انتقاد عضو شورای شهر ساری از عملکرد نظام مهندسی و سکوت سنگین مدیران این سازمان

شناسهٔ خبر: MTA1ODc4 -
متولیان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران نسبت به اظهارات عضو شواری شهر ساری که درباره عملکرد مدیران این سازمان به شدت گلایه کرد تاکنون سکوت کردند.

به گزارش پیک نکا، به نقل ازبلاغ، مدتی است که متولیان سازمان مهندسی ساختمان استان مازندران نسبت به تخلفات ساخت و ساز در استان مازندران و مباحث ماده 100 گلایه‌های خویش را رسانه‌ای کردند.

متولیان سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران به صورت کلی نسبت به ساخت و سازهای غیرقانونی توسط شهرداری‌ها انتقاد داشتند و در جلسه‌ای که رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان با رسانه‌های استان داشت یکی از خبرنگاران از وجود تخلفات در ساخت و ساز در شهرداری ساری گلایه کرد و خبرنگار یکی از خبرگزاری‌ها بر اساس وظیفه ذاتی رسانه نسبت به انعکاس این خبر اقدام کرد، البته رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان به صورت کلی درباره تخلفات شهرداری‌ها صحبت به میان آورد و اسمی از شهرداری خاصی مطرح نکرد.

علی‌اکبر زلیکانی که ظاهرا دل پری از عملکرد مدیران سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران دارد در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌ها به شدت نسبت به برنامه‌های مدیران سازمان نظام مهندسی استان انتقاد کرد.

پس از انتقادات مطرح شده زلیکانی در ارتباط با عملکرد مدیران نظام مهندسی ساختمان تاکنون واکنش رسمی نسبت به این اظهارات انجام نشده است، اما محمد فیروزیان نائب رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان، بیکار ننشسته و در صفحه اینستاگرام خویش به اظهارات زلیکانی این‌گونه پاسخ داد که واعظان کین جلوه در محراب و منبر می‌کنند، چون به خلوت می‌روند آن کار دیگر می‌کنند.

 رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران در ارتباط با تخلفات ساختمانی در استان مازندران اظهار کرد: 5 میلیون و 700 هزار متر مربع در سال گذشته ساختمان در مازندران ساخته شد در حالی که 3 میلیون و 700 هزار مترمربع پروانه صادر شده که نشان از تخلف 2 میلیون مترمربعی در ساختمان‌سازی مازندران دارد.

وی گفت: کمیسیون‌ها و تبصره‌های زیادی برای رعایت ضوابط شهرسازی ایجاد شده است اما با عدم کنترل و عدم نظارت هیچ‌کدام از این کمیسیون‌ها قوانین را به درستی اجرا نمی‌کنند. 

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران عنوان کرد: تا زمانی که در بودجه شهرداری ردیفی برای تخلف در نظر گرفته شده است حذف نشود، همچنان تخلف در ساختمان‌سازی و شهرسازی دیده می‌شود.

باید دید که در روزهای آینده نظام مهندسی ساختمان مازندران به اظهارات مطرح شده عضو شورای شهر ساری به صورت رسمی واکنش نشان می‌دهد یا خیر!

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه