ورزشکارانی که به ویروس مرگبار HIV مبتلا شدند را بشناسید

شناسهٔ خبر: MTA2NDY3 -
این ویروس ممکن است در بعضی از قشر‌های جامعه بیشتر دیده شود، اما خوشبختانه در جامعه ورزشی کمتر ورزشکاری از این ویروس رنج می‌برد.

به گزارش پیک نکا، مجیک جیسون بازنشسته بسکتبالیست مشهور تیم لوس آنجلس لیکرز است. او در سال ۱۹۹۱ به دلیل ابتلا به ویروس اچ آی وی از بسکتبال خداحافظی کرد. اما ۲ بار بعد از آن باز هم از بسکتبال خداحافظی کرد و دوباره برگشت.

 
روبرتو آلومار ورزشکار در رشته بیس بال بود که در سال ۲۰۰۵ به دلیل بیماری و ابتلا به ویروس اچ آی وی بازنشسته شد.
 
آرتور آشه اولین آفریقایی آمریکایی که قهرمان تنیس ویبلدون شد و در رتبه اول جهان قرار گرفت. او موفق به کسب سه عنوان قهرمانی در رقابت‌های بزرگ تنیس شد.
 
در اوایل ۱۹۸۰ پس از یک جراحی قلب به ویروس اج آی وی مبتلا شد و در ۱۹۹۳ در سن ۴۹ سالگی تسلیم بیماری ایدز شد و درگذشت.
 
تامی موریسن بوکسور حرفه‌ای که در فیلم راکی ۵ با سیلوستر استالونه بازی کرد. وی پس از ۵۲ بازی حرفه‌ای در ۱۹۹۶ بازنشسته شد. او همیشه ابتلا به ویروس اچ آی وی را تکذیب می‌کرد و در نهایت در سال ۲۰۱۳ در سن ۴۴ سالگی در گذشت.
 
روی سیمونز بازیکن فوتبال آمریکایی بود که در سال ۱۹۹۲ متوجه بیماری اش شد. او ۵ سال از افشای ابتلا به ایدز خودداری کرد و در نهایت در سال ۲۰۱۴ در سن ۵۷ سالگی در گذشت.
 
تیم ریچموند یک راننده ماشین مسابقه و اهل آمریکا بود که در یک خانواده بسیار اشرافی بزرگ شده بود. او در سال ۱۹۸۹ در سن ۳۴ سالگی خیلی ناگهانی درگذشت. بعد از آن خانواده وی در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کردند که ریچموند در اثر ایدز جان خود را از دست داده است.
 
گرگ لوگانیس ورزشکار رشته شیرجه و اهل ایالت متحده آمریکا است. او در بین سال‌های ۱۹۷۶ تا ۱۹۸۸ میلادی در مسابقات المپیک تابستانی ۵ مدال کسب کرد که ۴ مدال طلا و یک مدال نقره بود.
 
در سال ۱۹۸۸ اعلام کرد که به ویروس اچ آی وی مبتلا است. او که از زندگی خود کتابی منتشر کرد در سال ۲۰۱۳ مربی تیم شیرجه المپیک آمریکا شد.
 
بیل گلدسوورثی ورزشکار هاکی روی یخ و اولین هاکی بازی بود که ایدز گرفت. در اثر این بیماری شغل و همسرش را از دست داد و سرانجام در سن ۵۱ سالگی فوت کرد.
 
استبان دا جسوس بوکسور اهل پورتوریکو بود. او بدلیل مصر زیاد مواد مخدر جایگاه ورزشی خود را از دست داد. در سال ۱۹۸۰ پس از تزریق کوکائین باعث تصادف و مرگ یک راننده شد و به همین دلیل به زندان رفت و در سن ۳۷ سالگی بدلیل بیماری ایدز درگذشت.
 
جان کوری اسکیت باز ماهر انگلیس بود که در بازی‌های المپیک زمستانی ۱۹۷۶ مدال طلا گرفت و در همان سال قهرمان جهان شد.
 
او در سال ۱۹۸۷ اعلام کرد که به ویروس اچ آی وی مبتلا است چهار سال بعد در اثر ایدز دچار حمله قلبی شد و در سال ۱۹۹۴ در گذشت.
 
گلن بورک بازیکن آمریکایی بیسبال بود؛ که در سال ۱۹۹۵ در اثر بیماری ایدز در ۴۳ سالگی در گذشت.
 
مایک بوتلر راننده فرمول یک انگلیسی بود. وی در حرفه خودش منحصر به فرد بود. در سال ۱۹۷۴ بازنشسته شد و ۱۴ سال بعد در ۴۸ سالگی در اثر ایدز درگذشت.
 
امانوئل ابوئه ملی پوش ساحل عاجی که سابقه بازی در تیم‌های بورن، آرسنال و گالاتاسرای را در کارنامه کاری خود دارد.
 
او پس از جدایی از همسرش تمام داداییش را به همسرش بخشید و امروزه در بدترین شرایط مالی زندگی می‌کند. او نیز از ورزشکاران مبتلا به ایدز است.
 
 
منبع: باشگاه خبرنگاران
 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه