• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
  • برابر با : 23 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Sunday - 28 November - 2021

اخبار ویژه

مبارزه ویژه با مگس مدیترانه‌ای در نکا افتتاح سه واحد مسکن محرومان به مناسبت هفته بسیج در نکا تخصیص ۴۰ درصد از اعتبار بهزیستی نکا در ۶ ماه نخست ۱۴۰۰ روز مازندران و برگزاری نمایشگاه دستاوردهای هنری هنرمندان نکا برگزاری جشن فرهنگ و هنر تبرستان در تالار وحدت تهران ۵۰ لیتر در ثانیه افزایش دبی تامین آب ۴ شهر در استان مازندران شرایط حضور دانش‌آموزان در مدارس مازندران گاز کدام مناطق مازندران امروز و فردا قطع است؟ برآیند ۶ سال مذاکره فرسایشی لغو تحریم بود یا دو برابر شدن آن؟! نبویان: نظارت‌های فراپادمانی آژانس را نمی‌پذیریم/ برجام تحریم‌ها را بیشتر کرد از سوچلما تا بلژیک؛ پای صحبت‌های والیبالیستی با «خونِ آبی»/ کریمی: ضعیف بودن حریفان یک شوخی است جاده‌ای که استاندارد نیست/حل مشکل روشنایی شاید وقتی دیگر! حضور پُرقدرت مازندران در مسابقات کیوکوشین ساکاموتو کشور تک درنای سیبری در معرض خطر بحرانی انقراض است نو شدن جاده‌های مازندران صید ۲۱۵ تن ماهی استخوانی در مازندران

1

شیوع آفت تخم انگشتری در ۲۳۰ هکتار از جنگل های مازندران

  • کد خبر : 33560
  • ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۹:۳۸
شیوع آفت تخم انگشتری در ۲۳۰ هکتار از جنگل های مازندران
مدیرکل منابع طبیعی مازندران - نوشهر با اشاره به خسارت آفت تخم انگشتری در ۲۳۰ هکتار عرصه های جنگلی گفت: این آفت درختان غرب استان را مورد حمله قرار داده است.

به گزارش پیک نکا، عبدالرضا سنگاری  با اشاره به شیوع آفت پروانه تخم انگشتری در عرصه‌های طبیعی منطقه افزود: این آفت برخی از درختان را در جنگل‌های غرب استان تحت تأثیر قرار داده است.

وی با عنوان اینکه مبارزه با این آفت در شش منطقه و منابع طبیعی استان در کجور، تنکابن، رامسر در دست انجام است، افزود: مبارزه به صورت محلول پاشی و مکانیکی در دست اجرا است.

وی از عقد قرارداد ۴۸۰ میلیون تومانی برای مقابله با آفت پروانه‌ای در جنگل‌های منطقه خبر داد و افزود: عملیات اجرایی به صورت محلول پاشی در دست اقدام است و با قطع بارندگی در بالادست، عملیات محلول پاشی تداوم می‌یابد.

سنگاری با اظهار اینکه بیش از ۲۳۰ هکتار از عرصه‌های طبیعی مورد هجوم آفت تخم انگشتری قرار گرفته است، سطح قرارداد مبارزه با آفت را ۴۸۰ هکتار ذکر کرد و گفت: تا پایان هفته جاری عرصه‌های بیشتری را پوشش می‌دهیم.

مدیرکل منابع طبیعی مازندران – نوشهر با عنوان اینکه این این آفت برگ‌های درختان را می‌خورد و از جوانه درختان استفاده می‌کند، افزود: با محلول پاشی می‌توان آفت را از بین برد.

وی با اظهار اینکه این آفت از اواخر فروردین ماه در حوزه منابع طبیعی مشاهده شده است، گفت: این آفت می‌تواند درختان باغات و میوه را مورد هجوم قرار دهد. در حوزه رامسر روی درختان ممرز نیز شناسایی شده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه آفت شب پره شمشاد نیز گونه‌های جنگلی را دچار خسارت کرد، از فعال شدن تیم‌های کارشناسی برای رصد انواع آفت ها خبر داد.

 

 

 

 

 

 

مخاطبان گرامی، محتوا و ادعاهای مطرح‌شده در این مطلب، صرفاً جهت گردآوری، بررسی و انتشار اخبار، مطالب، رویکردها و دیدگاه‌های سایر رسانه‌ها منتشر شده و ادعاها و القائات احتمالی این مطالب هرگز مورد تأیید پایگاه خبری پیک نکا نیست، لذا ممکن است بخشی از اطلاعات موجود در این مطلب درست نباشد. لطفا در صورت مشاهده هر گونه ایراد مشکل را گزارش کنید.

(Visited 116 times, 1 visits today)
لینک کوتاه : http://peykneka.ir/?p=33560