سلطانی‌فر: کشتی پهلوانی ریشه در هویت ملی و مذهبی ما دارد/ فعلا بحث تعلیق کشتی مطرح نیست

شناسهٔ خبر: MTA1NTIy -
وزیر ورزش و جوانان می‌گوید هیچ کار غیرقانونی در انتخابات تیراندازی صورت نگرفته است.

به گزارش پیک نکا، دکتر مسعود سلطانی‌فر، امروز در حاشیه رقابت‌های کشتی پهلوانی قهرمانی ایران در مشهد گفت: این مسابقه‌ها با شور و شعف خاصی برگزار می‌شود. در آماری که من گرفتم، حدود 131 کشتی‌گیر از 80 زورخانه از 8 استان برتر کشور در کشتی پهلوانی دور هم جمع شده‌اند و در 6 وزن کشتی گرفتند. جمعیتی که به سالن آمده است نشان دهنده علاقه مردم به این رشته است. این ورزش ریشه در هویت ملی و مذهبی ما دارد. امیدوارم با تمهیداتی که صورت گرفته شاهد گسترش این  رشته باشیم.  امیدوارم قهرمانان باحضور در این رقابت‌ها روحیه پهلوانی را به خود بگیرند و ترویج روحیه پهلوانی بتواند موجب سالم‌سازی فضاهای ورزشی و عمومی جامعه شود.

وزیر ورزش و جوانان درباره تاثیر این روحیه پهلوانی در جامعه گفت: ما در رشته کشتی فضاها و مکان‌های سالم‌تری داریم. البته با اقداماتی که صورت گرفته در همه رشته‌ها فضای فرهنگی و ورزشی خوبی حاکم شده است. در اینجا شور و شعفی که وجود دارد و تیپ آدم‌هایی که برای تماشا به این سالن‌ها می‌آیند و آن‌هایی که به عنوان ورزشکار حضور دارند، متفاوت است و آن‌ها کسانی هستند که برای حفظ ارزش‌های اخلاقی و انسانی تلاش می‌کنند و سعی می‌کنند برای جامعه خود الگو باشند.

سلطانی‌فر درباره ابطال انتخابات فدراسیون تیراندازی نیز گفت: هیچ کار غیر قانونی صورت نگرفته است که آن فدراسیون بخواهد تعلیق شود.

او درباره ریاست فدراسیون تیراندازی گفت: مسائلی در این باره وجود دارد که منطبق بر فدراسیون جهانی و مسائل داخلی در حال دنبال شدن است تا زودتر حل شود.

سلطانی‌فر در پایان درباره خطر تعلیق کشتی نیز گفت: فعلا که در این باره بحثی وجود ندارد.

 

 

 

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه