی به خلق آثار هنری و تابلوهای خوشنویسی با همین مضامین پرداخته و آثار تولید شده را به صورت رایگان در اختیار مردم قرار می دهند.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه