• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
  • برابر با : 23 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Sunday - 28 November - 2021

اخبار ویژه

مبارزه ویژه با مگس مدیترانه‌ای در نکا افتتاح سه واحد مسکن محرومان به مناسبت هفته بسیج در نکا تخصیص ۴۰ درصد از اعتبار بهزیستی نکا در ۶ ماه نخست ۱۴۰۰ روز مازندران و برگزاری نمایشگاه دستاوردهای هنری هنرمندان نکا برگزاری جشن فرهنگ و هنر تبرستان در تالار وحدت تهران ۵۰ لیتر در ثانیه افزایش دبی تامین آب ۴ شهر در استان مازندران شرایط حضور دانش‌آموزان در مدارس مازندران گاز کدام مناطق مازندران امروز و فردا قطع است؟ برآیند ۶ سال مذاکره فرسایشی لغو تحریم بود یا دو برابر شدن آن؟! نبویان: نظارت‌های فراپادمانی آژانس را نمی‌پذیریم/ برجام تحریم‌ها را بیشتر کرد از سوچلما تا بلژیک؛ پای صحبت‌های والیبالیستی با «خونِ آبی»/ کریمی: ضعیف بودن حریفان یک شوخی است جاده‌ای که استاندارد نیست/حل مشکل روشنایی شاید وقتی دیگر! حضور پُرقدرت مازندران در مسابقات کیوکوشین ساکاموتو کشور تک درنای سیبری در معرض خطر بحرانی انقراض است نو شدن جاده‌های مازندران صید ۲۱۵ تن ماهی استخوانی در مازندران

4
رئیس شورای اسلامی شهر نکا خواستار شد

بازگشت مجدد مجوز کشتارگاه شرق مازندران به شهر نکا/ قول سه برابری بودجه فرهنگی شهر

  • کد خبر : 31582
  • ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۱
بازگشت مجدد مجوز کشتارگاه شرق مازندران به شهر نکا/ قول سه برابری بودجه فرهنگی شهر
رئیس شورای اسلامی شهر نکا با انتقد از عدم پذیرش زباله شهر نکا در کارخانه کمپوست بهشهر باوجود ادای حق سهم این شهر خواستار احیای مجدد مجوز کشتارگاه نکا شد و گفت: از نماینده شرق مازندران که نماینده مردم نکا نیز به شمار می‌رود مطالبه مجوز کشتارگاه این شهر را انتظار داریم.

به گزارش پیک نکا، علی داد در نشست با خبرنگاران با اشاره به مخاطرات پیش روی شورای اسلامی شهر نکا همانند بسیاری از شوراها، اظهار کرد: شهرداری نکا باوجود تمامی دغدغه‌هایی که وجود دارد توانست بودجه سالانه خود را که سال ۹۶ با متمم ۲۵ میلیارد بود در سال ۹۹ با متمم آن به ۶۵ میلیارد افزایش دهد و بودجه سال آینده را بدون متمم با مبلغ ۶۵ میلیارد به خود اختصاص دهد.

وی نکا را شهری مظلوم دانست و افزود: دلایلی که نکا را شهری مظلوم کرده بدین شرح است که کنسرسیومی در سال ۸۸ برای نکا، بهشهر، گلوگاه، خلیل‌شهر و رستمکلا منعقد شد تا براساس آن کشتارگاه در نکا راه‌اندازی شود و کارخانه کمپوست و زباله در بهشهر باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر نکا با بیان عمل به تمام تعهدات از سوی شهر نکا، خاطرنشان کرد: ما در حدود دو میلیارد تومان هزینه از بودجه بیت‌المال مردم نکا هزینه کردیم چراکه شهرداری‌ها موسسات نیمه‌دولتی هستند و درواقع به صورت مردم‌محور اداره می‌شوند یعنی پولی که از شهرداری‌ها گرفته می‌شود از سوی مردم است.

 

* حق مردم نکا از کارخانه کمپوست کجاست

این مسئول اضافه کرد: ما از پول مردم حدود دو میلیارد تومان در کمپوست هزینه کردیم، مشارکت داشتیم و سهم اشتراک ما ۲۷ و سهم بهشهر ۴۹ درصد بوده است.

