• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
  • برابر با : 19 - رجب - 1442
  • برابر با : Tuesday - 2 March - 2021

اخبار ویژه

آغاز توزیع مرغ کشتار روز در بازار مازندران آزمون دکترا تخصصی، جمعه در ۸ شهر مازندران ۱۵۰ هکتار جنگل کاری در مازندران انجام شد حوادث کار جان ۸۶ مازندرانی را گرفت کلاهبردار اسکیمری بیش از ۹ میلیارد ریال در پوشش یک فروشنده سیار مسمومیت با گاز در بابل ۴ مصدوم داشت امکان تولید یک میلیون قطعه جوجه یک‌روزه در مرکز اصلاح نژاد مرغ بومی مازندران وجود دارد روایتی از تقلای بایدن برای فریب مردم در انتخابات ۱۴۰۰/ یا نامزد ما را تأیید می‌کنید یا… وقتی مرعشی دلسوز «ولایت» و «محور مقاومت» می‌شود! /تکرار سناریوی منتظری علیه سپاه توسط حلقه قدیمی قدرت و ثروت نطق حاشیه‌ساز نماینده مجلس/ از تاکید قالیباف بر بیان نظر منتقدان تا دفاع نمایندگان از رئیس کاروان‌های غیرمجاز چگونه برای عتبات مسافرگیری می‌کنند؟ جزئیات ساخت ۶ واکسن کرونا در بنیاد برکت/ پیش بینی تولید ماهیانه ۱۰ میلیون دوز واکسن در بهار ۱۴۰۰ «واز» فرزند جنگل می‌ماند؟ هشت زندانی در مازندران به احترام شهدای گمنام آزاد شدند تشکیل شورای آموزشی در حوزه علمیه مازندران| ضرورت تقویت گروه های علمی در مدارس درخشش پاسداران اهل قلم مازندران در پانزدهمین جشنواره کتاب سال پاسداران اهل قلم

0

کشورهایی که حتی یک مورد کرونا هم نداشته اند

  • کد خبر : 11560
  • ۰۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۹:۳۰
گرچه شاید تصور کنید ویروس کرونا به همه جای جهان رسیده است، اما ۱۴ کشور هستند که تا به حال حتی یک مورد کووید-۱۹ گزارش نکرده‌اند.‍

به گزارش پیک نکا، به نقل از بیزنس اینسایدر سایت ردیاب ویروس کرونا در دانشگاه جانز هاپکینز تا به حال در ۱۸۸ کشور و قلمرو جهان موارد کووید-۱۹ را گزارش کرده است. اما ۱۴ دولت هستند که تا به حال حتی یک مورد عفونت با ویروس کرونا را گزارش نکرده‌اند.

 

بعضی از این دولت‌ها بعید است بپذیرند که اصولا شیوع کرونا در آنها رخ داده است، و برخی دیگر کشورهای جزیره‌ای کوچک هستند که جدا شدن از دنیای بیرون برایشان آسانتر است.

در اینجا فهرستی از این ۱۴ کشور را می‌آوریم؛

۱- ساموآ

 

این کشور جزیره‌ای با جمعیت ۲۰۰۰۰۰ نفر گخ در منطقه پلی‌نزی در اقیانوس آرام واقع است تا به حال حتی یک مورد کرونا گزارش نکرده است. این کشور در ماه مارس (اواخر اسفند) مرزهایش را به روی همه از جمله قایق‌ها و کشتی‌ها بست و اعلام کرد این قرنطینه تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد یافت.

۲- جزایر مارشال

 

یک کشور جزیره‌ای دیگر در اقیانوس آرام با جمعیت حدود ۶۰۰۰۰ نفر نیز موردی از کووید -۱۹ گزارش نکرده است.

۳- جزایر سلیمان

 

این کشور متشکل از رشته‌ای جزیره‌ها در اقیانوس آرام نیز در همان ابتدای شیوع جهانی کرونا محدودیت‌هایی برای ورود افراد وضع کرد. البته این کشور اکنون به دنبال یافتن راهی برای بازگشت گردشگران بدون ورود ویروس به آن است.

۴- وانوآتو

 

کشوری جزیره‌ای در جنوب اقیانوس آرام تا به حال یک مورد کرونا هم ثبت نکرده است. تیم کشور هم در ماه مارس وضعیت اضطراری اعلام کرد که تا پایان سال ۲۰۲۰ ادامه خواهد یافت. این کشور هنوز در مرحله «بازداری» (containment) ویروس یعنی «توقف ورود ویروس به این کشور» و «ایزوله کردن هر فرد یافت‌شده دارای عفونت ویروس کرونا» قرار دارد.

۵- توالو

 

این جزیره واقع در منطقه پلی‌نزی اقیانوس آرام با ۱۲۰۰۰ نفر جمعیت تا به حال موردی از کرونا نداشته است.

۶- تونگا

 

این کشور هم که در منطقه پلی‌نزی واقع است از رشته‌ای جزایر تشکیل شده و هنوز موردی از کرونا در میان جمعیت اندکی بالای ۱۰۰۰۰۰ نفری‌اش یافت نشده است. تونگا نیز از ماه مارس مردم را قرنطینه کرده، مقررات منع رفت‌وآمد اعلام کرده، تجمع‌های بزرگ و ورزش‌های تماسی را ممنوع کرده و مردم را تشویق کرده است در صورت ورود ویروس به این کشور فاصله‌گیری اجتماعی را رعایت کنند. تونگا نیز مرزهایش را بروی هواپیماها و کشتی‌های گردشی بسته است.

۷- کیریباتی

 

یک کشور دیگر جزیره‌ای در اقیانوس آرام که تا به حال موردی از کرونا در جمعیت بیش از ۱۱۰۰۰۰ نفری‌اش ثبت نکرده است. همه افرادی که از کشورهای دارای انتقال محلی ویروس می‌آیند باید دست کم ۱۴ روز را در یک کشور عاری از کرونا بگذرانند و تایید پزشکی بگیرند تا اجازه ورود به کیریباتی پیدا کنند.

۸- ترکمنستان

 

این کشور دیکتاتوری تا به حال موردی از کرونا گزارش نکرده است، اما کارشناسان می‌گویند نمی‌تواند به این ادعای یکی از پنهانکارترین و سرکوبگرترین کشورها در جهان اعتماد کرد. البته ترکمنستان در همان ابتدای شیوع جهانی کرونی مسافرت به این کشور ا محدود کرد و از قبل هم یکی از سختگیرترین کشورهای جهان برای وارد شدن افراد خارجی است و شاید این ویژگی هم به جلوگیری از شیوع کمک کرده باشد.

۹- ایالات فدرال میکرونزی

 

این کشور جزیره‌ای اقیانوس آرام از بیش از ۶۰۰ جزیره تشکیل شده است و تا با حال موردی از کرونا ثبت نکرده است. این کشور هم مرزهایش را بسته است و شهروندان آن که به کشورهای دیگر رفته‌اند بایددر برگشت در قرنطینه بمانند.

۱۰- نائورو

 

این کشور جزیره‌ای در اقیانوس آرام که بیش از ۱۰۰۰۰ نفر جمعیت دارد، تا به جال مورد از کرونا شناسایی نکرده است. اما دولت این کشور از شمار فزاینده موارد کرونا در کشورهای مجاور در منطقه اقیانوسیه مانند استرالیا و نیوزیلند ابراز نگرانی کرده است.

۱۱- کره شمالی

 

این کشور هم موردی از کرونا گزارش نکرده است، گرچه کیم جونگ اون، رهبر آن این بیماری را به طور مکرر یک تهدید بالقوه خوانده است. کره شمالی که از قبل هم تماس و رفت‌وآمد چندانی با بقیه جهان نداشت، مرزهایش از ماه ژآنویه (اوائل دی) بسته و اقداماتی مانند قرنطینه کردن یک شهرک مرزی را برای جلوگیری از انتشار ویروس انجام داده است.

در این مورد هم کارشناسان به ارقام و بیانیه‌های رسمی دولت مشکوک هستند و برخی اعتقاد دارند این کشور در ماه مارس یا حتی زودتر مواردی از بیماری کووید-۱۹ را داشته است.

نظام بهداشتی ضعیف کره شمالی ممکن است نتوانسته باشد این موارد را تایید کند و ماهیت پنهانکار حزب حاکم هم باعث می‌شود که رخ دادن شیوع را نپذیرد.

۱۲-پالائو

 

این کشور اقیانوس آرام با جمعیت حدود ۱۸۰۰۰ نفر نیز موردی از کرونا گزارش نکرده است.

وزارت بهداشت پالائو راهنمایی را برای حفاظت شهروندان در برابر ویروس کرونا منتشر کرد و در آن نوشت: «با اینکه نمی‌خواهیم مردم را به وحشت بیندازیم، اما لازم است مراقب و محتاط باشیم، اقدامات پیشگیران فعلی را انجام دهیم، از جمه شستن مکرر دست‌ها، رعایت آداب سرفه و عطسه، فاصله‌گیری اجتماعی و آماده بودن در حدی که گویا ما نخستین مورد تایید شده بیماری را یافته‌ایم.»

مسافران به این کشور هم در هنگام ورود قرنطینه می‌شوند.

۱۳- جزایر کوک

 

این جزایر جنوب اقیانوس آرام که که خودمختار ، اما در اتحاد آزاد با نیوزیلند هستند، نیز موردی از کرونا گزارش نکرده‌اند.

این کشور هم از میانه ماه اوت (اواخر مرداد) پس از ظهور دوباره کرونا در نیوزیلند مرزهایش را بسته است.

۱۴- نیووی

 

این کشور جنوب اقیانوس آرام هم که رابطه نزدیکی با نیوزیلند دارد، هیچ موردی از کووید-۱۹ ثبت نکرده است.

نیائو یکی از کوچکترین کشورهای جهان با جمعیتی کمتر از ۲۰۰۰ نفر است.

(Visited 19 times, 1 visits today)
لینک کوتاه : http://peykneka.ir/?p=11560

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.