• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
  • برابر با : 22 - صفر - 1443
  • برابر با : Wednesday - 29 September - 2021

اخبار ویژه

استارت تور دوچرخه سواری سردار سلیمانی از نکا کشف استقرار یکجا نشینی دوره نوسنگی در دشت نکا، استان مازندران تولید بیش از ۵ میلیارد کیلو وات ساعت انرژی در نیروگاه نکا کشت کلزا در ۳۵۰۰ هکتار مزارع نکا دستگیری از نیازمندان به همت کانون امام علی(ع) نکا درشب اربعین تولید انرژی خالص نیروگاه شهید سلیمی نكا ۷ درصد افزایش یافت مشخص شدن ترکیب تیم دوچرخه‌سواری آرویچ شرق نکا برای لیگ‌ برتر کشف ۲۷ هزار لیتر سوخت تقلبی در شهرستان نکا برگزاری رژه نمادین کامیون داران نکایی جامانده از اربعین حسینی اجتماع عزاداران حسینی در حرم شهدای گمنام نکا + پوستر ضرورت عزم ملی برای احیای میانکاله/ منطقه آزاد نیاز جدی مازندران است کشف ۱۲۲ فقره سرقت در شش شهر مازندران تبیین درست فلسفه اربعین، راه روشنی را برای جاماندگان از این قافله ترسیم می کند اختصاص عوامل انگیزشی برای استادان فعال در جذب دانشجو قطع زنجیره انتقال کرونا در نکا با اجرای رزمایش هوشمند طرح شهید سلیمانی فاز نخست ایمن‌سازی خط ۳۰ اینچ انتقال گاز به شمال کشور در منطقه ۴ عملیات انتقال گاز انجام شد

2

آزادی «الدریهمی» پس از دو سال محاصره و جنایت

  • کد خبر : 20209
  • ۱۸ مهر ۱۳۹۹ - ۹:۵۹
آزادی «الدریهمی» پس از دو سال محاصره و جنایت
در حالی که نیروهای طارق صالح در عملیات گسترده بخشی ازشهر محاصره شده الدریهمی را به اشغال درآورند، رزمندگان یمنی با ضد حملات خاص این شهر را بازپس گرفتند تا گام بزرگی برای آزادی شهر الحدیده برداشته شود.

به گزراش پیک نکا، همزمان با پیشروی گسترده و کم سابقه نیروهای ارتش، رزمندگان کمیته های دفاع مردمی و قبایل در استان «مارب» ، نیروهای ائتلاف غربی، عربی، صهیونیستی سناریوی جدیدی را برای فشار بر رزمندگان یمنی در دستور کار قرار دادند.

براساس اطلاعاتی که یک منبع میدانی در اختیار مشرق گذاشته است، ائتلاف برای متوقف کردن زنجیره شکست های متوالی در مرکز یمن به ویژه در استان مارب، جبهه غربی استان الحدیده را بار دیگر فعال و حملات غافلگیرانه ای را علیه رزمندگان آغاز کردند.

این منبع میدانی که تحولات را در سواحل غربی یمن از جمله استان الحدیده از نزدیک دنبال می کند به جزئیات عملیات ائتلاف اشاره کرد و گفت: در این عملیات نیروهای تیپ «ابوذیاب العلقمی» وابسته به «طارق صالح» حضور داشتند و حملات گسترده ای را برای اشغال کامل شهر محاصره شده «الدریهمی» انجام دادند.

به گفته این منبع میدانی، نیروهای مردمی در شهر محاصره شده «الدریهمی» با امکانات حداقلی و دست خالی نزدیک به ۴۰ ساعت مقاومت کردند اما در نهایت نیروهای طارق صالح توانستند خطوط دفاعی ایجاد شده را در هم بشکنند و خود را به ساختمان مدیریت امنیتی شهر  برسانند.

2941047 - آزادی «الدریهمی» پس از دو سال محاصره و جنایت
اعلام الحربی

این منبع میدانی افزود: ورود عناصر تحت فرمان طارق صالح و اشغال شهر الدریهمی پایان کار نبود و در مقابل اتاق فرماندهی جنبش مقاومت انصارالله با ابتکار عمل جدید و هماهنگی نیروهای مردمی حاضر در شهر به سرعت یک عملیات ناگهانی را علیه نیروهای اشغالگر ترتیب داد.

وی با بیان این که رزمندگان یمنی عملیات را از محورهای شرقی، شمالی و جنوبی (النهیره، الخباتیه و…) برای ورود به شهر الدریهمی آغاز کردند، گفت: رزمندگان یمنی پس از درگیری های سنگین موفق شدند نیروهای طارق صالح را در شهر «الدریهمی» دور بزنند و محاصره کنند.

به گزارش مشرق، رزمندگان یمنی در جریان این عملیات غافلگیر کننده توانستند ۱۶ خودروی نظامی و زرهی را منهدم کنند و بیش از ۳۰ تن از عناصر ائتلاف از جمله پسر فرمانده نیروهای طارق صالح (سرتیپ اسامه العلقمی) را به هلاکت برسانند.

در این عملیات ۷۰ تن از نیروهای اشغالگر زخمی و دهها تن دیگر اسیر شدند و در نهایت با فرار عناصر تحت فرمان طارق صالح، شهر الدریهمی پس از ۲ سال به طور کامل پاکسازی و امن شد؛ شهر راهبردی الدریهمی از مرداد ماه سال ۹۷ در محاصره بود و تنها ارتباط بخش کوچکی از محور جنوب شرق با دنیای خارج برقرار بود که البته همین مسیر هم زیر آتش سنگین ائتلاف قرار داشت.

2941043 - آزادی «الدریهمی» پس از دو سال محاصره و جنایت

به گفته منابع میدانی، نیروهای وابسته به طارق صالح (تیپ ابوذیاب العلقمی) پس از متحمل شدن ضربات مهلک و سنگین از حومه غربی و جنوب غربی شهر الدریهمی به سمت مواضع اشغالی در جنوب شهر الحدیده (مناطق العقر و الطائف) متواری شدند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای یمنی در جریان آزادسازی «الدریهمی» همچنین موفق شدند مناطق شمالی، شرقی و جنوب شرقی شهر را از اشغال مزدوران ائتلاف خارج و بازپس بگیرند؛ با پاکسازی های جدیدی که صورت گرفت امنیت حومه شهر الدریهمی تا حدودی تامین شد و با تثبیت مواضع در این محورها، نخستین گام برای ایجاد موازنه قدرت جدید برداشته شد و دامنه این پیروزی حتی می تواند به تغییر معادلات در مرکز استان الحدیده ختم شود.

به گزارش مشرق، با شکست کامل نیروهای طارق صالح و آزادسازی مناطق حومه (محورهای شمالی، شرقی و جنوب شرقی) ارتباط شهر الدریهمی با مناطق شرقی از جمله شهرک «الشجن» برقرار شد و این موفقیت به معنای پایان محاصره است.

2941048 - آزادی «الدریهمی» پس از دو سال محاصره و جنایت
اعلام الحربی

در حال حاضر، نیروهای ائتلاف در محور شمال غرب، غرب و جنوب غرب حومه شهر الدریهمی از جمله «طائف، الشجیره، وادی العقر، نخلیه و … حضور دارند و این موضوع خطری جدی برای غرب شهر الدریهمی به شمار می آید.

روند تحولات میدانی نشان می دهد، رزمندگان یمنی در روزهای آینده گام دوم را بر خواهند داشت و عملیات را برای پاکسازی مناطق اشغالی در حومه غربی الدریهمی آغاز خواهند کرد تا علاوه بر تامین امنیت کامل این شهر و دفع خطر محاصره جدید، راه را برای یک پبروزی بزرگ دیگر باز کنند.

به گفته منابع میدانی، در صورتی که نیروهای یمنی در محور غربی شهر الدریهمی موفق شوند مناطق «الطائف و الشجیره» را از اشغال خارج و به طور کامل پاکسازی کنند، ارتباط نیروهای ائتلاف در شمال غرب استان تعز (المخا، یختل، الخوخه، الفازه) با شهر الحدیده قطع می شود.
2941042 - آزادی «الدریهمی» پس از دو سال محاصره و جنایت

با مسدود شدن این مسیر راهبردی، نیروهای ائتلاف در محله های اشغالی شرق، جنوب شرق و جنوب شهر الحدیده از جمله «میدان الحدیده، المنظر، میدان الجمال، قضیه، المسناء، میدان مطاحن، دانشکده پزشکی، بیمارستان ۲۲ می و…» محاصره می شوند.

به گزارش مشرق، با محاصره نیروهای ائتلاف، مناطق اشغالی در شهر الحدیده از لحاظ نظامی آزاد شده محسوب می شوند و به صورت دومینوار پاکسازی خواهند شد و به راحتی به کنترل رزمندگان یمنی در می آیند؛ با آزادسازی کامل شهر الحدیده، ائتلاف غربی، عربی، صهیونیستی برگه برنده ای در یمن نخواهد داشت و یکی از اصلی ترین اهرم های فشار خود را از دست می دهد و رزمندگان بدون مشکلی می توانند عملیات پاکسازی مناطق اشغالی را در سایر جبهه ها ادامه دهند.

(Visited 11 times, 1 visits today)
لینک کوتاه : http://peykneka.ir/?p=20209

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.