• امروز : پنج شنبه - ۶ آذر - ۱۳۹۹
  • برابر با : 11 - ربيع ثاني - 1442
  • برابر با : Thursday - 26 November - 2020
0

“جنگ جهانی جمعیت” آغاز شده اما چرا؟!

  • کد خبر : 25953
  • 22 نوامبر 2020 - 11:04
کشورهای غربی سیاست‌های دوگانه ­ای را در موضوع جمعیت جهان پیش گرفتند که بر آن اساس، دیگر کشورها را به کنترل و کاهش جمعیت ترغیب و در کشورهای خود فرزندآوری را تشویق می کنند! لذا این سیاست‌های چندگانه گویای آغاز دوره "جنگ جهانی جمعیت" است.
neka

به گزارش پیک نکا، طی حدود ۵۰ سال گذشته و به دنبال نمایان شدن آثار و تبعات کاهش شدید نرخ رشد جمعیت در بسیاری از کشورها، خصوصاً اروپایی و آمریکایی و ادامه رشد جمعیت در کشورهای شرقی و کمتر توسعه یافته و در پی تبدیل شدن جمعیت به یکی از مولفه های بسیار راهبردی قدرت و تمدن، دوره نوینی از سیاستهای چندگانه جمعیتی در جهان آغاز شده است.

 در این دوره برخی از کشورهای غربی، سیاست‌های دوگانه ­ای را در موضوع جمعیت جهان پیش گرفتند و در حالی که کشورهای کمتر توسعه یافته را به وسیله سازمان­های بین المللی به کنترل جدی جمعیت ترغیب می­ کردند خود در کشورهایشان، سیاست­های تشویقی مهمی را برای ترغیب مردمشان به فرزندآوری در پیش گرفتند!

 این وقایع و سیاست‌های دوگانه و چندگانه بین المللی در موضوع واحد جمعیت، خبر از وقوع یک جنگ جهانی تمام عیار اما کاملاً خاموش در موضوع جمعیت و در گستره جهانی دارد.

بسیاری از نظریه پردازان جهانی علم اقتصاد، جمعیت را مهم­ترین مولفه و موتور محرک اقتصاد اعلام می­ کنند و از طرفی برای برخی از کشورهای پرجمعیت جهان، نسخه کاهش جمعیت برای توسعه اقتصاد پیچیده می­ شود و دائماً خطر کاهش منابع غذایی و کشاورزی بزرگ نمایی می­ شود!

همچنین تئوری­های امنیت بر پایه جمعیت در کرسی­های علمی غرب مطرح و تدریس می‌شود و از طرفی حجم تراکم جمعیت در برخی کشورهای جهان عامل ناامنی و بی­ نظمی اجتماعی معرفی و نمایانده می­شود لذا ما در عصر نوینی از سیاست‌های جمعیتی چندگانه قرار گرفته­ ایم که اصطلاح “جنگ جهانی جمعیت” اصطلاح بسیار گویایی برای معرفی این دوره است.

کشورهای توسعه یافته و برخی کشورهای در حال توسعه این زنگ خطر را برای خود به صدا در آورده اند که با پایین آمدن بیش از حد نرخ رشد جمعیت و پیر شدن آن، نرخ زاد و ولد آن چنان پایین آمده که در آینده قادر به جبران آن نخواهند بود و باعث انحطاط اجتماعی و روند کاهشی جمعیت آنها خواهد شد.

لذا این کشورها به تازگی مشوقهای بسیاری را برای افزایش جمعیت و تولد نوزادان در نظر گرفته اند اما همچنان به تشویق کاهش جمعیت در کشورهای دیگر ادامه می ­دهند! برای فهم ماهیت و علل وقوع “جنگ جهانی جمعیت” باید به واقعه­ اجتماعی بزرگی که در اوایل نیمه دوم قرن بیستم از غرب و خصوصاً آمریکا شروع شد و مانند طوفانی مخرب تمام کشورهای صنعتی را درنوردید اشاره کرد؛ این واقعه، فاجعه انقلاب جنسی در غرب است!

برگرفته از کتاب “قتل عام خاموش” از مجموعه “جنگ جهانی جمعیت”

(Visited 3 times, 1 visits today)
لینک کوتاه : http://peykneka.ir/?p=25953

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.