پیک نکا بررسی می‌کند

جزئیات ارتقای بخش اورژانس بیمارستان بوعلی شهرستان نکا+تصاویر

شناسهٔ خبر: MTA0NTg2 -
در این مطلب به بررسی عملیات ارتقای بخش اورژانس بیمارستان بوعلی نکا که روز گذشته با حضور وزیر کار و استاندار مازندران به بهره‌برداری رسید برای آگاهی بیشتر مردم این شهرستان و شهرهای اطراف پرداخته می‌شود.

به گزارش پیک نکا، پس از اجرای طرح ارتقای کیفیت هتلینگ بیمارستان بوعلی نکا در بازه زمانی نزدیک به 6 ماهه که در اواخر تابستان امسال با حضور معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی کشور به بهره‌برداری رسید به فاصله نزدیک به چهار ماه دومین پروژه در این واحد درمانی این بار حضور وزیر کار آغاز به کار کرد.

این پروژه که در قالب ارتقای بخش اورژانس بیمارستان بوعلی نکا بوده بنابر اعلام مسئولان و دست‌اندرکاران امر در راستای استانداردسازی و تأمین زیرساخت‌های فیزیکی و تجهیزات بیمارستانی و درمانی مناسب، به روز و کارآمد برنامه‌ریزی شده است.

 

 

باتوجه به پوشش 85 هزار نفری بیمه تأمین اجتماعی در سطح شهرستان نکا و نیاز مبرم به بهره‌مندی از توان پاسخگویی این سازمان به بیمه شدگان خود طرح‌های هتلینگ و ارتقای بخش اورژانس این بیمارستان هر یک با 11 و 24 میلیارد ریال اعتبار در دستور کار و بهره‌برداری قرار گرفته است.

بنابر اعلام مسئولان سازمان تأمین اجتماعی عملیات ارتقای بخش اورژانس بیمارستان بوعلی نکا در مجموع در سطح 720 متر مربع شامل 270 متر مربع بنای جدید ملحق شده و 450 متر مربع بازسازی بنای صورت گرفته، می‌شود.

همچنین برآورد اعتبار هزینه شده برای این پروژه در مجموع 24 میلیارد ریال بوده که شامل 18 میلیارد ریال هزینه‌های مربوط به ساختمان و تأسیسات و 6 میلیارد ریال تجهیزات پزشکی در این مرکز درمانی بوده است.

 

 

برهمین اساس یکی از ویژگی‌های بخش اورژانس در حال حاضر را باید افزایش مساحت آن از 450 متر مربع به 720 متر مربع برشمرد که همین امر سبب امکان افزایش ارائه خدمات به بیماران در این بخش می‌شود.

از دیگر ویژگی‌های این واحد باید به اصلاح و استاندارسازی فضاهای فیزیکی صورت گرفته در واحدهای مختلف ازقبیل تریاژ، بستری تحت نظر، اتاق عمل سرپایی، اتاق CPR، اتاق پزشک و اتاق خدمات سرپایی به بیماران برشمرد.

همچنین علاوه بر اصلاح راه دسترسی بیماران اورژانسی به بخش فوریت‌ها در قالب جدید بخش اورژانس باید به افزایش تخت‌های آن از 4 تخت به 9 تخت اشاره کرد که شامل 7 تخت بستری تحت نظر و 2 تخت بستری ایزوله می‌شوند.

 

 

برای فضاسازی جدید از پوشش استاندارد پلی اورتال برای کف و دیوارهای آن در راستای نزدیک شدن به استاندارهای روز ساختمانی واحدهای بهداشتی و درمانی استفاده شده و سیستم کامل گازهای طبی برای واحد بستری اورژانس و اتاق عمل سرپایی اجرایی شده است.

البته طراحی و اجرای سیستم تهویه مطبوع مطابق با استاندار فضای فیزیکی اورژانس، تأمین و نصب تجهیزات پزشکی و درمانی در کنار تعبیه پنجره‌های دوجداره به منظور حفظ و صرفه‌جویی در انرژی را نیز باید از دیگر ویژگی‌های جدید بخش اورژانس بیمارستان بوعلی نکا بیان کرد.

در هر صورت این بخش پس از چند ماه عدم فعالیت و تلاش برای آمادگی در راستای پذیرش مناسب بیماران سطح شهرستان نکا اکنون به بهره‌برداری رسیده و آماده رسیدگی به مشکلات بهداشتی و درمانی مردم این شهرستان را دارد.

در روزهای آینده جزئیات بیشتری از این مرکز برای مخاطبان در قالب مطالب مختلف از این پایگاه خبری بررسی و ارائه می‌شود.

 

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه