• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
  • برابر با : 8 - شوال - 1442
  • برابر با : Wednesday - 19 May - 2021

اخبار ویژه

خیزش مردم فلسطین در برابر اشغالگری رژیم صهیونیستی نویدبخش تمدن اسلامی است اجتماع مردمی نکا در دفاع از مردم فلسطین و افغانستان برگزار می‌شود پرداخت ۴۴۰ میلیونی اجاره و ودیعه مسکن به مددجویان نکایی کارنامه آخوندی در نوسازی بافت فرسوده هم خالی است قیمت کالاهای اساسی با یارانه ۸ میلیارد دلاری نباید گران شود نامه دوم «هنیه» به رهبر معظم انقلاب جریان عدالتخواهی در چه مسیری قدم گذاشته است؟ دستگاه‌های دولتی از جهت‌گیری‌های انتخاباتی منع شده‌اند “عارف‌سازی از جهانگیری” برای لاریجانی برگزاری امتحانی نهایی در مازندران ۲۵۶صفحه مجازی مبتذل و خارج از عرف در مازندران مسدود شد آخرین و جدیدترین آمار کرونایی استان مازندران تا ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ گرامی‌داشت هفته نجوم در انجمن نجوم کانون پرورش فکری مازندران انتخابات شورای شهر ساری تمام مکانیزه برگزار می‌شود روایتی از شهید بدون مرز مازندران/ تمام کارهای شهید “محمود رادمهر” برای خدا بود دوچرخه سواران به تیم ملی دعوت شدند

1

پایان دوران «بزن در رو»

  • کد خبر : 33631
  • ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۲
پایان دوران «بزن در رو»
مسئول دفتر سیاسی جبهه مردمی برای آزادی فلسطین با بیان اینکه امام خمینی (ره) مسأله فلسطین را احیاء کردند، گفت: مقاومت به تل آویو این پیام را داد که دوران «بزن در رو» به اتمام رسیده است.

به گزارش پیک نکا، رامین حسین آبادیان: پس از پیروزی انقلاب اسلامی تحول عمده‌ای در ساختار و هدف‌گذاری گروه‌های مقاومت در سراسر منطقه به وجود آمد. بسیاری از گروه‌هایی که پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در فلسطین و دیگر نقاط منطقه فعالیت می‌کردند، بر «قومیت‌گرایی عربی» تکیه داشتند و آن را پشتوانه‌ای برای فعالیت‌های مبارزاتی خود قلمداد می‌کردند.

در واقع، این احساس در میان گروه‌های مقاومت وجود داشت که آن‌ها با تکیه بر عنصر مشترک «قومیت‌گرایی عربی» می‌توانند میان ملت‌ها و ارتش‌های عربی نوعی انسجام، هماهنگی و همگرایی ایجاد کنند. از همین روی، این موضوع خود به تنهایی به چالش بزرگی در مسیر مقاومت تبدیل شده بود، زیرا چنین نگرشی موجب شد تا موضوع و مسأله «نزاع صهیونیسم اسلام» به مسأله «نزاع عربی اسرائیلی» تقلیل داده شود.

از سوی دیگر، پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، ایالات متحده آمریکا بر روی اعتبار زدایی از «قدس اشغالی» به عنوان یک هویت اسلامی متمرکز شد. آمریکایی‌ها اقدامات زیادی را در راستای اعتبارزدایی از «قدس اشغالی» انجام دادند که ازجمله آن‌ها می‌توان به حفاری‌ها در مسجدالاقصی، یهودی‌سازی قدس، تلاش برای تغییر بافت جمعیتی قدس و کوچ دادن اجباری مسلمانان از قدس، اشاره کرد. در همین ارتباط، خبرگزاری مهر با «ماهر طاهر» مسئول دفتر سیاسی جبهه مردمی برای آزادی فلسطین گفتگویی را ترتیب داده است که مشروح آن را مطالعه می‌کنید؛

*همانطور که می‌دانید در طول سالیان متمادی گذشته روز جهانی قدس که توسط امام خمینی (ره) بنیان نهاده شد، همواره با شکوه و عظمت بسیاری در نقاط مختلف جهان و به ویژه در جمهوری اسلامی ایران برگزار شده است. به نظر شما دستاوردهای این روز چه بوده است؟

نامگذاری آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس در حقیقت حاصل بینش شگرف امام خمینی (ره) بود. از زمانی که ایشان روز جهانی قدس را نامگذاری کردند، حمایتها از فلسطین روز به روز بیشتر شد و به طور کلی مسأله فلسطین احیا شد.

روز جهانی قدس در سال جاری در شرایطی برگزار می‌شود که ما با تحولات مهم و بزرگی در سطح فلسطین و منطقه مواجه هستیم. این روز در شرایطی گرامی داشته می‌شود که محور مقاومت در جمهوری اسلامی ایران، سوریه، لبنان و فلسطین دستاوردهای زیادی را خلق کرده است. همین مسأله موجب شده است تا روز قدس امسال از اهمیت دوچندانی برخوردار باشد.

در سایه تحولات منطقه‌ای و دستاوردهای مقاومت در عرصه‌های مختلف، اکنون اسرائیل نسبت به آینده خود به شدت احساس خطر می‌کند. افزون بر این، از این نکته نیز نباید غافل شد که روز جهانی قدس امسال در سایه انتفاضه مردمی بزرگ در قدس اشغالی برگزار می‌گردد. انتفاضه کنونی در قدس اشغالی به شدت دستگاه‌های امنیتی رژیم صهیونیستی را نگران ساخته است.

