شونیشت فرهنگی انقلاب در نکا

آیین شونیشت فرهنگی با طعم انقلاب اسلامی در روستای گلبستان نکا برگزار شد

شناسهٔ خبر: MTA4NDUz -
شامگاه سه شنبه ١٧ بهمن، ششمین آیین شونیشت فرهنگی در منزل دانش آموزش شهید صادقی با حضور مسئولین شهرستان و تنی چند از خانواده شهدا در روستای گلبستان برگزار شد.

به گزارش پیک نکا،این مراسم فرهنگی که در پنجمین محفل خود به یاد شهدا و خاطره گویی ایام انقلاب مزین شده بود، مورد استقبال شهروندان قرار گرفت. در این برنامه ضمن اجرای آداب و سنن کهن مردم مازندران در شب نشینی های زمستانی، به معرفی کتاب هایی پرداخته شد که حال و هوای انقلاب اسلامی و شهدای آن ایام را داشت و در کنار آن به ذکر و یاد شهدای مدافع حرم و دیگر شهدای شهرستان نیز پرداخته شد.

 

حضور خانواده شهید مدافع حرم شهید مشتاقی رنگ و بوی دیگری گرفته بود؛ مادر شهید مشتاقی اهل روستای گلبستان می باشد، همچنین  شش کتاب از آثار امام راحل(ره) در زمینه انقلاب اسلامی توسط سیده فاطمه جعفری رییس اداره کتابخانه عمومی نکا به حاضران معرفی شد.

 

شایان ذکر است این برنامه با همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نکا، نهاد کتابخانه های عمومی و همچنین بسیج و دهداری روستای گلبستان برگزار شد و بنا به اذعان روسای این دو اداره، برگزاری شونیشت های فرهنگی  با هدف ترویج شعائر دینی و ملی در قالب محافل فرهنگی همچنان ادامه خواهد داشت.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه