با تصمیم کمیسیون نظارت بر بازار

یکشنبه بازار نکا به جمعه بازار منتقل می‌شود/ خبر شهردار از تقویت بازار با احداث یک پل جدید بر روی رودخانه نکا

شناسهٔ خبر: MTA1NzUy -
شهردار نکا با اعلام تصمیم کمیسیون نظارت بر بازار در این شهرستان مبنی بر انتقال یکشنبه‌بازار به جمعه‌بازار، از احداث یک پل عابر جدید بر رودخانه نکا به منظور رونق بازار خبر داد.

سیدمهدی احمدی در گفت‌وگو با پیک نکا، با اشاره به مشکلاتی که یکشنبه‌بازار برای اهالی منطقه ایجاد کرده بود، اظهار کرد: ازجمله مشکلات اساسی آن را باید ترافیک و عدم آسفالت محوطه بزرگ مربوط به آن قلمداد کرد.

وی افزود: پس از شروع کار در شهرداری نکا یکی از مطالبات مردم و مسئولان ساماندهی یکشنبه بازار بوده که برهمین اساس در کنار سایر کارهایی که تعریف شده بود یکشنبه بازار نیز در دستور کار رسیدگی و ساماندهی قرار گرفت.

شهردار نکا با بیان اینکه ابتدا برای ساماندهی به زیرساخت منطقه یکشنبه بازار پرداخته شد، خاطرنشان کرد: در گام اول پس از نزدیک به 14 سال تمام منطقه مربوط به این بازار هفتگی در سطح شهرستان نکا آسفالت شد.

این مسئول اضافه کرد: در گام بعدی جانمایی بازار است که در دستور کار قرار دارد بدین صورت که با خط‌کشی‌هایی که در برنامه وجود دارد جانمایی لازم صورت می‌گیرد تا هر فروشنده‌ای جای مخصوص خود را شناخته و در آن مستقر شود.

 

اولویت با فرشوندگان نکا

وی گفت: فراخوانی داده شده تا همه افرادی که درخواست بهره‌مندی از غرفه در این بازار را دارند به شهرداری نکا مراجعه کنند تا برای همه آن‌ها کارت شناسایی پس از نام‌نویسی صادر شود که در این صورت مشخص می‌شود هر کسی در کدام غرفه مشغول به کار می‌گردد.

احمدی با اشاره اینکه اولویت به فروشندگان اهل نکا داده شده است، تصریح کرد: اولویت اول برای دست‌فروشان نکا و پس از آن برای شهرهای همجوار است که اگر ظرفیت لازم در بازار وجود نداشته باشد به هیچ وجه جایی به شهرهای همجوار داده نخواهد شد.

وی همچنین از تصمیم مسئولان نظارت بر بازار خبر داد و افزود: در جلسه گذشته کمیسیون نظارت بر بازار شهرستان نکا تصمیم بر این شد تا یکشنبه‌بازار به جمعه‌بازار به خاطر مسائل ترافیکی مربوط به آن انتقال داده شود که با موافقت شهرداری از جمعه همین اجرایی می‌شود.

شهردار نکا با بیان انتظارات و درخواست خود از تمامی اهالی بازار و دست‌فروشان در راستای همکاری لازم برای اجرای این طرح، تأکید کرد: به شدت به دنبال ساماندهی دست‌فروشان سطح شهر هستیم.

 

بازار امام رضا(ع) رونق می‌گیرد

این مسئول اضافه کرد: در آینده نزدیک به دست‌فروشان ابلاغ می‌شود تا همه دست‌فروشانی که می‌خواهند در داخل شهر دست‌فروشی کنند به شهرداری نکا مراجعه کرده و ثبت نام کنند تا در بازار امام رضا(ع) جای داده شوند.

وی گفت: پس از فراخوان شهرداری، دست‌فروشان موظف هستند تا ثبت نام کنند چراکه برنامه‌ریزی خاصی برای این بازار در نظر گرفته شده که با احداث و نصب یک پل ارتباطی از کوچه اسماعیلی تا بازار امام رضا(ع) عملیاتی می‌شود.

در پایان احمدی عید سال 97 را زمان بهره‌برداری از این پل خواند و متذکر شد: همزمان ارتقای زیرساخت‌های بازار امام رضا(ع) به منظور رونق و توسعه آن در دستور کار قرار می‌گیرد که پس از تحقق آن به هیچ کس اجازه دست‌فروشی در سطح شهر داده نمی‌شود و به شدت پس از آن با افرادی که قصد دست‌فروشی در سطح شهر را داشته باشند برخورد می‌شود.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه