• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
  • برابر با : 23 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Sunday - 28 November - 2021

اخبار ویژه

مبارزه ویژه با مگس مدیترانه‌ای در نکا افتتاح سه واحد مسکن محرومان به مناسبت هفته بسیج در نکا تخصیص ۴۰ درصد از اعتبار بهزیستی نکا در ۶ ماه نخست ۱۴۰۰ روز مازندران و برگزاری نمایشگاه دستاوردهای هنری هنرمندان نکا برگزاری جشن فرهنگ و هنر تبرستان در تالار وحدت تهران ۵۰ لیتر در ثانیه افزایش دبی تامین آب ۴ شهر در استان مازندران شرایط حضور دانش‌آموزان در مدارس مازندران گاز کدام مناطق مازندران امروز و فردا قطع است؟ برآیند ۶ سال مذاکره فرسایشی لغو تحریم بود یا دو برابر شدن آن؟! نبویان: نظارت‌های فراپادمانی آژانس را نمی‌پذیریم/ برجام تحریم‌ها را بیشتر کرد از سوچلما تا بلژیک؛ پای صحبت‌های والیبالیستی با «خونِ آبی»/ کریمی: ضعیف بودن حریفان یک شوخی است جاده‌ای که استاندارد نیست/حل مشکل روشنایی شاید وقتی دیگر! حضور پُرقدرت مازندران در مسابقات کیوکوشین ساکاموتو کشور تک درنای سیبری در معرض خطر بحرانی انقراض است نو شدن جاده‌های مازندران صید ۲۱۵ تن ماهی استخوانی در مازندران

2

پیشتازی زودهنگام «جو بایدن» در آرای غیرحضوری

  • کد خبر : 15505
  • ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۹
در ایالت‌های کلیدی شمار دموکرات‌هایی که درخواست رأی غیابی کرده‌اند به مراتب بیشتر از جمهوریخواهان است؛ از جمله رأی دهندگانی که در سال ۲۰۱۶ در انتخابات شرکت نکرده‌اند.

به گزارش پیک نکا،

در رأی‌گیری غیابی زودهنگام (رأی‌گیری پستی یا ایمیلی که از اوایل سپتامبر آغاز شد و تا چند روز پیش از روز رأی‌گیری حضوری در ۳ نوامبر ادامه می‌یابد) دموکرات‌ها به یک پیشتازی قابل توجه دست یافته‌اند. امری که منجر به نگرانی جمهوری خواهانی است که نیاز به مشارکت گسترده هواداران‌شان در روز انتخابات دارند.

بر اساس داده های مربوط به درخواست رأی‌گیری غیابی که توسط مقامات ایالتی انتخابات جمع آوری شده و توسط کارشناسان داده‌ (دموکرات و جمهوریخواه) تجزیه و تحلیل شده است، پیشتازی حزب دموکرات در سراسر ایالت‌های کلیدی (معروف به میدان‌های نبرد) در حال گسترش است.

در کارولینای شمالی و پنسیلوانیا، دموکرات‌ها در تقاضای رای غیابی با نسبت تقریبی ۳ به یک بر جمهوری‌خواهان برتری دارند.

در فلوریدا -که یک ایالت ضروری برای پیروزی دونالد ترامپ است-، حامیان حزب دموکرات بیش از ۷۰۰هزار درخواست رأی غیابی داشته‌اند.

این حزب همچنین در درخواست آرای پستی نیوهمپشایر ، اوهایو و آیووا از حزب جمهوری‌خواه پیش است.

آنچه بیشتر نگرانی جمهوری خواهان را برانگیخته، دموکرات‌هایی هستند که در سال ۲۰۱۶ رأی ندادند اما برای رأی گیری غیابی در سال ۲۰۲۰ -با نرخ‌های به مراتب بالاتر از همتایان جمهوری‌خواه خود- از هم‌اکنون تقاضا داده‌اند.

بارزترین نمونه پنسیلوانیا است.  بر اساس، تجزیه و تحلیل مؤسسه TargetSmart از لیست مشارکت‌کنندگان دموکرات، در پنسیلوانیا نزدیک به ۱۷۵ هزار دموکرات که از شرکت در انتخابات پیشین سر باز زده بودند، تقاضای رای گیری غیابی انتخابات ۲۰۲۰ را ارسال کرده‌اند؛ آماری که بیش از دو برابر تعداد جمهوریخواهان است.

اگرچه این ارقام مقدماتی است، اما پنجره‌ای برای شور و امید دموکرات‌ها در آستانه انتخابات گشوده و یک هشدار به جمهوری خواهان می‌دهد؛ در حالی که دموکرات‌ها در حال جمع‌آوری آرا هستند و طرفداران جدیدی را برای نامزد حزب‌شان به ارمغان می‌آورند ، کمپین انتخاباتی ترامپ با تکیه بر یک عملیات روانی جهت شرکت حضوری در روز انتخابات است، آن هم در شرایطی که با شیوع یک ویروس خارج از کنترل و یک بحران در حال گسترش روبرو است.

جمهوری‌خواهان اذعان می‌کنند که دموکرات‌ها برتری خود را در آرای پستی تثبیت کرده‌اند ، هرچند برخی تأکید دارند که این اوایل راه است و آن را با یک تیم بسکتبال که کوارتر نخست را با اختلاف برنده است ، مقایسه می‌کنند. دستیاران ترامپ استدلال می‌کنند که این مزیت دموکرات‌ها در پایان تفاوت چندانی ایجاد نخواهد کرد.

آنها همچنین متذکر می‌شوند که ترامپ بارها و بارها درباره رای‌گیری از طریق پست ایجاد شبهه کرده است – تقریباً اطمینان می‌دهد که بیشتر طرفداران وی در روز انتخابات به صورت حضوری رأی می‌دهند – درحالیکه دموکرات‌ها تأکید زیادی دارند که حامیان‌شان رأی خود را غیابی و از طریق پست ایمیلی بدهند.

نظرسنجی NBC News / Wall مشترک وال‌استریت ژورنال و ان‌بی‌سی نیوز که ماه گذشته منتشر شد نشان داد که تقریبا نیمی از طرفداران بایدن قصد دارند از طریق پست رای دهند، در حالی که تقریباً یک دهم طرفداران ترامپ از این طریق رای می دهند.

انتخابات آمریکا

مایک رید، سخنگوی کمیته ملی جمهوری‌خواهان در این زمینه گفت: اکثر رای دهندگان ما ترجیح می دهند به صورت حضوری رأی دهند. بنابراین ما انتظار داریم که در آرای غیرحضوری عقب باشیم، زیرا دموکرات‌ها وظیفه خود را اینگونه تعریف کرده‌اند که با یک انتخابات تماماً پستی در سیستم انتخاباتی تقلب و هرج و مرج ایجاد کنند. شما خواهید دید که دموکرات‌ها عمدتا از طریق پست رای می‌دهند و رای‌دهندگان حزب ما دسته‌جمعی برای رای‌گیری حضوری بیرون می‌آیند.

اما نکته قابل تأملی که این داده‌ها نشان می‌دهند این است که دموکرات‌ها در ایالت‌هایی که در سال ۲۰۱۶ با اختلافی اندک شکست خورده‌بودند ، طرفداران جدیدی را -هرچند کوچک اما بطور بالقوه تأثیرگذار- جذب کرده‌اند.

بر اساس آمار TargetSmart در پنسیلوانیا، که ترامپ ۴ سال پیش تنها با  ۴۴ هزار رأی پیروز شد، دموکرات‌ها نزدیک به ۱۰۰هزار درخواست رأی  غیرحضوری از رای‌دهندگانی که در انتخابات ۲۰۱۶ شرکت نکرده‌اند، دارند.

در میشیگان، جایی که ترامپ با کمتر از ۱۱ هزار رأی پیروز شد (با رأی‌دهندگانی که بصورت حزبی ثبت‌نام نکرده بودند)، حالا حدود ۲۰ هزار رأی‌دهنده که در انتخابات ۲۰۱۶ رأی نداده‌اند، به عنوان رأ‌دهنده دموکرات برای رأی‌گیری غیرحضوری ثبت‌نام کرده‌اند.

در ویسکانسین که ترامپ با ۲۲ هزار رأی برنده شد، از میان رأی‌دهندگان متمایل به دموکرات‌ها که دست رد به انتخابات ۲۰۱۶ زدند، حدود ۱۰هزار درخواست بیشتر از همتایان جمهوری‌خواه خود، برای رأی‌گیری غیرحضوری ارسال کرده‌اند.

مایکل گوین، سخنگوی کمپین انتخاباتی جو بایدن تاکید می‌کند: درحالیکه ترامپ با ادعاهای مردود در مورد رأی‌گیری غیرحضوری مشغول خراب کردن تلاش‌های برخی گروه‌های با سابقه جمهوری‌خواه جهت ثبت‌نام برای رأی‌گیری پستی است، دموکرات‌ها در حال سازماندهی یک ارتش مردمی عظیم هستند که متمرکز بر روی رای‌دهندگان غیابی زودهنگام و البته حضوری در روز انتخابات است. و ما در حال حاضر شاهد نتایج قوی و انرژی‌بخش از جمله در میان رای اولی‌ها هستیم.

با این حال بارقه‌های امیدی هم برای جمهوری‌خواهان وجود داشته است. در جورجیا که یک ایالت رقابتی همراه با انتخابات برای ۲ کرسی مهم سنا است، این حزب تقریباً ۵۵ هزار رای نسبت به دموکرات‌ها برتری دارد.

اما جمهوری خواهان اذعان می کنند که تا حد زیادی به یک برنامه منظم مشارکت در روز انتخابات که سال‌ها برای توسعه آن برنامه‌ریزی کرده‌اند، تکیه خواهند کرد -برنامه‌ای که به طور گسترده‌ای برتر از آنچه دموکرات ها ساخته‌اند، به نظر می‌رسد. مایک رید ، سخنگوی کمیته ملی جمهوری‌خواهان گفت: ما انتظار داریم که این یک تفاوت بزرگ ایجاد کند.

دونالد ترامپ و جو بایدن / انتخابات آمریکا ۲۰۲۰ / رئیس‌جمهور ایالات متحده

(Visited 8 times, 1 visits today)
لینک کوتاه : http://peykneka.ir/?p=15505

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.