تمایل فرانسه برای حفظ توافق هسته‌ای با ایران

شناسهٔ خبر: MTA2MDk5 -
معاون وزیر خارجه فرانسه گفت که کشورش در عین حال که تصمیم دولت آمریکا مبنی بر تعلیق تمدید تحریم‌های ایران را مدنظر دارد و از حفظ توافق هسته‌ای دفاع می‌کند.

به گزارش پیک نکا،فرانسه با اشاره به اینکه تصمیم آمریکا مبنی بر تعلیق تمدید تحریم‌های ایران را در چارچوب توافق هسته‌ای سال 2015 را قابل ملاحظه می‌داند اما در عین حال اعلام کرد که پاریس با شرکای اروپایی خود درباره ایران تبادل‌نظر خواهد کرد.


بنابر گزارش خبرگزاری کویت، «الکساندر جیورجینی» معاون وزیر خارجه فرانسه گفت: «ما بیانیه رئیس‌جمهور آمریکا و تصمیم وی در زمینه تعلیق تمدید تحریم‌های ایران مد نظر داریم.» وی که در پاریس سخن می‌گفت، تاکید کرد که کشورش تمایل دارد که توافق هسته‌ای میان ایران و 1+5 همچنان باقی بماند.

این مقام فرانسوی همچنین افزود: «در پی درخواست ماکرون که سیزدهم ژانویه مطرح شد، فرانسه خواستار حفظ توافق هسته‌ای است و از همه طرف‌ها می‌خواهد که در چارچوب این توافق به وظایف‌شان عمل کنند.»

فرانسه در عین حال که خواستار باقی ماندن توافق هسته‌ای با ایران است اما همواره به مسایلی مانند برنامه موشکی ایران و فعالیت‌های سیاسی این کشور اشاره می‌کند.

مشرق

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه