ساخت کفش برفی خلاقانه به سبک دمپایی ابری

شناسهٔ خبر: MTA1ODAx -
قدمت ساخت کفش‌های برفی که در ایران نیز به نام پاچیله مشهورند به بیش از ۵۷۰۰ سال قبل بر می‌گردد. اما امسال، شرکت Crescent Moon واقع در شهر بولدر کلرادو (شهری با تحصیل‌کرده‌ترین جمعیت در کل آمریکا)، اولین مدل تمام فوم از کفش برفی را طراحی و تولید کردند.

به گزارش پیک نکا،آنها با ایده گرفتن از نحوه حرکت پا در دمپایی ابری توانسته کفش برفی از جنس اتیلن وینیل استات یا EVA طراحی کند که دارای یک کفی دو لایه است. کفی دولایه این کفش برفی، در حین حرکت و بلند شدن کف پا، از یکدیگر جدا می‌شود و با برگشت پا به روی زمین، با استفاده از یک طرح اتصالی درهم رونده به یکدیگر چفت می‌گردد. شاید در نگاه اول احساس کنید کفش از وسط به دونیم پاره شده است، اما این‌گونه نیست و نکته اصلی این ایده همین شکاف بین دو لایه کفش است.

شاید به نظرتان این نکته از لحاظ تکنیکی چیز پیش پا افتاده‌ای باشد ولی از همان مکانیسم سیستم عملکرد زنجیر چرخ در شرایط برفی استفاده می‌کند و سبب می‌شود این‌بار به جای خودروها، انسان‌ها بتوانند در مسیر‌های ناهموار برفی راحت‌تر حرکت کنند.

آیا شما در انتخاب کفش برفی مناسب خود مردد هستید؟ در پاسخ به این سوال Jake Thamm، یک از بنیانگذاران شرکت کرسنت مون که یقین دارد با این طراحی جدید نظرتان عوض خواهد شد، می‌گوید: “من این طرح را به مانند یک دروازه ورود می‌دانم”. پس دفعه بعد که حیاط پشت خانه شما به طور غافلگیرانه‌ای از برف پوشیده شد، دیگر لحظه‌ای درنگ نخواهید کرد و می‌دانید که به چه نیاز دارید (البته ما در ایران احتمالا تا چند سال دیگر باید زمستان را از تقویم حذف کنیم!).

Eva (همان علامت اختصاری جنس ماده تولیدی را برای نام مدل کفش در نظر گرفته و آن را به نام اوا نامیده‌اند) نیز حدود ۱۶۰ دلار قیمت گذاری شده است.

 
 
 
ای نی رسان

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه