کارگاه ۲ روزه هنرمند نروژی در گالری هپتا

شناسهٔ خبر: MTA2MDkw -
کارگاه ۲ روزه ای به همت اریک تروندسن هنرمند نروژی در گالری هپتا برگزار می شود.

به گزارش پیک نکا، کارگاه ۲ روزه Affirmative Art در گالری هپتا برگزار می‌شود. این کارگاه را اریک تروندسن هنرمند نروژی با حضور بخش فرهنگی سفارت نروژ در ایران برگزار می‌کند.

تروندسن که پیشتر این کارگاه را در بخش‌هایی از آفریقا و آمریکای شمالی برگزار کرده است در تعریف Affirmative Art می‌گوید: طبق تعریف، هنر معمولاً بیان دیداری شخص از ایده‌های مهم، تفکرات و احساسات شخص به گونه‌ای خلاقانه است که در قالب نقاشی، طراحی، حجم، مد، پرفورمنس و... انجام می‌گیرد. Affirmative Art با بهره‌گیری از هنر از شرکت‌کنندگان می‌خواهد به رویاهایشان «آری» بگویند به جای‌آنکه با گفتن «نه» رویاهای‌شان را نامحتمل کنند. هنر به مثابه ابزاری برای تغییر به ما کمک می‌کند که رویاها تصویر شود و با بیرون نهادن رویاها از ذهن، قدمی هرچند کوچک به تحقق آن نزدیک شویم.

اریک تروندسن که همراه با این کارگاه، نمایشگاه «هنر برای تغییر» را هم‌راستا با این کارگاه در هپتا برگزار می‌کند درباره نمایشگاه و کارگاه می‌افزاید: Affirmative Art به‌صورت یک سبک هنری مستقل ایجاد شده و تکامل یافته است. رنگ‌های مختلف پرمایه و کلمات پرقدرت به مانند موتیف تکرارشونده در آن به کار می‌روند. آنچه در گذشته به‌دست آمده است، الهام‌بخش آینده می‌شود. در نمایشگاهم در ایران برای اولین بار نمونه‌هایی از چنین هنری را به نمایش خواهم گذاشت که شامل کلمات طراحی شده قدرتمند و انتزاعی پنهان شده‌ای در هر اثر هنری است.

کارگاه Affirmative Art در روزهای شنبه و یکشنبه سی دی و اول بهمن در گالری هپتا برگزار می‌شود. همچنین نمایشگاه «هنر برای تغییر» روز جمعه ۲۹ دی ماه در گالری افتتاح می‌شود و تا چهارشنبه چهار بهمن برپا است.

گالری هپتا در کریمخان، خیابان ایرانشهر، ضلع غربی پارک هنرمندان، بعد از خیابان شاداب بن‌بست نیکوشهر، شماره ۳ واقع شده است.

 

منبع: مهر

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه