این قصه سر دراز دارد

دهن‌کجی نماینده ارشد دولت در نکا به مراسم 9 دی این شهرستان/ حضور در مراسم که بماند؛ حتی دریغ از یک پیام خشک و خالی

شناسهٔ خبر: MTA0MTcy -
به نظر می‌رسد عدم اعتقاد و توجه به 9 دی به عنوان مناسبت بزرگ ملی و مذهبی در تاریخ انقلاب اسلامی درحال تبدیل شدن به یک رسم از سوی نماینده ارشد دولت در شهرستان نکا است.

به گزارش پیک نکا، 9 دی را باید نمادی از اوج بصیرت و غیرت انقلابی مردم سراسر ایران اسلامی در مواجهه با فتنه‌ای بزرگ و کارساز در سال 88 دانست که پس از گذشت هشت ماه این زخم سر باز کرده را مداوا ساخت.

حرکتی انقلابی و برآمده از باطن دینی مردم ایران اسلامی که در مواجهه با موجی از اقدامات خرابکارانه و حرمت‌شکنانه ایستادگی و احتیاط‌های اتخاذ شده از سوی بسیاری از مسئولان آن زمان را بر نتابیده تا با عبور از آن، همچون موجی بزرگ به خروش درآیند..

اکنون که هشتمین سالگرد نهم دی‌ماه سال 88 به عنوان نمادی از عبور مردم ولایتمدار ایران از 8 ماه دفاع مقدس این بار در جبهه نبرد نرم را گرامی می‌داریم برخی رفتارها و اقدامات مسئولان دولت به مثابه دهن‌کجی به این رویدار بزرگ و شب قدر انقلاب اسلامی همچنان ادامه دارد.

مراسم گرامیداشت حماسه 9 دی در نکا در این روزها همگام با سایر شهرها و روستاهای کشور در حال برگزاری است که برنامه محوری شهرستان همچون سال‌های گذشته در مسجد جامع همراه با اقامه نماز جماعت مغرب و عشا در شب 9 دی 96 برگزار شد.

اما در دل این برنامه مهم که با استقبال مقبول مردم این شهرستان نیز همراه شد اتفاقی در حاشیه و تقریباً به دور از چشم مردم رقم خورد که تا پیش از اطلاع‌رسانی و ایجاد موج رسانه‌ای کاذب از سوی حامیان آن قصد بررسی این چنین آن را نداشتیم.

نوع بازنشر و انتشار این مطلب از سوی حامیان دولت ما را بر آن داشت تا تلنگری جدی به افرادی که تصور می‌کنند با هر اقدامی می‌توانند بوسیله ایجاد جو رسانه‌ای کاذب پس از آن به موج‌آفرینی و هدایت نابخردانه افکار عمومی اقدام کنند بزنیم.

موضوع از این قرار است که صبح امروز(شنبه) نهم دی‌ماه ه96 خبری در پرتال اطلاع‌رسانی فرمانداری نکا و کانال تلگرامی پوشش دهنده اخبار فرماندار این شهرستان منتشر شد که به نظر می‌رسد این اقدام شیطنت‌آمیز نیاز به روشنگری بیشتری برای مردم فهیم شهرستان نکا دارد.

 

 

اولین مورد مربوط می‌شود به درج خبر کلی از برگزاری مراسم 9 دی سال 96 نکا در مسجد جامع این شهرستان در پرتال خبری فرمانداری نکا که با دقت در تصاویر این خبر در می‌یابیم که تمام آن‌ها مربوط به زمان حضور فرماندار نکا در کنار امام جمعه نکا بوده است.

اما این تمام ماجرا نیست چراکه جناب فرماندار محترم برای سومین سال متوالی تنها دقایقی را به حضور در کنار امام جمعه نکا برای گرفتن تصاویر گزارشی خود اختصاص داد و حتی قبل از آغاز رسمی برنامه، محل مراسم را ترک کرد.

از سوی دیگر کانال تلگرامی اخبار فرماندار نکا که وابسته به روابط عمومی این نهاد است در اقدامی عجیب صبح روز شنبه نهم دی‌ماه اقدام به انتشار تصویر و خبر حضور فرماندار نکا در مراسم 9 دی این شهرستان کرد.

 

 

اقدام عحیبی که در آن هیچ اشاره‌ای به عدم حضور فرماندار در متن و زمان برگزاری مراسم ندارد و سعی داشته با انتشار تصاویر نمایشی گرفته شده به مخاطب القا کند که وی در این مراسم حضور داشته است.

البته حرکت جالب توجه دیگری نیز در این کانال صورت گرفته و آن اینکه تصویری از فرماندار نکا در مراسم یادواره شهدای یکی از روستاهای این شهرستان قبل از خبر حضور در مراسم 9 دی خود منتشر کرد تا به مخاطب اینگونه القا کند که وی در یک شب در هر دو مراسم حضور داشته که در صورت اتهام نسبت به چرایی عدم حضور در مراسم 9 دی توجیه حضور در مراسم یادواره شهدا را برای بیان داشته باشد.

