• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
  • برابر با : 23 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Sunday - 28 November - 2021

اخبار ویژه

مبارزه ویژه با مگس مدیترانه‌ای در نکا افتتاح سه واحد مسکن محرومان به مناسبت هفته بسیج در نکا تخصیص ۴۰ درصد از اعتبار بهزیستی نکا در ۶ ماه نخست ۱۴۰۰ روز مازندران و برگزاری نمایشگاه دستاوردهای هنری هنرمندان نکا برگزاری جشن فرهنگ و هنر تبرستان در تالار وحدت تهران ۵۰ لیتر در ثانیه افزایش دبی تامین آب ۴ شهر در استان مازندران شرایط حضور دانش‌آموزان در مدارس مازندران گاز کدام مناطق مازندران امروز و فردا قطع است؟ برآیند ۶ سال مذاکره فرسایشی لغو تحریم بود یا دو برابر شدن آن؟! نبویان: نظارت‌های فراپادمانی آژانس را نمی‌پذیریم/ برجام تحریم‌ها را بیشتر کرد از سوچلما تا بلژیک؛ پای صحبت‌های والیبالیستی با «خونِ آبی»/ کریمی: ضعیف بودن حریفان یک شوخی است جاده‌ای که استاندارد نیست/حل مشکل روشنایی شاید وقتی دیگر! حضور پُرقدرت مازندران در مسابقات کیوکوشین ساکاموتو کشور تک درنای سیبری در معرض خطر بحرانی انقراض است نو شدن جاده‌های مازندران صید ۲۱۵ تن ماهی استخوانی در مازندران

2

مهم‌ترین مصوبات بودجه‌ای مجلس

  • کد خبر : 31944
  • ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵
مهم‌ترین مصوبات بودجه‌ای مجلس
دستور کار مجلس در هفته جاری بررسی گزارش کمیسیون تلفیق درباره لایحه بودجه 1400 بود که بر همین اساس نمایندگان مصوباتی در موضوعات مختلف و به نفع مردم داشتند.

به گزارش پیک نکا، مجلس در هفته جاری مصوبات زیادی داشت که مهم‌ترین آنها را در گزارشی به رشته تحریر آورده‌ایم.

محکم کاری مجلس در اخذ مالیات از اینفلوئنسرها / الزام پزشکان، مشاوران و وکلا به نصب کارتخوان

نمایندگان مجلس برخی بندهای هزینه‌ای را بررسی و تعدادی از آنها را تصویب کرده است که بر همین اساس نمایندگان بند مربوط به نحوه نظارت بر فعالیت‌های فرهنگی در فضای مجازی را برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق ارجاع دادند. در این بند آمده بود که اپراتورهای مخابراتی علاوه بر قیمت هر پیامک مبلغ ۱۰ ریال از استفاده‌کنندگان خدمات مزبور دریافت درآمد حاصله متناسب با وصول تا سقف هزار میلیارد ریال جهت اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان و ساماندهی کودکان کار و خیابانی صرف شود.

13991215000175 Test NewPhotoFree - مهم‌ترین مصوبات بودجه‌ای مجلس

بخش دیگر این بند مربوط به واقعی شدن درآمد دولت از حق الامتیاز اپراتورها بود که به میزان ۱۰ درصد افزایش یافته و مقرر شده بود که منابع حاصل به میزان ۳۰ هزار میلیارد ریال با هدف حمایت از تولید و محتوا و فعالیت های فرهنگی و نظارت در فضای مجازی هزینه می‌شود و البته مسئولیت صدور مجوز و تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر و نظارت بر آن، منحصراً به عهده سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر(ساترا) سازمان صداوسیما می‌باشد.

توزیع۱۲ درصد از عوارض ارزش افزوده استان تهران در نقاط روستایی و عشایری

مجلس مقرر کرد که درآمدهای حاصل از اخذ عوارض ارزش افزوده شهرستان‌های تهران به نسبت 88 درصد در نقاط شهری تهران و شهر اسلامشهر و 12 درصد در نقاط روستایی و عشایری آنها توزیع می‌شود.

مجلس در مصوبه ای دیگر سازمان امور مالیاتی را مکلف کرد پرونده‌های واحدهای تولیدی و خدماتی که محل استقرار آنها در استان محل استقرار دفتر مرکزی نیست، به اداره کل امور مالیاتی استان محل استقرار واحد تولیدی و خدماتی ارسال کند.

ارجاع پرونده‌های مالیاتی تولیدی‌ها به ادارات محل استقرار

با مصوبه دیگر مجلس سازمان امور مالیاتی مکلف است پرونده‌های واحدهای تولیدی و خدماتی با شخصیت حقیقی یا حقوقی دارای یک محل فعالیت را که محل استقرار واحد تولیدی یا خدماتی آنها در استان محل استقرار دفتر مرکزی آنها نیست، به اداره کل امور مالیاتی استان محل استقرار واحد تولیدی و خدماتی ارسال کند.

بیمه واحدهای مسکونی از محل دریافت عوارض گاز و برق

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای دیگر به وزارتخانه‌های نفت و نیرو اجازه دادند ماهانه از هر واحد مسکونی مشترکان گاز مبلغ دو هزار ریال، مشترکان برق مبلغ یک هزار ریال و از هر یک از واحدهای تجاری مشترکان گاز و برق مبلغ 10 هزار ریال اخذ و 50 درصد این مبالغ را از مشترکان روستایی اخذ و منابع حاصله را صرف بیمه این واحدها کنند.

الزام مشاغل پزشکی به استفاده از پایانه‌ فروشگاهی 

مجلس همچنین صاحبان حرف و مشاغل پزشکی را مکلف به استفاده از پایانه‌ فروشگاهی کرد؛ بر این اساس کلیه صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که مجوز آنها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا سازمان نظام پزشکی ایران صادر می‌شود و کلیه اشخاص شاغل در کسب و کارهای حقوقی اعم از وکالت و مشاوره حقوقی و خانواده مکلفند از پایانه فروشگاهی استفاده کنند.

13991215000173 Test NewPhotoFree - مهم‌ترین مصوبات بودجه‌ای مجلس