• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
  • برابر با : 23 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Sunday - 28 November - 2021

اخبار ویژه

مبارزه ویژه با مگس مدیترانه‌ای در نکا افتتاح سه واحد مسکن محرومان به مناسبت هفته بسیج در نکا تخصیص ۴۰ درصد از اعتبار بهزیستی نکا در ۶ ماه نخست ۱۴۰۰ روز مازندران و برگزاری نمایشگاه دستاوردهای هنری هنرمندان نکا برگزاری جشن فرهنگ و هنر تبرستان در تالار وحدت تهران ۵۰ لیتر در ثانیه افزایش دبی تامین آب ۴ شهر در استان مازندران شرایط حضور دانش‌آموزان در مدارس مازندران گاز کدام مناطق مازندران امروز و فردا قطع است؟ برآیند ۶ سال مذاکره فرسایشی لغو تحریم بود یا دو برابر شدن آن؟! نبویان: نظارت‌های فراپادمانی آژانس را نمی‌پذیریم/ برجام تحریم‌ها را بیشتر کرد از سوچلما تا بلژیک؛ پای صحبت‌های والیبالیستی با «خونِ آبی»/ کریمی: ضعیف بودن حریفان یک شوخی است جاده‌ای که استاندارد نیست/حل مشکل روشنایی شاید وقتی دیگر! حضور پُرقدرت مازندران در مسابقات کیوکوشین ساکاموتو کشور تک درنای سیبری در معرض خطر بحرانی انقراض است نو شدن جاده‌های مازندران صید ۲۱۵ تن ماهی استخوانی در مازندران

2

روایتی از تقلای بایدن برای فریب مردم در انتخابات ۱۴۰۰/ یا نامزد ما را تأیید می‌کنید یا…

  • کد خبر : 31764
  • ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۹:۲۶
روایتی از تقلای بایدن برای فریب مردم در انتخابات ۱۴۰۰/ یا نامزد ما را تأیید می‌کنید یا…
یک فعال چپ به تازگی گفته است: جو بایدن احتمالا تا انتخابات گام‌های دیگری نیز برخواهد داشت تا گروه‌های رادیکال به ریاست‌جمهوری در ایران نرسند!

به گزارش پیک نکا،  یا نامزد ما را تأیید می‌کنید یا…

روایتی از تقلای بایدن برای فریب مردم در انتخابات 1400/ یا نامزد ما را تأیید می‌کنید یا...

اسماعیل گرامی‌مقدم، فعال چپ و عضو حزب اعتماد ملی درباره انتخابات 1400 به اعتمادآنلاین گفته است: همه احزاب اصلاح‌طلب معتقدند باید در انتخابات و هر کنش سیاسی دیگری مشارکت جدی داشته باشند تا بتوانند حتی‌المقدور تاثیرگذار باشند. البته این اصلاً به معنی کنار آمدن با هر شرایطی نیست. در واقع اصلاح‌طلبان به دستگاه‌های نظارتی چک سفید نخواهند داد.

او می‌افزاید: جریان اصلاحات برای ورود به انتخابات باید مهره‌های مورد نظرش برای کاندیداتوری تایید صلاحیت شوند و حتماً این‌طور نخواهد بود که «تحت هر شرایطی» تصمیم به حمایت از یک کاندیدا بگیرد؛ این یعنی اگر شرایط مهیا نشود، اصلاح‌طلبان به همان تصمیمی خواهند رسید که در انتخابات مجلس یازدهم رسیدند. 

***

*”بردگی سیاسی” و امربری در اردوگاه اصلاحات تبدیل به یک رویه شده است و کم‌کم حتی بزرگان این طیف سیاسی هم مشغول گردن نهادن به منویات “هسته سخت” اصلاحات هستند.

هسته‌ای که در یک دست رجال آن براندازی و در دست دیگرشان نیز مشارکت مشروط یا همان تحریم انتخابات است.

به سخن دیگر اینکه نباید انتظار داشت گرامی‌مقدم چیزی جز آنچه امثال حجاریان فرمان داده‌اند بر زبان بیاورد.

دقت شود که اصلاح‌طلبان قصد دارند با شرط گذاری برای نظام و دستگاه‌های نظارتی کشور برای تأیید صلاحیت اشرار سیاسی و نامزدهای بدسابقه؛ گزینه‌های خود را به زور در سبد انتخاب مردم بگذارند.

آنها تا اینجای بازی صراحتا اعلام کرده‌اند که اگر گزینه‌های بدسابقه آنها تأیید نشوند؛ سناریوی انتخابات مجلس یازدهم از سوی چپ‌ها تکرار خواهد شد و آنها با عدم معرفی کاندیدا دست به تحریم انتخابات می‌زنند و عملا کسانی از مردم در انتخابات شرکت نخواهند کرد.

این در حالی است که یک جریان سیاسی قانونی هرگز دست به خروج از مردمسالاری نمی‌زند و طیفی که نامزد حائز صلاحیت در انتخابات ندارد بایستی نسبت به معرفی گزینه‌های جوان یا ائتلافی اقدام کند.

بایستی درباره این حقیقت فلسفی و عقلانی هم با آقایان جبهه اصلاحات صحبت کرد که یک دستگاه نظارتی اگر بخواهد با فشار و ارعاب نامزدی را تأیید صلاحیت کند پس اساساً هیچ نیازی به وجود آن نیست.

این نکته به شدت محل تأمل است که چرا رفتار و گفتار اصلاح‌طلبان عمل مروّج هرج و مرج است و از منتهای سیاست‌ورزی آنها چیزی جز ناکارآمدی، فتنه و خروج از دموکراسی درو نمی‌شود…

***

روایتی از تقلای بایدن برای فریب مردم در انتخابات ۱۴۰۰

روایتی از تقلای بایدن برای فریب مردم در انتخابات 1400/ یا نامزد ما را تأیید می‌کنید یا...

احمد نقیب‌زاده، از استادان اصلاح‌طلب در بخشی از یک مصاحبه با شماره دوشنبه گذشته روزنامه آرمان ملی درباره عملکرد “جو بایدن” در قبال ایران گفته است: در این روزها شاهد هستیم که –آمریکا- نسبت ‌به یکی از مخالفان ایران یعنی عربستان سعودی، رویکرد انتقادی از نوع ش