 

 

اما در همین عکس یادگاری فرماندار نکا در یادواره شهدا نیز نکات جالبی وجود دارد و آن حضور بخشدار مرکزی و برادر امام جمعه این شهرستان در کنار وی است که نشان می دهد این افراد نیز در این مراسم حضور داشته‌اند.

این درحالی است که بخشدار مرکزی خود در کنار بخشدار هزارجریب در مراسم مسجد جامع حضور داشته و همچنین شخص برادر امام جمعه نکا از ابتدا تا انتهای مراسم 9 دی در مسجد جامع حاضر بوده و پس از آن به مراسم یادواره شهدا رفته است که نتیجه آن عدم همزمانی قابل توجه این دو مراسم می‌شود.

 

 

بنابراین توجیه حضور در مراسم یادواره شهدا برای نماینده ارشد دولت در شهرستان نکا قابل قبول به نظر نمی‌رسد که البته تکرار این اتفاق در دو سال گذشته حضور وی در مسند فرماندار نکا بر شدت شبهات این موضوع به اندازه کافی افزوده است.

 

اکنون چند موضوع بسیار مهم باید مورد توجه قرار بگیرد:

اول اینکه در شرایطی که تقریباً تمام کشور با شکوه هرچه بیشتر در مراسم مربوط به 9 دی در اقصی نقاط آن شرکت می‌کنند عدم شرکت و فرار نماینده ارشد دولت در شهرستان نکا از این مراسم در سال‌های اخیر به چه علتی است.

البته این توضیح نیز وجود دارد که شاید برخی ادعا کنند احتمالاً برای وی مشکلی یا کار واجبی پیش آمده باشد اما عدم حضور و یا ترک نیمه‌کاره مراسم در سال‌های گذشته این ادعا را رد می‌کند که مگر می‌شود در هر سه سال گذشته به علت مشکل، چنین مراسم مهمی از سوی نماینده ارشد دولت نیمه‌کاره ترک و یا تحریم شود.

از سوی دیگر باوجود عدم حضور کامل جناب فرماندار در مراسم محوری 9 دی امسال شهرستان نکا ایجاد جو رسانه‌ای و گزارش دروغ به مردم نسبت به حضور در این برنامه به چه دلیل بوده است.

همین آمارها و گزارش‌های ناصحیح بوده که امروز سبب اعتراضات و گلایه‌مندی مردم از وضعیت اقتصادی کشور شده، آن‌ها را به خیابان‌ها کشانده و سبب سلب اعتماد آن‌ها نسبت به سایر مسئولان نظام شده است.

همچنین سومین دلیل در اثبات ادعای مطرح شده را باید عدم انتشار حتی یک پیام تبریک از سوی جناب فرماندار در رابطه با 9 دی در سایت و کانال تلگرامی آن‌ها برشمرد درحالی که وی به طور متناوب در مناسبت‌‌های مختلف مختلف ملی و مذهبی از اعیاد و شهادت ها گرفته تا هفته نیروای انتظامی و پدافند غیرعامل نیز خود را مقید به انتشار پیام تبریک و گرامیداشت نشان داده است.

 

 

این سوال نیز باید پاسخ داده شود که چگونه چنین مناسبت مهم ملی و مذهبی از سوی وی در این چند سال مغفول مانده و نسبت به انجام امور معمول خود برای نشان دادن عکس‌العملی حتی در حد یک پیام نیز نادیده گرفته شده است.

مشخص است که صرف انتشار پیام در این زمینه مد نظر نگارنده نیست بلکه در کنار هم قرار گرفتن تمام این اتفاقات در این سال‌ها در کنار هم نشان از یک اعتقاد تیره و مورد تکوهش از سوی نماینده ارشد دولت در نکا نسبت به این رویداد مهم وجود دارد.

همین امر نیز خود اثباتی است بر عدم توجه و نادیده گرفتن این حماسه باشکوه مردم ایران اسلامی از سوی نماینده ارشد دولت در شهرستان نکا درحالی که در تمام جلسات خود پشت عناوین و فرمایشات رهبر معظم انقلاب مخفی می‌شوند اما در عمل به انتظارات و بیانات ایشان سرشار از بی‌توجهی‌ست که موج می‌زند حال آنکه شخص رهبر انقلاب به تکرار از اهمیت 9 دی و لزوم گرامیداشت وسیع آن بیان داشته‌اند.

بنابر هر دلیلی به نظر نمی‌رسد در شامگاه روز جمعه و آن هم برای مراسم محوری مهمی مانند 9 دی در یک شهرستان عدم حضور فرماندار محترم دلیل قابل توجه و قانع‌کننده‌ای را به همراه داشته باشد.

