انتشارات آکسفورد منتشر کرد؛

تحلیل اهمیت سودگرایی در جهان در یک کتاب

شناسهٔ خبر: MTA1NTYw -
کتاب سودگرایی نوشته کاتاریزنا د لازاری رادک و پیتر سینگر توسط انتشارات آکسفورد منتشر شده است.

به گزارش پیک نکا،کتاب سودگرایی نوشته کاتاریزنا د لازاری رادک و پیتر سینگر منتشر شد. سودآور بودن و یا سودگرایی ممکن است امروزه تاثیرگذارترین و البته بحث‌برانگیزترین نظریه اخلاقی سکولار در جهان باشد.در این مقدمه بسیار کوتاه، کاتاریزنا د لازاری رادک و پیتر سینگر ماهیت و ریشه‌‍‌های سودگرایی در قرن نوزدهم از توجیه آن تا انواع آن را تهیه می‌کنند. با توجه به این که چگونه سودگرایی می‌تواند به اعتراض‌هایی که غالباً ویرانگر محسوب می‌شوند، آنها پاسخ سودگراها به این پرسش را که آیا شکنجه می‌تواند توجیه شود یا خیر را بررسی می‌کنند.

آنها همچنین بحث می‌کنند که این به چه معناست که باید بیشترین بهره را ببریم و توجه ویژه‌ای به دیدگاه کلاسیک سودگرایی که فقط لذت یا شادی ارزش ذاتی آن است دارد. کاتاریزنا د لازاری رادک و پیتر سینگر با تحلیل اهمیت مداوم سودگرایی در جهان درصدد هستند نشان دهند چگونه سودگرایی نیرویی بر چالش‌های اخلاقی معاصر مانند فقر جهانی، طرز برخورد با حیوانات، تغییرات آب و هوایی، کاهش خطر نابودی انسان، تصمیم گیری در مورد پایان زندگی برای بیماران ناپایدار و تغییر در جهت ارزیابی موفقیت سیاست‌های دولتی از لحاظ تاثیر آنها بر روی خوشبختی است.

کتاب شامل مجموعه مقدمه‌های بسیار کوتاه معرفی شده از انتشارات دانشگاه آکسفورد با صدها عنوان در تقریبا هر موضوع است. این کتاب‌ از مجموعه کتاب‌های جیبی و بهترین راه برای پیشروی سریع در یک موضوع جدید است که در آن نویسندگان متخصص حقایق، تحلیل‌ها، چشم‌انداز، ایده‌های جدید و شور و شوق را برای ایجاد موضوعات جالب و چالش برانگیز را باهم ترکیب می‌کنند.

ثریا

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه