• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
  • برابر با : 16 - صفر - 1443
  • برابر با : Thursday - 23 September - 2021

اخبار ویژه

اجتماع عزاداران حسینی در حرم شهدای گمنام نکا + پوستر ضرورت عزم ملی برای احیای میانکاله/ منطقه آزاد نیاز جدی مازندران است کشف ۱۲۲ فقره سرقت در شش شهر مازندران تبیین درست فلسفه اربعین، راه روشنی را برای جاماندگان از این قافله ترسیم می کند اختصاص عوامل انگیزشی برای استادان فعال در جذب دانشجو قطع زنجیره انتقال کرونا در نکا با اجرای رزمایش هوشمند طرح شهید سلیمانی فاز نخست ایمن‌سازی خط ۳۰ اینچ انتقال گاز به شمال کشور در منطقه ۴ عملیات انتقال گاز انجام شد کامیون‌داران نکا یک سال سهمیه لاستیک دریافت نکرده‌اند موسی خلیلی به عنوان شهردار نکا ابقا شد مردمی بودن و دوری از اشرافی گری در دستور کار مسئولان باشد کشف مواد مخدر در ساری و نکا تعداد بستری ها به ۲۵۵۲ نفر رسید/بستری ۳۳۸ کرونایی جدید در ۲۴ شاعر گذشته/۱۷ شهرستان از وضعیت قرمز خارج شدند جلوگیری از انحرافات و افراط گری در عزاداری نیازمند اطلاع رسانی به موقع است عمل صالح و ایمان پشتوانه محکمی برای انسان و روز قیامت است برگزاری مراسم عصر شعر عاشورایی «بوریا» در مازندران تصاویر/ آیین قرعه‌کشی مسابقه کتابخوانی «از فیضیه تا الرشید» در نکا

1

بایدن در یک قدمی ریاست‌جمهوری/ در جریان شمارش آراء انتخابات آمریکا چه اتفاقاتی افتاد؟

  • کد خبر : 24075
  • ۱۵ آبان ۱۳۹۹ - ۸:۵۹
بایدن در یک قدیمی پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا قرار گرفته است؛ اما این اتفاق چگونه رخ داد؟ این گزارش، مروری است بر تحولات انتخابات آمریکا طی ساعات بامداد روز پنج‌شنبه به وقت ایران.

به گزارش پیک نکا،بامداد روز پنج‌شنبه به وقت ایران، شمارش آرای انتخابات در آمریکا ادامه پیدا کرد و تکلیف یکی دیگر از ایالت‌های تعیین‌کننده که نامزد پیروز در آن قابل‌پیش‌بینی نبود، مشخص شد.

2968510 - بایدن در یک قدمی ریاست‌جمهوری/ در جریان شمارش آراء انتخابات آمریکا چه اتفاقاتی افتاد؟

جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها، در یک قدمی پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا قرار دارد

به گزارش سی‌ان‌ان، بایدن به احتمال قریب به یقین در ایالت میشیگان پیروز می‌شود. این ایالت ۱۶ رأی الکترال دارد و به این ترتیب نامزد دموکرات‌ها که ۲۴۸ رأی الکترال داشت، اکنون مجموع آرای الکترال خود را به ۲۶۴ رسانده است. هر نامزد برای پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا دست‌کم به ۲۷۰ رأی نیاز دارد.

واکنش تیم ترامپ به اعلام خبر پیروزی بایدن در میشیگان، طبق معمول چند ساعت گذشته، طرح ادعای تقلب در انتخابات و تهدید به شکایت بردن به دیوان عالی آمریکا بود. ترامپ از نتایج انتخابات پستی در آمریکا به‌شدت عصبانی است، چراکه عمده آرایی که از پاکت‌های اداره پست آمریکا خارج می‌شوند، به حساب بایدن واریز می‌شوند.

2968514 - بایدن در یک قدمی ریاست‌جمهوری/ در جریان شمارش آراء انتخابات آمریکا چه اتفاقاتی افتاد؟

ترامپ بارها مدعی شده افزایش آرای پستی منجر به تقلب گسترده در انتخابات آمریکا می‌شود

بایدن در چند ساعت گذشته سخنرانی کرد و گفت اعتقاد دارد آرای کافی برای رسیدن به ریاست‌جمهوری را کسب کرده است، اما تأکید کرد تا پیش از پایان شمارش آرا اعلام پیروزی نخواهد کرد.

پنسیلوانیا، باارزش‌ترین ایالت باقی‌مانده از نظر تعداد آرای الکترال، برای ترامپ اهمیت زیادی دارد و رئیس‌جمهور کنونی آمریکا بارها علیه تقلب انتخاباتی و تلاش دموکرات‌ها برای بیرون کشیدن ۲۰ رأی الکترال پنسیلوانیا از چنگش هشدار داده است.

در عین حال، به نظر می‌آید شمارش آرای پستی در این ایالت (که روش عجیب‌وغریبی هم برای اولویت‌بندی شمارش آرای حضوری و غیرحضوری پیاده کرده) رفته‌رفته کفه ترازو را در این ایالت به نفع بایدن سنگین خواهد کرد. ترامپ تا ساعاتی قبل با اختلاف ۱۲ درصد در پنسیلوانیا پیش بود، اما این اختلاف اکنون به کم‌تر از ۳ درصد رسیده است. این در حالی است که هنوز ۱۱ درصد از آرا در این ایالت شمرده نشده‌اند و بعید نیست تا ساعاتی دیگر، پنسیلوانیا به رنگ آبیِ دموکرات‌ها دربیاید.

2968511 - بایدن در یک قدمی ریاست‌جمهوری/ در جریان شمارش آراء انتخابات آمریکا چه اتفاقاتی افتاد؟

شمارش آرای پستی در پنسیلوانیا،  ایالت زادگاه جو بایدن؛ اگر ۲۰ رأی الکترال این ایالت در نهایت به بایدن برسد، سرنوشت انتخابات آمریکا معلوم می‌شود

جورجیا یکی دیگر از ایالت‌هایی است که نتیجه انتخابات در آن هنوز قابل‌پیش‌بینی نیست. ترامپ همچنان در این ایالت پیش است، اما با شمارش آرای پستی، فاصله بایدن با او کم‌تر و کم‌تر می‌شود. اگر می‌خواهید فعلاً فقط یک خبر را درباره انتخابات آمریکا دنبال کنید، اخبار شمارش آرا در ایالت جورجیا را دنبال کنید.

تا این لحظه، ۹۸ درصد آرا در این ایالت شمرده شده و فاصله دو نامزد صرفاً ۰/۶ درصد (معادل حدود ۳۲,۰۰۰ رأی) است. اگر سرنوشت انتخابات در جورجیا، که ۱۶ رأی الکترال دارد، به نفع بایدن رقم بخورد، تکلیف انتخابات آمریکا مشخص خواهد شد. در عین حال، جورجیا برای بایدن صرفاً یک ایالت لوکس محسوب می‌شود، چراکه نامزد دموکرات‌ها نیازی به ۱۶ رأی الکترال ندارد، بلکه برای ریاست‌جمهوری فقط به ۶ رأی نیاز دارد.

2968512 - بایدن در یک قدمی ریاست‌جمهوری/ در جریان شمارش آراء انتخابات آمریکا چه اتفاقاتی افتاد؟

شمارش آرای پستی در جورجیا؛ اگر آرای الکترال این ایالت به بایدن برسد، نتیجه انتخابات آمریکا مشخص می‌شود

این‌جاست که نقش ایالت نوادا پررنگ می‌شود. نوادا اولین ایالتی بود که در زنجیره‌ی کنونی وارونه شدن ایالت‌های تعیین‌کننده به نفع بایدن، به رنگ آبی درآمد. این ایالت که ۶ رأی الکترال می‌ارزد، همچنان شاهد رقابت تنگاتنگ دو نامزد است و بایدن با اختلاف ۰/۶ درصد (معادل حدود ۸,۰۰۰ رأی) فعلاً در آن دست بالا را دارد. هنوز ۲۵ درصد از آرا در نوادا شمرده نشده‌اند، اما اگر نتیجه کنونی در این ایالت باقی بماند و بایدن ۶ رأی الکترال آن را به جیب بزند، رسماً به رقم ۲۷۰ رأی الکترال می‌رسد و رئیس‌جمهور می‌شود. البته چنان‌که به نظر می‌آید، شاید تکلیف انتخابات در سایر ایالت‌های باقی‌مانده، قبل از نوادا مشخص شود.

نکته این‌جاست که در حال حاضر حتی اگر ترامپ آرای کافی در تمام ایالت‌های باقی‌مانده‌ی دیگر (به‌جز نوادا) را هم به دست بیاورد، باز هم مجموع آرای الکترالش به ۲۶۸ رأی خواهد رسید و دو رأی برای رسیدن به ریاست‌جمهوری کم دارد. به عبارت دیگر، ترامپ، اگر می‌خواهد رئیس‌جمهور باقی بماند، باید در تمام ایالت‌های باقی‌مانده پیروز شود، اما بایدن برای پیروزی در انتخابات به پیروزی در تنها یکی از ایالت‌های باقی‌مانده (به استثنای آلاسکا که ۳ رأی الکترال دارد و ترامپ با اختلاف زیادی در آن پیشتاز است) نیاز دارد.

بایدن در یک قدمی پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا قرار دارد و به نظر می‌آید تکلیف انتخابات تا ساعات یا دقایقی دیگر مشخص خواهد شد. با این حال، این اصلاً پایان کار نیست، بلکه اتفاقاً شواهد نشان می‌دهد می‌تواند آغاز یک شورش بزرگ در داخل آمریکا باشد؛ شورشی که بعید نیست ترامپ آن را کودتا هم بداند.

(Visited 40 times, 1 visits today)
لینک کوتاه : http://peykneka.ir/?p=24075

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.