وی گفت: از سال ۸۸ تاکنون نکا فقط توانست ۸۰ روز زباله ببرد و بعد از ۸۰ روز متأسفانه چندین تن حتی برگشتی‌های خود را به ما واگذار کردند و ما در زمین دفن زباله خودمان هزینه کردیم و زباله‌های شهرهای دیگر را هم حتی دفن کردیم بعد از آن به ما نامه زدند که ما نمی‌توانیم زباله‌های شما را بپذیریم چراکه ظرفیت کافی نداریم.

داد با اشاره به اینکه همچنان بهشهر ازسهم ۴۹ درصدی برخوردار است، تصریح کرد: بهشهر غیر از اینکه منافع خود را دارد، از روستاهای اطراف نیز پول می‌گیرد و توسط حدود ۳۰ نیرو که هیچکدام نکایی هم نیستند زباله‌ها را آن جا می‌برد و از آن جا نیز درآمدزایی کرده است.

وی افزود: غیر از همه این مواردی که گفته شد قرار بود کشتارگاه در نکا باشد که چیزی حدود دو تا سه میلیارد تومان ما از جیب مردم خودمان هزینه کردیم در ساخت کمپوست شهرداری نکا مشارکت داشته و حتی ماشین آلات در اختیار گذاشته که مدارک آن هم موجود است ولی اتفاقی نیفتاد.

 

* توپ در زمین نماینده مجلس

رئیس شورای اسلامی شهر نکا با اشاره به جلسه‌ای که نماینده شرق مازندران در مجلس و فرماندار در آن حضور داشتند، اذعان کرد: در آن جلسه قرار بر این شد که اگر تا ۲۲ بهمن کشتارگاه در بهشهر احداث نشد دوباره این مجوز را به نکا بدهند که البته تا ۲۲ بهمن این اتفاق در بهشهر نیفتاد.

این مسئول از نماینده شهرستان‌های بهشهر، نکا و گلوگاه خواستار احادث کشتارگاه در نکا شد و تأکید کرد: بنده از دکتر شریعتی خواهش می‌کنم به عنوان نماینده ۶۰ هزار مردم نکا، کشتارگاه را برای این شهر مطالبه کند، زیرا گوشت‌هایی که در منازل استفاده می‌شود قابل اعتماد نیست چراکه این کشتارها به صورت مخفیانه صورت می‌گیرد.

 

* جهش بودجه شهر نکا باوجود همه مشکلات

وی همچنین به وضعیت بودجه شهر نکا پرداخت و گفت: بودجه در عرض سه سال از ۲۵ میلیارد به ۶۰ میلیارد رسید و این در حالیست که بودجه بهشهر از سال ۹۶ تا به حال از ۳۰ میلیارد افزایش پیدا نکرد که این بالا رفتن بودجه ربطی به گرانی‌ها و تورم ندارد بلکه فقط با نظم، زحمت و تلاش ممکن است که در این امر همه افراد شهرداری از خود شهردار تا نگهبان ورودی شهرداری دخیل هستند.

علی داد ضمن تقدیر از زحمات شردار سابق نکا، متذکر شد: از آقای احمدی بابت تمامی زحماتی که کشید سپاسگزاریم اما این حق شورا و اختیاری بوده که قانون به شورا داده که هر زمانی  تصمیم بگیرد و بداند می‌تواند با هر شهرداری که می‌خواهد کار کند چراکه این انتخاب در راستای توسعه باید رقم بخود زیرا اعضای شورا در برابر مرد مسئولن هستند و باید پاسخگو باشند.

وی افزود: در ابتدا که وارد شورا شدیم بحث برجام مطرح شد که شکست خورد و یکباره قیمت‌ها به صورت سرسام آور بالا رفت اما تعرفه و عوارض ما که بالا نرفت یعنی درصد تورم تعرفه‌های ما از سال ۹۶ تا الان به اندازه تورم یک سال هم بالا نرفت اما بودجه ما چند برابر افزایش یافت و این اتفاق جز با همت و تلاش دوستان امکان‌پذیر نبود زیرا شما در شهرداری‌های دیگر می‌بینید