مردم فلسطین از رهگذر انتفاضه اخیر در قدس اشغالی آن هم در آستانه روز جهانی قدس این پیام مهم و راهبردی را به دشمن صهیونیستی مخابره کردند که تا زمان برافراشتن پرچم خود بر فراز قدس، به مبارزه و جهاد ادامه خواهند داد.

* رژیم صهیونیستی تهدید کرده است که همزمان با روز جهانی قدس، مسجدالاقصی را مورد یورش قرار می‌دهد و این درحالی است که انتفاضه فلسطینیان در قدس اشغالی هنوز متوقف نشده است. درحال حاضر، ارزیابی شما از اینکه روز جهانی قدس با انتفاضه مردم فلسطین در این شهر همزمان شده است، چیست؟

ملت فلسطین در طول بیش از ۷۰ سال گذشته هیچگاه دست از انتفاضه در برابر رژیم صهیونیستی نکشیده است. ملت فلسطین همواره در میدان جهاد با صهیونیست‌ها بوده است و هیچگاه از این مسیر خارج نشده است.

ما همزمان شدن روز جهانی قدس با انتفاضه فلسطینیان در این شهر را به فال نیک می‌گیریم. تهدیدات رژیم صهیونیستی نمی‌تواند خدشه‌ای در اراده فلسطینیان ایجاد کند. همانطور که پیشتر نیز گفتم، ملت فلسطین تا زمان برافراشته شدن پرچم خود بر فراز قدس اشغالی، در مسیر جهان گام برخواهد داشت.

*چندی پیش و در آستانه روز جهانی قدس، مقاومت توانست تأسیسات اتمی حساس و راهبردی «دیمونا» در اراضی اشغالی را هدف قرار دهد. ارزیابی شما از این ضعف امنیتی آشکار صهیونیست‌ها آن هم در شرایطی که همچنان به تهدید مقاومت در نقاط مختلف ادامه می‌دهند، چیست؟

همانطور که می‌دانید، رژیم صهیونیستی همواره اینگونه تبلیغ و القا کرده است که یک رژیم شکست ناپذیر است. این رژیم اینگونه ترویج کرده است که علیرغم ارتکاب بسیاری از اقدامات تروریستی در فلسطین و دیگر کشورها، هیچ قدرتی قادر به بازخواست آن نیست.

پس از حمله راهبردی به تأسیسات حیاتی و حساس «دیمونا» در اراضی اشغالی چه اتفاقی افتاد؟ اتفاقی که رخ داد، این بود که صهیونیست‌ها پیام مهمی را دریافت کردند. آنها این پیام را دریافت کردند که مقاومت در منطقه و در عرصه میدانی دست برتر را دارد.

صهیونیست‌ها این پیام را دریافت کردند که مقاومت قادر است حملات استراتژیکی را علیه اهداف حساس سعودی ترتیب دهد. مهمترین پیام مقاومت به صهیونیست‌ها در حمله به تأسیسات دیمونا این بود که دوران «بزن در رو» به اتمام رسیده است.

*نقش جمهوری اسلامی ایران در حمایت از گروه‌های مقاومت در سراسر منطقه و به ویژه حمایت از گروه‌های مقاومت در فلسطین را چطور ارزیابی می‌کنید؟ ثمرات حمایت‌های تهران از مقاومت به ویژه در فلسطین چه بوده است؟

جمهوری اسلامی ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی در این کشور، همواره در کنار فلسطین ایستاد. ایران نه تنها در عرصه اقتصادی و سیاسی که در عرصه‌های مختلف نظامی و امنیتی نیز از فلسطین حمایت به عمل آورد. این حمایت‌ها امروز دیگر بر هیچکس پوشیده نیست.

اولین اقدامی که جمهوری اسلامی ایران پس از پیروزی انقلاب در این کشور انجام داد، بستن سفارت اسرائیل و برافراشتن پرچم فلسطین بود. از همین روی کاملاً واضح است که ایران نقش مهمی در حمایت از مسأله فلسطین داشته است؛ نقشی که در طول بیش از ۴ دهه گذشته همواره با قدرت ایفا شده است. البته باید به این نکته نیز توجه داشت که حمایت‌های ایران پس از انقلاب تنها در فلسطین محدود نشد، بلکه تهران از دیگر گروه‌های مقاومت در سایر کشورها نظیر لبنان، سوریه و… نیز حمایت کرد.

 

 

 

 

 

 

مخاطبان گرامی، محتوا و ادعاهای مطرح‌شده در این مطلب، صرفاً جهت گردآوری، بررسی و انتشار اخبار، مطالب، رویکردها و دیدگاه‌های سایر رسانه‌ها منتشر شده و ادعاها و القائات احتمالی این مطالب هرگز مورد تأیید پایگاه خبری پیک نکا نیست، لذا ممکن است بخشی از اطلاعات موجود در این مطلب درست نباشد. لطفا در صورت مشاهده هر گونه ایراد مشکل را گزارش کنید.

(Visited 2 times, 1 visits today)
لینک کوتاه : http://peykneka.ir/?p=33631

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.