• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
  • برابر با : 11 - صفر - 1443
  • برابر با : Saturday - 18 September - 2021

اخبار ویژه

اجتماع عزاداران حسینی در حرم شهدای گمنام نکا + پوستر ضرورت عزم ملی برای احیای میانکاله/ منطقه آزاد نیاز جدی مازندران است کشف ۱۲۲ فقره سرقت در شش شهر مازندران تبیین درست فلسفه اربعین، راه روشنی را برای جاماندگان از این قافله ترسیم می کند اختصاص عوامل انگیزشی برای استادان فعال در جذب دانشجو قطع زنجیره انتقال کرونا در نکا با اجرای رزمایش هوشمند طرح شهید سلیمانی فاز نخست ایمن‌سازی خط ۳۰ اینچ انتقال گاز به شمال کشور در منطقه ۴ عملیات انتقال گاز انجام شد کامیون‌داران نکا یک سال سهمیه لاستیک دریافت نکرده‌اند موسی خلیلی به عنوان شهردار نکا ابقا شد مردمی بودن و دوری از اشرافی گری در دستور کار مسئولان باشد کشف مواد مخدر در ساری و نکا تعداد بستری ها به ۲۵۵۲ نفر رسید/بستری ۳۳۸ کرونایی جدید در ۲۴ شاعر گذشته/۱۷ شهرستان از وضعیت قرمز خارج شدند جلوگیری از انحرافات و افراط گری در عزاداری نیازمند اطلاع رسانی به موقع است عمل صالح و ایمان پشتوانه محکمی برای انسان و روز قیامت است برگزاری مراسم عصر شعر عاشورایی «بوریا» در مازندران تصاویر/ آیین قرعه‌کشی مسابقه کتابخوانی «از فیضیه تا الرشید» در نکا

0

راز پنهان کراوات‌های ترامپ چیست؟+تصاویر

  • کد خبر : 20919
  • ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۳
راز پنهان کراوات‌های ترامپ چیست؟+تصاویر
با نزدیک شدن به انتخابات ۲۰۲۰، توجه مردم به نامزد‌های اصلی ریاست جمهوری، نوع رفتار آن‌ها و حتی نوع پوشش آن‌ها بیشتر و بیشتر می‌شود. به نظر شما چرا ترامپ کراوات قرمز می‌زند؟ پاسخ در ادامه این مطلب است.

به گزارش پیک نکا،

با نزدیک شدن به انتخابات ۲۰۲۰، توجه مردم به نامزد‌های اصلی ریاست جمهوری، نوع رفتار آن‌ها و حتی نوع پوشش آن‌ها بیشتر و بیشتر می‌شود. تا به حال به پوشش کاندیدا‌های ریاست جمهوری فکر کرده‌اید؟ شاید در نگاه اول با خود بگویید که بیشتر آن‌ها معمولا کت و شلوار و کراوات به تن دارند و پوشش آن‌ها چندان جای بحث ندارد. در جواب شما باید بگوییم که سخت در اشتباهید.

بدیهی است که سیاستمدارن نسب به چیز‌هایی آگاهی دارند که این نکات از دید و نگاه ما افراد معمولی پنهان می‌مانند. به طور مثال، تا به حال به نوع پوشش ترامپ در مناظرات و یا سخنرانی‌ها دقت کرده‌اید؟ به نظر شما چرا ترامپ معمولا از کراوات قرمز استفاده می‌کند؟ دلیل بلند بودن کراوات‌های ترامپ چیست؟ پاسخ سوالات شما و نکات بسیار دیگری در رابطه با کروات ترامپ در ادامه این مطلب می‌باشند.

تحلیل استایل ترامپ؛ راز پنهان کراوات‌های او

رنگ کراوات و اینهمه پیام؟!

در حالی که نظریه‌های توطئه آمیزی درباره‌ی اقدامات دونالد ترامپ (QAnon) در حال پخش شدن است، بدون تردید به نظر می‌رسد رئیس جمهور آمریکا سعی دارد پیام‌های سیاسی نامحسوسی را با استفاده از همین کراوات برساند. پیش از این می‌دانستیم که او از زبان بدن خاصی جهت تحت تاثیر قراردادن مخاطبین استفاده می‌کند. شایعات مبنی بر این هستند که او با کراوات‌هایی که می‌زند نیز همین هدف را در پیش می‌گیرد.

وقتی که همه سیاستمداران ظاهرا به طور مشابه کراوات می‌زنند، ممکن است این ایده مسخره به نظر برسد. اما وقتی در این حوزه صحبت از ترامپ به پیش می‌آید، در واقع از شخصی کاملا متمایز از هر فرد دیگری سخن می‌گوییم. آیا او واقعا با کراوات‌های گران قیمتش سعی در رساندن پیام‌هایی نامحسوس، به یک روش بسیار قدیمی را دارد؟

اگر برای فهمیدن این موضوع کنجکاو هستید به حساب توئیتر او نگاهی بیاندازید، عکس‌ها و ویدئو‌هایی که پست شده‌اند، لباس‌های رسمی او تقریبا با مناسبت آن روز همخوانی دارند.

واضح است که برخی از پیام‌های کراوات او همیشه هم نامحسوس نیستند. به عنوان مثال، در ویدئو شب سال نو ۲۰۱۸ که درباره دیوار مرزی مورد نظرش صحبت می‌کند مخصوصا کراواتی به رنگ قرمز و آبی به عنوان سمبل میهن پرستی (اشاره به رنگ‌های پرچم آمریکا) آویخته است.

تحلیل استایل ترامپ؛ راز پنهان کراوات‌های او

به ندرت دیده شده که او از کراوات آبی روشن یا سایر رنگ‌های روشن در استایل خود استفاده کند. البته در یک رویداد به خصوص او یک کراوات آبی با نقطه‌های سفید بسته بود که باز هم اشاره به بخشی از پرچم آمریکا داشت. یا به طور مثال هنگامی که میخواهد با افراد مهم یا مخالفان سیاسی خود ملاقات کند تقریبا می‌توانید انتظار کراواتی با یک رنگ خاص از او داشته باشید.

روانشناسی کراوات قرمز

هر کسی به کراوات‌های او دقت کند، حتما متوجه خواهد شد که در ۹۵ درصد مواقع کراوات‌های او در طیف رنگ قرمز هستند. سال گذشته پستی از جانب او منتشر شد که در آن درباره اهمیت امنیت مرزی با افراد مهمی صحبت می‌کرد. در این پست دونالد ترامپ کراوات قرمز بر گردن دارد. اما کراوات قرمز سمبل چیست؟

بر طبق بسیاری از منابع کراوات قرمز، سمبل قدرت اصلی است، این نظریه از نگرش انجمن‌ها در دهه‌ی ۱۹۸۰ نشأت گرفته است. می‌توان گفت بسیاری از استایل‌های دونالد ترامپ برخواسته از همین نگرش‌هاست نه از اشخاص هم تراز نزدیک او (مثل روی کان) در دهه‌های گذشته.

مفهوم رنگ قرمز در سیاست کشور‌ها

از دیرباز رنگ قرمز نشانه‌ای از تفکر سوسیالیسم و کمونیسم است. پرچم قرمز به عنوان قدیمی‌ترین سمبل سوسیالیسم از زمان انقلاب فرانسه در قرن هجدهم شناخته شده است. به طور کلی رنگ قرمز در زمان‌های قدیم، به واسطه فرهنگ نمادگرایی و تداعی کننده خون مسیح همیشه در کلیسا یا کاخ‌های سلطنتی دیده می‌شد.

از سویی رنگ قرمز انتخاب شده بود تا نمایانگر خون کارگرانی باشد که در مبازره علیه نظام سرمایه داری کشته شدند.

همه اتحاد‌ها و سازمان‌های بزرگ سوسیالیستی و کمونیستی شامل (IWA) از قرمز به عنوان رنگ رسمی خود استفاده می‌کنند. پیوند کمونیست‌ها نیز با رنگ قرمز بسیار قویست. کمونیست‌ها به طور عمده این رنگ را بسیار بیشتر از رنگ‌های دیگر به کار می‌گیرند.

در اروپا و آمریکای لاتین، رنگ قرمز پیوندی مشترک میان احزاب سوسیال دموکرات و اغلب متحدان آن‌ها در جنبش کارگران است. گاهی برخی از هم پیمانان آن‌ها از رنگ صورتی استفاده می‌کنند، رنگی ملایم‌تر از رنگ افراطی قرمز! رنگ صورتی در توصیف فرقه‌های میانه رو یا عضویت در حذب چپ گرا به کار برده می‌شود.

تحلیل استایل ترامپ؛ راز پنهان کراوات‌های او

در انگلستان، استرالیا، نیوزیلند و ایرلند، رنگ قرمز رنگ جنبش کارگری و احزاب کارگری است. «پرچم قرمز» سرود حزب کارگر انگلیس نشان‌دهنده اهمیت رنگ قرمز در این احزاب است.

همچنین در برزیل ترکیب رنگ قرمز با رنگ سفید و سیاه سابقا نمادی از ناسیونالیسم‌های برزیلی بود. هر دو حذب سوسیال دموکرات و حذب کارگری برزیل از ترکیب این سه رنگ در طرح‌های خود استفاده می‌کنند. این سه رنگ از رنگ پوست نژاد‌هایی که جمعیت برزیل را تشکیل می‌دهند الهام گرفته شده است:

  • قرمز: سرخ پوستان آمریکایی Amerindians
  • سیاه: سیاه پوستان Afro
  • سفید: سفید پوستان‌

می‌بینید که تا این حد نظریه و دیدگاه می‌تواند پشت رنگ کراوات آقای رییس جمهمور باشد. این نظریه‌ها فقط در مورد رنگ کراوات‌های منتخب دونالد ترامپ نیست. منابعی خواهید یافت که درباره طول کروات نیز نظرات بسیاری افزوده شده‌اند. باورتان می‌شود که دونالد ترامپ با طول کراوات خود هم قصد ارسال پیامی را داشته باشد؟ پاسخ شما در ادامه این مطلب خواهد بود.

آیا طول کراوات ترامپ هم مفهومی دارد؟

همه می‌دانند که دونالد ترامپ کراوات‌های بلند را دوست دارد، بررسی‌های دقیق در خصوص این که چرا او به کراوات بلند علاقه‌مند است صورت نگرفته است، اما بسیاری از رسانه‌ها مکررا القا کرده‌اند که بستن کراوات بلند نیز نوعی به رخ کشیدن قدرت مطلق است. حتی بعضا آن را یک سمبل اقتدار یا Freudian phallic معرفی کرده‌اند.

به هر حال این عقاید درست باشند یا نه، بر همه‌ی ما آشکار است که ترامپ در موقعیت‌های مختلف سعی در به رخ کشیدن همین قدرت از طریق طول کراوات خود دارد. تا جایی که ملانیا ترامپ، همسر دونالد ترامپ هم در ویدیو‌هایی که از رییس جمهور ترامپ در صفحاتش منتشر می‌کند، سعی دارد قدرت همسرش را به رخ بکشد.

تحلیل استایل ترامپ؛ راز پنهان کراوات‌های او

البته هیچ یک از تئوری‌های گفته شده در خصوص طول کراوات ترامپ، مکتوبا به ثبت نرسیده‌اند، اما همه می‌دانند که آقای رییس جمهور شیفته‌ی قدرت است. چه راهی بهتر از به رخ کشیدن این قدرت از طریق کراوات؟

(Visited 15 times, 1 visits today)
لینک کوتاه : http://peykneka.ir/?p=20919

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.