کمااینکه روابط عمومی فرمانداری نیز تلاش کرد با بازی رسانه‌ای و زیرکی خاصی اذهان را از رفتن به سمت مطالبه‌گری در این زمینه دور کند که باید اذعان کرد چشم‌های بیدار در این زمینه فراوان هستند.

در هر حال فرماندار نکا، مدیر اجرایی و مقام عالی دولت ایران اسلامی در این شهرستان است، که باید وی را به بیانات رئیس جمهور حسن روحانی ارجاع دهیم که در مواضعی صریح و شفاف گفت: «۹دی یک حرکت بزرگ مردم برای دفاع از امام حسین(ع)، خاندان رسالت، حق، نظام جمهوری اسلامی، ولایت فقیه و مسیر حق بود».

بر همین اساس حداقل انتظار این بود که همسو با رئیس جمهور دولت تدبیر و امید و سایر مسئولان دولت در کشور و استان مازندران پیامی صادر و همگام با سایر مسئولان شهرستان نکا در مراسم گرامی داشت ۹ دی نیز شرکت می‌شد.

 

در پایان ابتدا به مسئولان دولت به خصوص در شهرستان نکا پیشنهاد می‌شود کمی درجه صداقت با مردم را فزایش داده و در کنار آن‌ها حضور بیشتری داشته باشند تا بیش از این نظام از اعتماد سلب شده مردم نسبت به اقدامات دولت و مدیران آن متضرر نشود.

در ادامه نیز به استاندار محترم که در برنامه‌های گوناگون به خصوص نشست خبری با اصحاب رسانه انتقاد یکی از خبرنگاران درخصوص به کارگیری دیپلماسی مذهبی به علت حضور در مراسم مذهبی اواخر صفر در مشهد مقدس و این استان را خود به دلیل اعتقاد به این مناسبت‌ها به عنوان یک شیعه انقلابی به باد انتقاد گرفت انتظار می‌رود نسبت به اقدامات وحدت‌شکنانه و شیطنت‌های مدیران خود در شهرستان‌ها کمی دقیق‌تر و سخت‌گیرانه‌تر برخورد کنند.

چراکه سبک میریتی استاندار مازندران از ابتدا نشان از یک روح فعال با در نظر رفتن تمام جوانب امور در راستای افزایش وحدت عمومی با حفظ توجه هرچه بیشتر به ارزش‌های ملی مذهبی و سنت‌های آینی و بومی بوده است که این اتخاذ رویه معکوس از سوی برخی از مدیران شهرستانی ایشان در حال تضعیف و بدنامی آن است.

 

ارسال نظر

سلام اين آقا پارسال هم نبودند چی شد ماشاالله هنوز در مقامشان پابرجا هستن
شنبه ۰۹/دی/۱۳۹۶ ۲۱:۲۳:۵۴

سلام. اینها بیدی نیستن با این بادها بلرزن. پشتشان محکم هست

نام شما
یکشنبه ۱۰/دی/۱۳۹۶ ۰۱:۰۶:۴۸

اصلا چرا باید حضور داشته باشند وقتی اعتقادی به فتنه ندارند

صاحب الزمان
یکشنبه ۱۰/دی/۱۳۹۶ ۲۱:۲۴:۳۲

این چه مزخرفاتیه که توی این سایت اشغال تون میزارید واقعاً جای تاسف داره فرماندار نکا بارها و بارها ولایت مداری شو ثابت کرده، به جای این همه مراسمات پوچ و خالی فرماندار کارهایی مهمتر از خاله زنک بازی های شما داره

عسکری
دوشنبه ۱۱/دی/۱۳۹۶ ۱۹:۰۱:۵۰

دقت کنید ( مزخرف - آشغال - مراسمات پوچ و خالی - خاله زنک بازی ) من که شیفته این فرهنگ و ادب شدم . ای کاش یک نفر پیدا شود و تقوا را برای ایشان معنا نماید.

همراه
شنبه ۱۶/دی/۱۳۹۶ ۰۸:۳۴:۴۲

جناب آقای عسکری شما توهین های ارسالی توسط نویسنده رو با فرهنگی میدونید؟ دهن‌کجی، نابخردانه، گزارش دروغ، اعتقاد تیره یا للعجب خدا انشاالله ذره ای تقوا عنایت بفرماد امروز هزاران توپخانه دروغ‌پردازی به سمت این ملت مشغول شلیک هستند تا مردم را ناامید و بدبین کنند. متأسفانه در داخل هم گروهی، درست همان کار دشمن را ادامه میدهند: ناامیدکردن مردم، متهم کردن، دروغهای دشمن‌ساز را در ذهن مردم انداختن؛ اینها تقوا ندارند؛ اینها بجای آنکه سیاستشان دینی باشد، دینشان سیاسی‌کاری است. خدا، دین و انصاف را رعایت نمیکنند. مقام معظم رهبری دیدار اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی 6 10 1396

بالا
کیمیا سامانه