مشروح/ سخنران همایش 9 دی شهرستان نکا:

9 دی انقلاب سوم ملت ایران است/ دزدی‌های امروز بدتر از فتنه 88/ فتنه اصلی عدم توجه به رهبر معظم انقلاب است/ امروز نوبت مسئولان است

شناسهٔ خبر: MTA0MTEx -
حجت الاسلام گواهی عاشورای سال 88 را خروش غیرت دینی مردم ایران اسلامی پس از تحمل هشت ماه فتنه توصیف کرد که در نهم دی مردم احتیاط را کنار گذاشته و با لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب حماسه‌آفرینی کردند.

به گزارش پیک نکا، حجت‌الاسلام عبدالعلی گواهی در مراسم گرامیداشت حماسه ۹ دی در مسجد جامع شهرستان نکا با اشاره به اینکه امروزه جبهه اصلی جنگ نرم است، اظهار کرد: اگر روز عاشورا نبود فتنه به این زودی خاموش نمی‌شد.

وی افزود: بحث دعوای دو نفر نیست بلکه بحث حقیقت اسلام و کفر است چون در روزی که همه حتی مسیحی‌ها و زرتشتی‌ها در این روز به نوعی عزادار هستند آن‌ها بیرق آتش می‌زنند.

رئیس بسج طلاب کشور با بیان اینکه دشمن  فراخوان ملی و تبلیغات گسترده‌ای را در فضای مجازی علیه انقلاب راه انداخته خاطرنشان کرد: اگر توسل به اهل بیت کم نشود این انقلاب آسیب ناپذیر است چرا که اگر یک روزی دشمن ارزش‌ها را به سخره  بگیرد و اعتقادات ما را سست کند با توسل به اهل بیت حل خواهد شد.

این مسئول اضافه کرد: انقلاب اسلامی روزهای فراوانی دارد که به نام ایام‌الله نام گذاری شده  و نهم دی‌ماه نیز یکی از آن ایام‌الله‌ها به شمار می‌رود.

وی گفت: امام راحل انقلاب اول را پیروزی در سال ۵۷ ، انقلاب دوم را تسخیر جاسوس‌خانه آمریکایی‌ها در تهران و امروز انقلاب سوم ملت ایران را باید روز ۹ دی نام گذاری کرد.

 

کم‌خبری نسل امروز از سیر انتخابات در کشور

گواهی با اشاره به نوشته شدن 9 جلد کتاب بررسی دوران فتنه 8 ماهه  تصریح کرد: ملاقات‌ها و دیدارهایی که انجام شد، فعالیت شبکه‌های بیرونی و خارجی همچنین صحبت‌های رهبر معظم انقلاب همگی در کتب و اسناد مختلف گنجانده شده است.

وی افزود:درحالی که نتیجه انتخابات ثانیه‌ای رقم می‌خورد، تبلیغات انتخاباتی هشت ماه قبل از شروع انتخابات در داخل ایران بوده و آنها هشت ماه قبل از آن اعلام نتیجه کردند.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با اشاره به رقابت انتخاباتی میان ناطق نوری و خاتمی در سال 76، خاطرنشان کرد: ناطق با کمک اصولگراها روی کار آمد و خاتمی وزیر ارشاد استیضاح شده هاشمی رفسنجانی بود که بعد کاندیدای ریاست جمهوری شد، اما در آن سال خاتمی پیروز شد پس چرا ناطق به نتیجه انتخابات اعتراض نکرد.

این مسئول با اشاره به حال و هوای آن دوران اضافه کرد: نسل امروز این صحنه‌ها را ندیدند چراکه سیر 34 دوره انتخابات گفته نشد و به تصویر نیامد، حرف و اعتراض باید منصفانه باشد که نظام با حرف منصفانه مشکلی ندارد.

 

موسوی، نماد غرب‌گرایی و امید دشمنان

وی گفت: در انتخابات سال ۸۸ دو جریان دست به کار شدند، جریان داخلی که شعبات آن سلطنت طلب‌ها، خانواده‌های زخم خورده و خانواده‌های اعدامی بودند خواستند حرف خود را به کرسی بنشانند.

گواهی به نقش جریان‌ها و گروه‌های خارج از کشور در دخالت نسبت به وقایع سال 88 نیز پرداخت و یادآور شد: گروهی هم از بیرون تخطی کردند که ۶۰ اندیشکده آمریکایی و اروپایی برای انتخابات ایران نقشه کشیدند.

وی با بیان علت شروع فتنه در سال 88 خاطرنشان کرد: چون دیدگاه همه این بود بهترین شخصی که می‌توان به او به عنوان نماد غرب‌گرایی اعتماد کرد میرحسین موسوی است.

مسئول سابق نمایدگی ولی فقیه در سپاه محمد رسول‌الله تهران، اضافه کرد:  صدا و سیما باید حقایق را نشان مردم دهد که چطور می‌شود شخصی که به عنوان نخست وزیر امام و نخست وزیر هشت سال دفاع مقدس مشخص شده باشد اما از جنگ استعفا بنویسد.

وی گفت: این شخص به اندازه دیگران در جبهه حضور نداشته که آقای دیالمه جوان ۲۸ ساله پیدا می‌شود و با تمام وجود پشت تریبون در مجلس رفته و می‌گوید میرحسین موسوی منافق است.

