• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
  • برابر با : 24 - رجب - 1442
  • برابر با : Sunday - 7 March - 2021
12
کارشناس مسائل سیاسی:

رانش موازنه تهدید عامل ترورشهید محسن فخری زاده هاست

  • کد خبر : 26852
  • ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۷
رانش موازنه تهدید عامل ترورشهید محسن فخری زاده هاست
کارشناس مسائل سیاسی علت ترور شهید فخری‌زاده را فراتر از یک معضل امنیتی یا نقص در کار محافظان شهید برشمرد و گفت: عامل به نتیجه رسیدن دشمن برای فراهم بودن شرایط ترور تغییر موازنه قدرت و نتیجه این اقدام است که درحال حاضر بزرگترین آفت برای از بین بردن و یا ضعیف شدن موازنه تهدید، مسئله مذاکره است چراکه مذاکره یعنی ایران در موازنه قدرت دچار تردید اساسی است.

به گزارش پیک نکا،میثم معافی در گفت‌وگو با بلاغ با اشاره به شهادت یکی از دانشمندان بزرگ هسته‌ای کشور، اظهار کرد: پس از اعلام خبر ترور وشهادت یکی از دانشمندان بزرگ هسته‌ای کشورمان در تحلیل‌ها و گمانه‌زنی‌های شبکه‌های اجتماعی صرف نظر از دشمنی دشمن و تروریز آمریکایی‌صهیونی گاهی آدرس‌های اشتباه داده می‌شود.

وی با بررسی پرسش‌هایی ازقبیل اینکه “محافظان شهید چرا موفق نبودند” یا اینکه ” چراسیستم امنیتی به اصطلاح چترشان سوراخ بود”، افزود: فرض‌های فوق در این خصوص اشتباه راهبردی و گمانه‌هایی مبتنی بر علوم تکنیکی سیاسی و امنیتی نیست چراکه درخصوص ترور بیشتر از گزاره‌های اطلاعاتی، گزاره‌های راهبردی امنیتی و به اصطلاح موازنه تهدید غالب است.

این کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: در ترور شهید بغداد هم به دلیل چالش‌های درونی بنزینی و شورش‌های عوامل فتنه و نفاق و ضعف دولت در برنامه‌ریزی موازنه تهدید کمی خش برداشت و دشمن هم متوهمانه فکر کرد اگر ترور کند یا واکنشی نمی‌بیند یا ضعیف می‌بیند البته در آن مرحله اشتباه محاسباتی خود را خیلی زود دریافتند و انتخابات آمریکا را مهندسی کردند تا ترامپ حذف شود چون لامپ ترامپ از روشنایی افتاده بود.

وی گفت: درحال حاضر بزرگترین آفت برای از بین بردن و یا ضعیف شدن موازنه تهدید مسئله مذاکره است چراکه مذاکره یعنی ایران در موازنه قدرت دچار تردید اساسی است.

معافی سیره عملی و نظری رهبر معظم انقلاب در سال‌های رهبری ایشان را بر ایجاد موازنه تهدید و حفظ بازدارندگی با دشمنان منطقه‌ای و بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران برشمرد و تصریح کرد: اگر غرب‌گرایان بر راهبرد گفت‌وگو و مذاکره با آمریکا تأکید دارند، رهبر معظم انقلاب ضمن مخالفت با راهبرد مذاکره، به موازنه تهدید و بازدارندگی معتقد هستند که آن را ناموس ملت ایران می‌دانند.

وی افزود: رهبر فرزانه انقلاب همواره بر حفظ قدرت بازدارندگی تأکید کرده و با جایگزینی آن از طریق مذاکره مخالفت ورزیده‌اند و بر عکس جریان غرب‌گرا در ایران به مذاکره نگاه راهبردی نداشته، بلکه به طور تاکتیکی از آن استفاده کرد‌ه‌اند.

در پایان این استاد حوزه و دانشگاه متذکر شد: ایشان مسیر عزت و سربلندی و اقتدار ملت ایران را ساخت درونی قدرت می‌دانند، از دیدگاه ایشان امنیت خریدنی نیست، بلکه باید به کمک موازنه تهدید و قدرت بازدارندگی، آن را تولید کرد، اگر سیره عملی و نظری رهبر معظم انقلاب عمل کنیم ترور نمی‌شویم.

(Visited 1,011 times, 1 visits today)
لینک کوتاه : http://peykneka.ir/?p=26852

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.