ویژه بانوان

کلاس آموزشی مهارت جرأت مندی در منطقه آسیب مهرگان نکا برگزار گردید

شناسهٔ خبر: MTA4MzY3 -
کلاس آموزشی مهارت جرأت مندی در منطقه آسیب مهرگان(عباس آباد) از سوی گروه همیار سلامت روان اداره بهزیستی ومراکز تحت نظارت مستقر در منطقه برگزار گردید.

به گزارش پیک نکا،سرکار خانم رست آرا(از مشاورین گروه همیار سلامت روان شهرستان) مدرس کلاس آموزشی، درابتدا به این نکته اشاره نمودند که :مهارت های زندگی توانایی هایی هستند که به ما کمک می کنند با موقعیت های زندگی بخصوص موقعیت های پر خطر به طور صحیح برخورد کنیم. وقتی این مهارت ها را کسب کردیم می توانیم در ایجاد ارتباط با دیگران سازگارانه عمل کنیم و بدون توسل به اعمالی که به خودمان یا دیگران صدمه می زند مشکلات را حل کنیم.
ایشان درادامه افزودند که،انسانها دارای سه نوع رفتار در مقابل با درخواستهای دیگران هستند:
۱) منفعلانه
۲) جراتمندانه
۳) پرخاشگرانه
ایشان مباحثی در خصوص جرات مندی بیان نموده وافزودند که ،مهارت جراتمندی به ما کمک می کند تا در کنار حفظ حقوق دیگران  حقوق خود را نیز حراست نماییم. افراد جراتمند در روابط بین فردی خود این پیام را به دیگران منتقل می کنند:
مثلا من به شما اجازه نمی دهم از من سوء استفاده کنید در ضمن برای شخصیت شما نیز احترام  قایلم و هرگز از شما بهره کشی نخواهم کرد. هدف از رفتار جراتمندانه رعایت عدالت برای تمامی طرف های رابطه است.
افراد جراتمند شنوا هستند، تن صدای استوار دارند، در مکالمه تماس مستقیم چشمی برقرار می کنند و در بیان افکار خود از ضمیر من استفاده می نمایند. همچنین از افعال مطلق مانند حتما و الزاما استفاده نمی کنند و…
در پایان سوالاتی در خصوص مباحث مطرح شده در کلاس فوق مطرح و جوایزی از سوی اداره به پاسخ دهندگان اهدا شد.

 

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه