• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
  • برابر با : 6 - ذو القعدة - 1442
  • برابر با : Tuesday - 15 June - 2021
6

گردن مهندس تهرانی را بریدند و جنازه را در جاده چالوس رها کردند!

  • کد خبر : 15824
  • ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۸
گردن مهندس تهرانی را بریدند و جنازه را در جاده چالوس رها کردند!
عاملان قتل فجیع مهندس تهرانی محاکمه شدند.

به گزارش پیک نکا،صاحب یک رستوران که با همدستی دو مرد در آشپزخانه اش مهندس عمران را به طرز فجیعی کشته بود، توانست رضایت اولیای دم را جب کند و از یک قدمی چوبه دار به زندگی برگشت .

به گزارش رکنا، رسیدگی به این پرونده ازبیست و یکم آبان ماه سال ۹۲ به دنبال پیدا شدن جنازه پتو پیچ یک مرد جوان به نام امیر در جاده چالوس در دستور کار پلیس قرار گرفت. شواهد نشان می داد این مرد در محل دیگری کشته و احتمالا جنازه که گلوی او بریده شده بود ،نیمه شب به جاده چالوس منتقل شده است. تلاش پلیس برای افشای هویت وی آغاز شده بود که یک زن جوان به پلیس آگاهی رفت و از ناپدید شدن شوهرش خبر داد. نشانی هایی که زن جوان به پلیس ارائه داد با قربانی مطابقت داشت. به این ترتیب این زن به سردخانه پزشکی قانونی رفت و جنازه همسرش را شناسایی کرد.پلیس در نخستین گام از تحقیقات دریافت امیر که مهندس عمران بود از مدتی پیش با یک مرد جوان به نام مهران که صاحب یک رستوران است اختلاف حساب داشته است.

تسویه حساب موجب قتل خونین شد

مهران بازداشت شد اما خودش را بی گناه خواند. وی در بازجویی های بعدی گفت: برای تسویه حساب ۹۶ میلیون تومانی ۲ مرد افغان را اجیر کردم تا امیر را ادب کنند اما آنها امیر را کشتند و من از آنها بی خبر هستم. مهران اما در تحقیقات بعدی لب به اعتراف گشود و گفت: ۲ دوست به نام های حمزه و سعید دست به این جنایت زده اند. با دستگیری حمزه و سعید آنها به قتل اعتراف کردند و گفتند از سوی صاحب رستوران برای قتل اجیر شده بودند.

سه متهم در حالی در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند که اولیای دم برای آنها حکم قصاص خواستند.

انگشت اتهام متهمان به سوی یکدیگر

در آن جلسه صاحب رستوران گفت:مدتی بود با امیر اختلاف حساب داشتم .من به او تعدادی سند و چک داده بودم که انها را پس نمی داد. اختلاف حساب ما ۹۶ میلیون تومان بود. همین خاطر به فکر انتقام جویی از او افتادم. با حمزه که پیک موتوری رستوران بود صحبت کردم و به او ۵ میلیون تومان پول دادم تا امیر را گوشمالی بدهد. اما او پول را به دوستش سعید داده بود. به همین خاطر پای سعید هم به ماجرا کشیده شد. ما طبق برنامه از پیش طراحی شده امیر را به آشپزخانه رستوران کشاندیم. حمزه با ملاقه به سر امیر زد و سعید هم گلوی او را با چاقو برید. اما باور کنید من دستور قتل امیر را به آنها نداده بودم. بعد از این ماجرا ۲۰ میلیون تومان به سعید و ۱۸ میلیون تومان به حمزه دادم .

وقتی نوبت دفاع به دو متهم دیگر رسید صاحب رستوران را عامل جنایت معرفی کردند و گفتند ما به دستور او امیر را به آشپزخانه رستوران کشاندیم. او طنابی را دور گردن امیر پیچید و آن را کشید و ما را مجبور کرد تا او را همراهی کنیم. او خودش امیر را کشت.

صدور حکم قصاص در دادگاه

در پایان جلسه هیات قضایی وارد شور شد و سرانجام با توجه به مدرک های موجود در پرونده برای ۳ متهم به جرم مشارکت در قتل حکم قصاص صادر کرد.حکم صادره در دیوان عالی کشور تحت رسیدگی موشکافانه قرار گرفت و تایید شد. زمان زیادی تا اجرای حکم نمانده بود که آنها توانستند رضایت اولیای دم را جلب کنند و به زندگی برگردند.

به این ترتیب پرونده بار دیگر به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد تا متهمان از جنبه عمومی جرم محاکمه شوند.آنها طبق قانون به ۳تا ۱۰ سال زندان محکوم خواهند شد.

(Visited 169 times, 1 visits today)
لینک کوتاه : http://peykneka.ir/?p=15824

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.