سامانه جدید موشکی در اختیار اسرائیل

شناسهٔ خبر: MTA4MDEy -
ارتش رژیم صهیونیستی به دستور وزیر جنگ، پروژه نصب سامانه جدید موشکی میان‌برد را آغاز کرد.

به گزارش پیک نکا،«آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به ارتش دستور داد تا یگان پدافند موشکی جدیدی در اراضی اشغالی نصب کند.

نشریه عبری زبان «یدیعوت آحارونوت» امروز (جمعه) گزارش داد این یگان جدید بخشی از نیروی زمینی خواهد بود که سامانه‌های پدافند موشکی جدید با برد ۳۰۰ کیلومتر را مدیریت خواهد کرد.

این سامانه‌های موشکی میان‌برد که IMI EXTRA نام دارد، در مرحله اول موشک‌هایی با برد ۱۵۰ کیلومتر استفاده خواهد کرد که در مرحله‌های بعدی، ۲ برابر خواهد شد.

به نوشته روزنامه «هاآرتص» لیبرمن دستور داده در مرحله اول، نیم میلیون دلار از بودجه نظامی این رژیم، برای پروژه جدید اختصاص یابد.

این سامانه‌های موشکی جدید همچنین بر روی کشتی‌های جنگی نیروی دریایی و برخی جنگنده‌های نیروی هوایی رژیم صهیونیستی نیز نصب خواهند شد.

تکمیل این پروژه حدود یک دهه زمان و مبلغ ۲ میلیارد دلار هزینه خواهد داشت.

آغاز اجرای طرح موشکی جدید رژیم صهیونیستی در حالی است که مقامات نظامی و سیاسی این رژیم درباره احتمال وقوع جنگجدید در آینده نزدیک با حزب‌الله لبنان و شلیک روزانه هزاران موشک به اراضی اشغالی هشدار می‌دهند.

لیبرمن روز چهارشنبه طی سخنرانی در همایش سالانه اندیشکده مطالعات امنیت داخلی اسرائیل تهدید کرد: «اگر نبرد دیگری در شمال اسرائیل رخ دهد، جبهه ما فقط لبنان نخواهد بود بلکه سوریه را نیز شامل می‌شود. آن‌ها یک جبهه واحد هستند... نبرد جدید در جبهه شمالی، به شدت برای منطقه بد است.»

«گادی آیزنکوت» رئیس ستادکل ارتش رژیم صهیونیستی نیز شامگاه سه‌شنبه هشدار داده بود آرامش نسبی اوضاع در مرز‌های شمالی فلسطین اشغالی، آرامش پیش از طوفان است.

همچنین ارتش اسرائیل به مشارکت نظامیان آمیکا از دوشنبه رزمایش پدافند موشکی بزرگی را به مدت ۵ روزه برای شبیه‌سازی حملات موشکی گسترده به اراضی اشغالی اجرا کند.

افکارنیوز

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه