• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
  • برابر با : 16 - صفر - 1443
  • برابر با : Thursday - 23 September - 2021

اخبار ویژه

اجتماع عزاداران حسینی در حرم شهدای گمنام نکا + پوستر ضرورت عزم ملی برای احیای میانکاله/ منطقه آزاد نیاز جدی مازندران است کشف ۱۲۲ فقره سرقت در شش شهر مازندران تبیین درست فلسفه اربعین، راه روشنی را برای جاماندگان از این قافله ترسیم می کند اختصاص عوامل انگیزشی برای استادان فعال در جذب دانشجو قطع زنجیره انتقال کرونا در نکا با اجرای رزمایش هوشمند طرح شهید سلیمانی فاز نخست ایمن‌سازی خط ۳۰ اینچ انتقال گاز به شمال کشور در منطقه ۴ عملیات انتقال گاز انجام شد کامیون‌داران نکا یک سال سهمیه لاستیک دریافت نکرده‌اند موسی خلیلی به عنوان شهردار نکا ابقا شد مردمی بودن و دوری از اشرافی گری در دستور کار مسئولان باشد کشف مواد مخدر در ساری و نکا تعداد بستری ها به ۲۵۵۲ نفر رسید/بستری ۳۳۸ کرونایی جدید در ۲۴ شاعر گذشته/۱۷ شهرستان از وضعیت قرمز خارج شدند جلوگیری از انحرافات و افراط گری در عزاداری نیازمند اطلاع رسانی به موقع است عمل صالح و ایمان پشتوانه محکمی برای انسان و روز قیامت است برگزاری مراسم عصر شعر عاشورایی «بوریا» در مازندران تصاویر/ آیین قرعه‌کشی مسابقه کتابخوانی «از فیضیه تا الرشید» در نکا

1

بزرگ‌ترین هدف تینا آخوندتبار؛ رفتن روی سکوی قهرمانی بوکس

  • کد خبر : 23854
  • ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷
بزرگ‌ترین هدف تینا آخوندتبار؛ رفتن روی سکوی قهرمانی بوکس
تینا آخوندتبار بازیگر سینما گفت: قرار است تا چند روز آینده در وزن ۵۸ کیلوگرم با یکی از بوکسورهای معروف بلاروس مبارزه کنم. حریفم یک چهره سر شناس این کشور است. او در MMA و کیک بوکسینگ کار کرده اما رشته و حرفه اصلی اش بوکس است.

به گزارش پیک نکا، شهرتش را مدیون جعبه جادویی تلویزیون می داند، نقش های زیادی را در سریال های مختلف بازی کرده خوب هم  از پس آنها بر آمده است. اما عشق مبارزه روی رینگ برای چیز دیگری بود، به حدی جذاب که برایش چند سال قید سینما و تلویزیون و مهمتر از آن زیبایی صورتش را هم زده است. صحبت از تینا آخوندتبار است که تا به امروز ۶ مبارزه رسمی بدون باخت داشته و قرار است هفته آینده در هفتمین مسابقه رسمی‌اش در بلاروس با حریف سر سخت و حرفه‌ای مبارزه کند.

خانم آخوندتبار مردم جامعه تینا را بیشتر با چهره سینما و تلویزیون میشناسند، بعد از چند سال دوری، چه خبر از سینما؟
بازی بوکس یک بازی فکری است، دقیقا مثل شطرنج. اصلا آن طور که بعضی ها  تصور می کنند اصلا بوکس دعوای خیابانی نیست، درون بوکس چیزی دیگری است، چیزی که مرا از سینما به بوکس برده  تا حدی که به خاطر بوکس سینما را رها کردم. حالا ۶ سال است که خبری از سینما ندارم و اصلا بازی نکرده ام. البته پیشنهادهای خوبی در این چندسال داشتم، حتی بیشتر از قبل و اتفاقا برای فیلم های اکشن به من پیشنهاد شده است. اولین و آخرین گزینه برای بازی های اکشن در سینما تینا آخوندتبار است اما فعلا هدفم قهرمانی در بوکس است.

قبول داری نمی توانستی همزمان در سینما و بوکس باشید و برای موفقیت باید یکی را انتخاب می‌کردی؟
به نظرم، سینما هم یک رینگ بوکس است، برای ساختن هرچیزی باید کار کنیم تا یک آدم متفاوت باشیم. وقتی دیدم نمی شود در سینما و بوکس همزمان جنگید ، تصمیم گرفتم بوکس را به سرانجام برسانم و بعد از آن با چهره یک قهرمان به سینما برگردم. قرار بود من نقش بوکسوری را بازی کنم اما به  همان اندازه دوست داشتم در زندگی شخصی آن را حرفه ای کار کنم و با تصمیم جدی  بوکس را ادامه بدهم. من با شخصیتی که ۲۷ سال زندگی می کردم و می شناختم تصمیم به مبارزه در بوکس گرفتم و بعد به سینما برگردم.

احساس خطر نمی کردی که چهره لطیف و هنری شما در این رشته آسیب ببیند؟
دقیقا من از یک چهره هنری و لطیف که در واقع چهره اولویت آن است به رشته ای آمدم که در آن آسیب دیدگی وجود دارد. من نمی توانم بگویم در سینما موفقیتم ربطی به چهره ام نداشت، اولین پوئن مثبت من چهره ام بود. اما حالا برای بوکس صورت و زیبایی ام را  گذاشته ام چون عاشقش هستم.

کسی به شما توصیه نکرد در مسیر جدید تجدید نظر کنی ؟
آدم های خیلی زیادی بودند که اول  می خواستند منصرفم کنند اما من تصمیم را گرفته بودم. من از لحاظ مالی، جایگاه اجتماعی و خیلی مسائل دیگر پیشرفت زیادی کرده ام. سینمای ما هم در حد کن و هالیود نیست اما سینما به من  اعتماد بنفس داد و از لحاظ جایگاه اجتماعی به شرایط خوبی رسیدم. بعد از اعتماد به نفس باید عزت نفس باشد که بوکس و رینگ آن  را به من داد و گرفتار بوکس شدم (باخنده). حالا من بازیگری هستم، عاشق بوکس. هرکسی کنار اعتماد بنفس، عزت نفس داشته باشد می تواند هرکاری را به راحتی انجام دهد و به آن باور برسد که می تواند.

به عنوان یک بازیگر ،وقتی در پایان مبارزه از رینگ خارج می شوی، چه حسی داری؟
من هر وقت از رینگ خارج می شوم، یک آدم دیگری هستم. جدا از اینکه یک چیز جدید یادگرفته ام فردای آن روز یک آدم جدیدی  هستم و این همیشه انرژی ام را دو برابر می کند و دنبال یک مرحله بالاتر می روم. این اتفاقات باعث می شود دنبال کار جدید و یاد گرفتن کار تازه ای بروم و مبارزه با حریف بزرگتر و رقیب سر سخت تر.

درست است  برای هفتمین مبارزه رسمی  به زودی  روی   رینگ می شوی؟
بله قرار است تا چند روز آینده در وزن ۵۸ کیلوگرم بایکی از بوکسورهای معروف بلاروس مبارزه کنم. فعلا حدود  سه هفته است که در بلاروس تمرین می کنم، حریفم یک چهره سر شناس این کشور است. او در MMA و کیک بوکسینگ کار  کرده اما رشته و حرفه اصلی اش بوکس است. او با روی جوینز تمرین می کند و یک بوکسور کاملا حرفه ای و سطح بالا است. در این مدت همه  مبارزاتش را آنالیز کرده ام و ضعف و قوتش را خوب می شناسم. اول اعتماد بنفس او را در رینگ شکست می دهم تا  بعد برنده از رینگ خارج شوم.

از مبارزات قبلی برایمان تعریف کن.   
در این چند سال ، ۶ بازی در باشگاه فنرباغچه داشتم که همه مبارزاتم را برنده شده ام  و در ۲ بازی حریفانم را ناک اوت کردم. فنرباغچه دو باشگاه بزرگ حرفه ای و آماتور دارد، من در باشگاه حرفه ای بازی می کردم.در کشورهای اوکراین و ترکیه مبارزات خوبی داشتم و حالا با تکیه بر تجربیاتی که دارم می خواهم در هفتمین بازی هم برنده باشم.

بزرگترین هدف شما در بوکس چیست و چقدر به آن نزدیک شده ای؟
در کشوری که ما زندگی می کنیم، دختران آن نیاز دارند تا ورزش کنند و همه آنها در جستجوی هدفشان هستند. برای رسیدن به هدفم می جنگم تا به مسیر اصلی برسم و نمی خواهم اشتباه کنم.

نوع پوشش تو در مسابقات بوکس آیا محدودیتی برای فعالیت شما به وجود نمی آورد؟
محدودیت شخصی برایم دارد. حتی موهایم را کوتاه کردم تا راحت تر باشم. من سه بازی سخت با روسری و لباس پوشیده داشتم، اما مبارزه جذابی به نمایش گذاشتم. دقیقا در همه مبارزات دو برابر رقبایم لباس می پوشم اما اصلا  برایم مهم نیست چون هدف دارم. می توان با لباس پوشیده هم بازی کرد و موفق شد. من شخصا هر طوری که بخواهم مغزم را با بدنم هماهنگ می کنم. کافی است ۲۱ روز ساعت ۷ بیدار شوید، بعد از آن چه بخواهید چه نخواهید هر روز ساعت ۷ صبح بیدار می شوید. یک ماه با لباس پوشیده تمرین کنید، بعد از آن این شیوه ملکه ذهن شما می شود.

حرف آخر؟ 
بزرگترین هدفم در ورزش رفتن  روی سکوی قهرمانی است، همه تلاشم را می کنم تا به اهدافم برسم، امیدوارم هفته آینده مثل مسابقات قبلی دست پراز رینگ خارج شوم.

 

(Visited 36 times, 1 visits today)
لینک کوتاه : http://peykneka.ir/?p=23854

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.