• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
  • برابر با : 7 - رمضان - 1442
  • برابر با : Sunday - 18 April - 2021

اخبار ویژه

گاف ۲۰ کیلومتری منوتو در مازندران/ غلط رسانه انگلیسی فارسی‌زبان سوژه خنده شد گزارش تصویری | عملیات اجرایـی بوستان شهدای گمنام و مجموعه توریستی قرمرض نکا رشد سه برابری بودجه شهری نکا در شرایط دشوار اقتصادی چهارساله/ شأن ما خدمت است نه شاسی‌سواری پروژه‌های نیمه‌تمام شهر را با سرعت به سرانجام می‌رسانیم/ عزممان تنها برای خدمت جزم شده است گزارش تصویری | اجتماع هیئات مذهبی نکا در آستانه ماه مبارک رمضان گزارش تصویری | اجتماع هیئات مذهبی نکا در آستانه ماه مبارک رمضان کلیپ | پویش مومنانه نذر مهدوی در یک نگاه هشتگ سردارشهید_طوسی ترند اول توییتر فارسی شد گزارش تصویری | مراسم بزرگداشت سردار شهید قاسمی طوسی، شهدای شهرستان و روز نکا گزارش تصویری | توزیع ۴۳۵ بسته کمک مومنانه به نیت ۴۳۵ شهید نکا به نیازمندان علی مطهری: فردی با ویژگی‌های من باید رئیس‌جمهور شود هیچکس به خود اجازه ندهد قانون را دور بزند FATF سد راه سند همکاری ایران و چین خواهد شد؟ در وین با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم انفعال بانک مرکزی در ریل‌گذاری برای معاملات ارزهای دیجیتال ۱۷۴ فوتی کووید ۱۹ در شبانه روز گذشته

1

رئیس‌جمهور: ترور سردار سلیمانی انتقام از ایران و ملت‌های منطقه بود

  • کد خبر : 29021
  • ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۸:۱۹
رئیس‌جمهور: ترور سردار سلیمانی انتقام از ایران و ملت‌های منطقه بود
رئیس‌جمهور تاکید کرد: شهادت سردار سلیمانی انتقام از جمهوری اسلامی ایران و ملت‌های منطقه و انتقام از استقلال کشورهای منطقه و انتقام از ملت‌های بزرگی بود که در برابر توطئه های آمریکا و صهیونیسم ایستادند.

به گزارش پیک نکا، حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز چهارشنبه در جلسه هیئت دولت اظهار داشت: سال میلادی که گذشت سال سختی برای همه کشورهای جهان بود به دلیل اینکه از آغاز این سال و حتی از پایان سال ۲۰۱۹ گرفتار یک ویروسی شدند که در طول قرن گذشته بی‌نظیر بود و سلامت و فرهنگ و روابط مردم و اقتصاد جامعه دچار مشکل شد و امروز کشورهای جهان از لحاظ اقتصادی و فرهنگی و آموزشی و سلامت دارای مشکلات بزرگی هستند.

روحانی با بیان اینکه روزی که بتوان آن را به اعتماد عمومی برای پایان کرونا نامید هنوز نامشخص است و معلوم نیست در چه ماهی و چه شرایطی می توانیم بگوییم این مشکل پایان یافته است، گفت: خوشحالیم که کادر درمان و مردم بسیار مخلص ما و همه نیروهایی که در صحن هستند اعم از بسیج و سپاه و باقی نیروها با همه توان و امکانات شان وارد صحنه شدند و از آنها تشکر و سپاسگزاری می کنیم.

این حق مردم ما است که از خون عزیزشان انتقام بگیرند

رئیس‌جمهور با بیان اینکه در روزهای آغازین سال ۲۰۲۰ میلادی با غم و درد بسیار بزرگ شهادت سردار بزرگ ما با یک ترور وحشیانه توسط مقامات آمریکایی و در راس آن وزیر خارجه و رئیس جمهور آمریکا مواجه شدیم که این دو از مسئولین اصلی این جنایت هستند و دیگران هم در این جنایت سهیم و شریک هستند، گفت: ملت ما دست از آن ها نخواهد کشید و این حق مردم ما است که از خون عزیزشان انتقام بگیرند و از حقوق مسلم آن عزیز بزرگوار دفاع کنند.

وی افزود: شهادت سردار سلیمانی انتقام از جمهوری اسلامی ایران و ملت‌های منطقه و انتقام از استقلال کشورهای منطقه بود و انتقام از ملت‌های بزرگی بود که در برابر توطئه های آمریکا و صهیونیسم ایستادند و آن توطئه را شکستند.

آمریکا و صهیونیست‌ها می‌خواستند داعش حکومت منطقه را بر عهده بگیرد 

وی افزود: آنها نمی‌خواستند مسئله داعش اینگونه تمام شود و می خواستند داعش حکومت منطقه را بر عهده بگیرد و داعش یک مشت مزدور آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها بود؛ شما دیدید که وقتی زخمی شدند اسرائیلی‌ها اینها را به خاک اسرائیل بردند و مداوا کردند و وقتی اسلحه می خواستند اسرائیلی‌ها به اینها اسلحه می‌دادند.

روحانی تاکید کرد: از به هم ریختگی و جنگ و ناامنی در منطقه استفاده اول را صهیونیست‌ها و بعد آمریکایی‌ها می برند وگرنه کسی جز صهیونیستها از اینکه عراق و افغانستان نا امن باشد سود نمی برند و بقیه کشورها ضرر می‌کنند. تمام کشورهای منطقه از ناامنی و عدم استقلال ضرر می‌کنند و این ها می خواستند از یک مرد بزرگی که روبه روی نقشه های این ها انتقام بگیرند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه بعضی فکر می کنند شهید سلیمانی یک شجاع کم‌نظیر بود،‌ گفت: بله؛ این درست است که یک شجاع کم نظیر بود اما تنها شهامت نیست و درایت او هم مهم است.

وی افزود: من شهید سلیمانی را از زمان دفاع مقدس می‌دیدم و بعد هم در این بیش از بیست سال که مسئولیت‌هایی داشته من هم مسئولیت هایی داشتم. سال‌های ۷۶ به بعد که ایشان مسئولیت‌های جدید را برعهده گرفت در یک مقطعی تقریباً هفتگی همدیگر را می‌دیدیم و در دوران ریاست جمهوری ملاقات های ما با ایشان در زمینه های مختلف زیاد بود و یک مرد با تدبیر بود که کاملاً می‌فهمید و کاملاً اهل تحلیل بود و سیاست منطقه و جهان را درک می‌کرد و به معنای واقعی کلمه معتدل بود و نه در این خط و نه در آن خط و نه راست و نه چپ بود.

روحانی ادامه داد: هیچ جناحی نمی تواند شهید سلیمانی را متعلق به خود بداند و شهید سلیمانی یک قهرمان ملی و افتخاری برای ملت ایران و ملت‌های منطقه است.

رئیس جمهور ضمن بیان اینکه آنها خواستند قهرمان ملی را از ما بگیرند و تصریح کرد: اما اشتباه کردند و این قهرمان ملی ما به قهرمان ابدی شد و شهید سلیمانی برای همیشه از قهرمانان همیشگی تاریخ ما است. شبانه روز تلاش می کرد و خلوصش از تلاش و عملش و از بیانش کاملاً مشهود بود و نه دنبال مقام و نه دنبال موقعیت بود.

اینهایی که در کردستان عراق شعار می‌دهند و شعار می‌دادند از جلوی داعش فرار کردند

وی افزود: لحظات اولیه که داعش بر موصل مسلط شد و می خواستند به سامرا و کاظمین و کربلا و نجف حمله کنند واقعاً با همه اخلاص و وجود به صحنه رفت. خیلی از مسئولین عراق از منطقه سبز فرار کرده بودند ولی شهید سلیمانی به تنهایی با نیروهای مخلص آنجا رفت. اربیل سقوط می‌کرد و همه اینهایی که در کردستان عراق شعار می‌دهند و شعار می‌دادند فرار کرده بودند و کسی که در بیابان‌های کردستان عراق تنها بود و همه نیروها را جمع می‌کرد شهید سلیمانی بود.

روحانی با بیان اینکه شهید سلیمانی حق بزرگی بر گردن استقلال منطقه دارد، اظهار داشت: البته آن مضجع شریف و حرمین مطهر، شهید سلیمانی را مورد لطف خاص خود داده اند و خواهند داد.

داعش پرورش‌یافته پرورش یافته آمریکا و صهیونیست‌ها بود 

رئیس جمهور با بیان اینکه داعش پرورش یافته پرورش یافته آمریکا و صهیونیست ها بود اظهار داشت: اینها می خواستند منطقه را به هم بریزند و از بین ببرند و شهید سلیمانی نقش بزرگی داشت. البته آمریکایی‌ها از اول از شهید سلیمانی عصبانی بودند و صهیونیستها به شدت از شهید سلیمانی عصبانی بودند و آدم های دیگری هم که منافعشان در منطقه در خطر بود هم عصبانی بودند و از این شخصیت انتقام گرفتند.

(Visited 8 times, 1 visits today)
لینک کوتاه : http://peykneka.ir/?p=29021

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.