• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
  • برابر با : 2 - رمضان - 1442
  • برابر با : Tuesday - 13 April - 2021
2

رتبه هفتم مازندران در بودجه‌ای پیشنهادی ۱۴۰۰ کشور

  • کد خبر : 27616
  • ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۳
رتبه هفتم مازندران در بودجه‌ای پیشنهادی ۱۴۰۰ کشور
استان مازندران با اختصاص ۱۵ هزار و ۷۸۶ میلیارد تومان بودجه پیشنهادی که ۱۳ هزار و ۴۱۹ میلیارد تومان بودجه جاری ۴۷۷ هزار و ۷۹۱ میلیارد تومان آن بودجه عمرانی است، رتبه هفتم کشور در میزان اعتبارات را دارد.

به گزارش پیک نکا، در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ که هفته گذشته به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد، پیوستی برای شرح بودجه به تفکیک استان‌های کل کشور ارائه شده است.

13990913000576 Test PhotoI - رتبه هفتم مازندران در بودجه‌ای پیشنهادی ۱۴۰۰ کشور

بر این اساس، مجموع بودجه کل استان‌های کشور ۳۵۳ هزار و ۶۲۱ میلیارد تومان است که ۲۸۹ هزار و ۶۰۲ میلیارد تومان بودجه جاری و ۶۴ هزار و ۱۸ میلیارد تومان بودجه عمرانی است.

13990917000383 Test PhotoI - رتبه هفتم مازندران در بودجه‌ای پیشنهادی ۱۴۰۰ کشور

کمترین بودجه استانی متعلق به استان قم با ۴ هزار و ۶۶۲ میلیارد تومان و بیشترین بودجه متعلق به استان تهران با ۴۴ هزار و ۴۸۱میلیارد تومان برای استان تهران است.

مدتی پیش برخی کانال‌های خبری مدعی شدند در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، بودجه ۲ هزار و ۹۱۶ میلیارد تومانی سازمان صدا و سیما معادل بودجه ۱۰ استان کشور است اما جدول منابع و مصارف استان‌ها در لایحه بودجه سال آینده نشان می‌دهد کمترین بودجه استانی که متعلق به استان قم است، ۵۶ درصد بیشتر از بودجه پیش‌بینی شده برای صدا و سیما در سال آینده است.

بودجه استان مازندران ۱۵ هزار د ۷۸۶ میلیارد تومان بوده که رتبه هفتم را در بین ۳۲ استان کشور دارد، ۲۵ استان دیگر دارای بودجه کمتری نسبت به این مازندران هستند.

به ترتیب استان‌های تهران،خراسان رضوی، فارس، خوزستان، اصفهان و آذربایجان شرقی از بیشترین میزان اعتبار بودجه ۱۴۰۰ قبل از استان مازندران به مبلغ ۱۵۰ هزار و ۱۳۸ میلیارد تومان برخوردار هستند.

هفت استان اول دارای بیشترین ردیف بودجه ای در مجموع ۱۶۵ هزار و ۹۲۵ میلیارد تومان از مبلغ کل بودجه  به رقم ۳۵۳ هزار و ۶۲۱ میلیارد تومان را به خود اختصاص دادند، ۱۳۰ هزار و ۶۰۴ میلیارد تومان از اعتبارت بودجه‌ای بین ۲۵ استان دیگر تقسیم شده است.

بودجه استان مازندران در جدول تصویر کلان منابع و مصارف مازندران شرح زیر است؛

کد نام استان منابع درآمدهای عمومی منابع درآمدهای اختصاصی جمع مصارف هزینه‌ای استانی مصارف هزینه‌ای ملی جمع تملک استانها اعتبارات قانون استفاده متوازن استانی پیوست شماره یک ملی جمع جمع کل
۵۳ مازندران ۲۹.۸۱۰.۵۳۵ ۶۸۵.۳۸۰ ۳۰.۴۹۵.۹۱۵ ۱۱.۶۸۹.۸۰۸ ۱۲۲.۵۰۵.۳۲۰ ۱۳۴.۱۹۵.۱۲۸ ۴.۹۲۶.۴۸۸ ۱۲.۴۲۰.۰۰۰ ۱.۳۵۰.۲۹۵ ۴.۹۷۷.۷۱۴ ۲۳.۶۷۴.۴۹۷ ۱۵۷.۸۶۹.۶۲۵
جمع استان‌ها ۲.۱۲۴.۹۱۹.۳۱۴ ۱۶.۶۶۵.۰۰۰ ۲.۱۴۱.۵۸۴.۳۱۴ ۲۲۰.۰۰۰.۰۰۰ ۲.۳۷۶.۰۲۸.۴۹۰ ۲.۸۹۶.۰۲۸.۴۹۰ ۱۷۵.۰۰۰.۰۰۰ ۲۸۰.۰۰۰.۰۰۰ ۴۸.۴۳۸.۹۹۵ ۱۳۶.۷۴۳.۳۰۴ ۶۴۰.۱۸۲.۲۹۹ ۳.۵۳۶.۲۱۰.۷۸۹

*اعتبارات استانی ۳ درصد نفت و ۰.۲۷ارزش افزوده/ مبالغ به میلیون ریال

 کل بودجه استان مازندران ۱۵ هزار و ۷۸۶ میلیارد تومان است که ۱۳ هزار و ۴۱۹ میلیارد تومان بودجه جاری ۴۷۷ هزار و ۷۹۱ میلیارد تومان آن بودجه عمرانی است.، بودجه تزریق شده به استان‌ها محدود به رقم درج شده به عنوان بودجه‌های استانی در طول یک سال نیست، چرا که بسیاری از طرح‌های عمرانی که در سراسر کشور پراکنده است، در چارچوب بودجه‌های ملی طبقه‌بندی شده و تخصیص اعتبار به آن‌ها انجام می‌شود و این اعتبار در استان‌های مختلف مصرف می‌شود.

(Visited 9 times, 1 visits today)
لینک کوتاه : http://peykneka.ir/?p=27616

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.