گواهی با اشاره به استعفای میرحسین موسوی در دوران جنگ تصریح کرد: این شخص برای آمریکا یک مهره است و دشمن به راحتی روی همچین اشخاصی حساب باز می‌کند.

 

حضور مردم، تنها عامل ایستادگی در برابر دشمنان

وی افزود: اگر اعتراضی هست باید از راه قانونی بیان شود نه با بلوا و اغتشاش درحالی که بیش از ۶۰ پژوهشکده و اندیشکده پیرامون روش‌شناسی مبارزه با انقلاب اسلامی حقیقتاً کار کردند.

رئیس سازمان بسیج طلاب کشور با بیان پی بردن دشمنان به قدرت جمهوری اسلامی، تأکید کرد: حال که به قدرت ما پی بردند دنبال براندازی نظام هستند و انتخابات را بهترین گزینه برای رسیدن به امیال خود دانسته‌اند.  

این مسئول اضافه کرد: دشمن به قدرت تنها حکومت دینی که یکبار بعد از امیرالمومنین(ع) و بعد از حضرات معصومین(ع) به عنوان حکومت اسلامی امام راحل موفق به انجام آن شد پی برده و تمام همت خود را برای براندازی جمهوری اسلامی گذاشته است.

وی گفت: تنها چیزی که توانست بعداز هشت ماه در مقابل دسیسه و مکر دشمنان داخلی و خارجی ایستادگی کند حضور مردم در نهم دی ماه سال  ۸۸ بود.

 

9 دی، روز بصیرت ملت ایران

گواهی نهم دی ماه سال 88 را روز بصیرت ملت ایران توصیف و تصریح کرد: در این روز چهار میلیون نفر از مردم تهران برای حادثه تلخی که پیش آمده بود بیرون ریختند.

وی افزود: به خاطر ادعای تقلب و دزدی رأی‌ها بعضی از آقایان کم به نظام توهین نکردند که در کنار آن ناآگاهی جوانان ما نیز سبب بروز بسیاری از سوء تفاهم‌ها به شمار می‌رود.

رئیس بسیج طلاب کشور 9 دی را پاسخ به توهین کنندگان به اهل بیت و اسلام دانست و متذکر شد: ابتدا همه محتاط بودند اما مشاهده شد که وقتی اسلام دارد از بین می‌رود، زمانی که پرچم سیدالشهدا را آتش می‌زنند این چه تفاوتی می‌کند که معاویه قرآن را بالای نیزه کرد که در ادامه دیگر مردم در ۹ دی بی‌احتیاطی کردند و به ندای رهبر انقلاب لبیک گفتند.

گواهی ضمن برشمردن وظایف امروز مردم با اشاره به فتنه‌های شدیدتری که نظام اسلامی و مردم در پیش دارند، تصریح کرد: فتنه اصلی عدم توجه ما به رهبری معظم انقلاب است.

وی افزود: از سوی دیگر زمانی که دشمن متوجه شد به آسانی حریف ملت ایران نمی‌شود بنابراین راه تحریم را پیش گرفت و تحریم را بهترین راه مبارزه با انقلاب اعلام کرد.

 

دیگر وظیفه بر عهده مسئولان است نه مردم

رئیس بسیج طلاب کشور خاطرنشان کرد: بهترین راه حل برای اقتصاد کشور ما اقتصاد بدون نفت است چراکه اگر از 25 سال قبل تا کنون هرسال چهار درصد از نفت ندید گرفته می‌شد و به دنبال اقتصاد در زمینه‌های دیگر تلاش می‌شد الان شاهد بیکاری جوانان نبودیم.

این مسئول با بیان پیش‌بینی رهبر انقلاب از شرایط  امروز و برجام اضافه کرد: اما ۷۵ میلیون جمعیت دچار بحران اقتصاد شده است این دزدی‌ها که کمر نظام را دارد می‌شکند از فتنه ۸۸ بدتر است، اینبار وظیفه مردم نیست که حواسشان جمع باشد، بلکه اکنون وظیفه مسئولان است.

وی با با بیان اینکه مسئولان حق ندارند انگشت اتهام را سمت یکدیگر بگیرند، گفت: بسیار رشادتها و جانفشانی‌ها شد تا انقلاب به ثمر بنشیند، از خانواده‌ای پنج برادر شهید نشدند که این نظام اکنون در خطر باشد، مسئولان باید حرف مقام معظم رهبری را آویزه گوش خود کرده و برای خسارت‌های پیش آمده همه را مقصر بدانند.

در پایان گواهی با تأکید بر اینکه بنابر درخواست رهبری همه مسئولان باید مراقب باشند تا آب به آسیاب دشمن نریزند، تصریح کرد: بی‌اعتمادی و بی‌اعتباری مردم شدید شده به علاوه اینکه دشمن هم در فضای مجازی به شدت بر روی مسائلی چون بی‌اعتبار کردن مسئولان نیز کار می‌کند بنابراین همه مسئولان باید مواظب گفتار و رفتار خود باشند تا سبب سوء استفاده بدخواهان نشود.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه